michaeladca
12.07.10,08:14
Dobrý deň,

chcela by som sa opytat. Chcem sa vzdat funkcie konatela spoločnosti kde som aj spoločnikom mam tam 20% podiel. S tym ze podpisove pravo mam len ked sa podpise aja druhy. Co vsetko k tomu potrebujem pripadne mozete mi poslat nejeke zmluvy o dostupeny.
KEJKA
12.07.10,07:10
musíš zvolať valné zhromaždenie a dosiahnuť dohodu s druhým spoločníkom - VZ musí byť uznášaniaschopné. Bez toho nevyriešiš nič - to je začiatok.
michaeladca
12.07.10,07:14
a nejaky vzor vlaneho zhromazdenia? a ked nebude druhy spolocnik s tym suhlasit co potom? Neexistuje nieco take ako vzdanie sa funkcie
mlisa
12.07.10,07:30
a nejaky vzor vlaneho zhromazdenia? a ked nebude druhy spolocnik s tym suhlasit co potom? Neexistuje nieco take ako vzdanie sa funkcie
konateľ sa môže vzdať funkcie, následky sú potom upravené v ust. § 66 ods. 2 Obchodného zákonníka,
"Ak zákon neustanovuje alebo spoločenská zmluva alebo stanovy neurčujú inak, je vzdanie sa funkcie účinné odo dňa prvého zasadnutia orgánu, ktorý je oprávnený vymenovať alebo zvoliť nového člena orgánu nasledujúceho po doručení vzdania sa funkcie; ak sa člen orgánu vzdá svojej funkcie na zasadnutí orgánu spoločnosti, ktorý je oprávnený vymenovať alebo zvoliť nového člena orgánu, je vzdanie sa funkcie účinné okamžite. Ak orgán spoločnosti, ktorý je oprávnený vymenovať alebo zvoliť nového člena orgánu spoločnosti, nezasadne ani do troch mesiacov od doručenia vzdania sa funkcie, je vzdanie sa funkcie účinné od prvého dňa nasledujúceho po uplynutí tejto lehoty. Ak zákon neustanovuje alebo spoločenská zmluva alebo stanovy neurčujú inak, je odvolanie z funkcie účinné prijatím rozhodnutia príslušným orgánom spoločnosti. Ak spoločnosti hrozí vznik škody, je člen orgánu spoločnosti, ktorý sa vzdal funkcie, bol odvolaný alebo inak sa skončil výkon jeho funkcie, povinný upozorniť spoločnosť, aké opatrenia treba urobiť na jej odvrátenie."
michaeladca
12.07.10,08:09
a teraz mam co urobit najprv musim dať žápisnicu z VZ ked ju druhy konatel nepodpise tal musim cakat 3 mesiace aby nadobudla pravoplatnot.
:)
KEJKA
12.07.10,10:01
podľa mňa najskor zisti situáciu podľa mojej prvej odpovede. To by bolo najpružnejšie.
Ak komunikácia zlyhá, je zbytočne riešiť vzor zápisnice VZ, ktorú nepodpíše väčšina spoločníkov. V takom prípade napíš krátko, že sa vzdávaš funkcie - pripoj tam vyššie spomenutý citát, pošli to na doručenku ostatným spoločníkom. Majú možnosť sa vyjadriť, zvolať VZ, skrátka urobiť nejaké opatrenia.
Od dátumu doručenia budeš počítať tri mesiace.
michaeladca
12.07.10,10:19
a nemate niekto nejaky vzor
KEJKA
12.07.10,10:32
vzory najdeš - daj slovné spojenie do "hľadaj" ...........