Zuzana Z.
12.07.10,08:51
Prosím poraďte mi. Ja nie som platca DPH a chcem nakupovať tovar z Maďarska od platcu DPH. Faktúry, ktoré mi vystaví on majú byť s DPH alebo bez DPH?
A ešte jedna otázka. Ako možno nadobudnúť DIČ, ktoré začína SK....
Vopred Vám ďakujem za zrozumiteľné stručné odpovede
porada111
12.07.10,06:54
DIC s SK dostaneš, ked sa prihlásiš na DPH.
andreaS
12.07.10,06:58
az nato, ze nejde o DIC s SK... ale ide o IC DPH, cize o identifikacne cislo pre dan z pridanej hodnoty...

a madar by ti mal predat s ich dph (neplatcovi dph) a ak budes platca tak bez dph, kt. vysporiadas v danovom priznani k dph...
KEJKA
12.07.10,07:06
musíš dávať aj pozor na obrat - neregistrovaný pre DPH môžeš nakupovať tovar do výšky v zmysle §11 ods. 4 a nasl. - citujem
(4) Nadobudnutie tovaru v tuzemsku z iného členského štátu nie je predmetom dane, ak

a) dodanie takého tovaru v tuzemsku by bolo oslobodené od dane podľa § 47 ods. 7 až 10,
b) nadobúdateľom je zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom a ktorá nie je registrovaná pre daň podľa § 7, alebo právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobou a ktorá nie je registrovaná pre daň podľa § 7, a súčasne celková hodnota nadobudnutého tovaru nedosiahla 13 941, 45 eura za predchádzajúci kalendárny rok a ani v prebiehajúcom kalendárnom roku túto hodnotu nedosiahne.
==========
hodnotu treba sledovať a registrovať sa PRED jej dosiahnutím. Teda musíš sledovať a napočítať aj najbližšie realizovateľné objednávky.
Zuzana Z.
12.07.10,07:36
ďakujem za rady. Veľmi ste mi pomohli
betka
13.07.10,19:08