kimart
12.07.10,09:44
Poprosím o radu, už neviem ako sa brániť. Žijem na sídlisku dôchodcov. Nič proti nim, každý raz budeme starí, no mám susedu, ktorá ma neustále ohovára, a tvorí už tzv. klan svojich prizniniek, ktoré nemajú čo na práci, a tak skoro denne počúvam ako ma od oknami ohovárajú. Najhoršie natom je, že si nedávajú pozor na ústa ani pred mojimi deťmi. Ako sa brániť, dá sa to udať?
Vlastas
12.07.10,08:24
Žijem na dedine, a moje susedy ma majú v ústach tiež moc často.Vždy sa nájde niečo čo majú preberať, ja to však už neriešim. Ale pred rokmi, keď som bola mladá tiež som mala susedu ktorá denno denne o inom neklebetila, len kedy som prišla včera domov (sliedila za záclonou aby ma videla), kto ma odprevádzal, ako sa učím, ako chodím oblečená, ako sa maľujem a blá blá blá. Všetko sa mi donieslo do uší. Až ma jedného dňa tak nasr....a, vraj som sa prespala a ešte k tomu z takým chalanom, že by som ho nechcela ani keby bol jediný na svete (to ma možno najedovalo ešte viac) a tak som zakročila. Keď bolo na ulici najviac ľudí a ona (klebetná suseda) bola zasa v hlúčiku svojich skalných som medzi ne vletela a všetko som jej na plnú hubu vykričala, aká je klebetná a popri tom je každý deň v kostole, aké má podarené dcéry, akého má alkoholika muža, aké je neschopná (lebo ja som jej obšívala potrhané tepláky, monterky, šila som jej záclony - všetko samozrejme cez moju mamu) a aby mi už dala pokoj, lebo takého scény bude mať každý deň. Používala som pritom nevyberaný slovník, od mame som dostala zaucho ale pomohlo to. Od toho času som mala pokoj, aspoň sa to trošku utíšilo. Dva roky som sa jej nezdravila a teraz ju ide od závisti puknúť, ale už sa krotí.

Verím, že si s týmto problémom tiež poradíš, nakoľko žiť v takomto prostredí nie je nič dobrého. Nemusíš tak zhurta ako ja, možno by pomohlo pekné slovo, alebo pozvanie na kávu a tam si to všetko prediskutovať alebo ja neviem .......
kimart
12.07.10,08:45
Verím, že si s týmto problémom tiež poradíš, nakoľko žiť v takomto prostredí nie je nič dobrého. Nemusíš tak zhurta ako ja, možno by pomohlo pekné slovo, alebo pozvanie na kávu a tam si to všetko prediskutovať alebo ja neviem .......
ďakujem za tvoju reakciu, na začiatku keď boli deti ešte malé a vadilo jej behanie po chodbe atď. ako to deti už vedia, tak som to riešila podobrom, ospravedlňovala som sa, a to som nemala robiť. Od tej doby sa to stupňovalo, až som to nevydržala a tiež som jej zabúchala a vynadala. Vraj očo mi ide??? No neviem chcem to neriešiť povzniesť sa nad to, ale niekedy mi je z toho do plaču. Veď ja sa o iných nestarám:(
Tweety
12.07.10,08:52
ďakujem za tvoju reakciu, na začiatku keď boli deti ešte malé a vadilo jej behanie po chodbe atď. ako to deti už vedia, tak som to riešila podobrom, ospravedlňovala som sa, a to som nemala robiť. Od tej doby sa to stupňovalo, až som to nevydržala a tiež som jej zabúchala a vynadala. Vraj očo mi ide??? No neviem chcem to neriešiť povzniesť sa nad to, ale niekedy mi je z toho do plaču. Veď ja sa o iných nestarám:(
Pohroz im, že na nich podáš oznámenie za ohováranie, možno sa zľaknú a prestanú ťa obracať na jazyku.
Fero11
12.07.10,08:56
Povedz jej to na rovinu, ze nezelas si aby o tebe hovorila nezmysli a nieto este pred tvojimi detmi a ked nadalej bude, tak ze jej jednu pridrbes
danushka
12.07.10,09:05
Ústava SR garantuje každému základné práva a slobody, medzi ktoré patrí aj právo na zachovanie ľudskej dôstojnosti, osobnej cti, dobrej povesti a na ochranu mena (čl. 19). Na uvedené ústavné právo nadväzuje Občiansky zákonník upravujúci oblasť ochrany osobnosti (§ 11 až 16 Obč. zák.), ktorý zaručuje fyzickým osobám právo na ochranu osobnosti, najmä života a zdravia, občianskej cti a ľudskej dôstojnosti, ako aj súkromia, svojho mena a prejavov osobnej povahy.

Pokiaľ je ohováranie pani dôchodkyne natoľko neznesiteľné, že to spôsobuje Tvoje trápenie a znepríjemňuje to Tvoj osobný život, vyzvi ju písomne doporučenou poštou, že pokiaľ to bude naďalej pokračovať, podáš na ňu trestné oznámenie. /cituj tam presne paragrafy/ Skús si ju nahrať tajne na mobil, aby si aspoň čosi mala ,,v rukách", možno po takejto výzve si už stará pani dá pozor, stará pani si možno rozmyslí a množno sa aj trošku vystraší, predsa len mať opletačky so súdmi v takomto veku...a presne tie klebetice s ktorými si tak rada popráši by prášili o nej ďalej...
Nerozoberaj sa s ňou osobne, ovládaj sa, nezníž sa k invektívam.

Predpokladám, že fázu ignorácie máš už za sebou a treba dotyčnej naznačiť, že medze prekročila a existuje spôsob, ako zakročiť.
kimart
12.07.10,09:06
Povedz jej to na rovinu, ze nezelas si aby o tebe hovorila nezmysli a nieto este pred tvojimi detmi a ked nadalej bude, tak ze jej jednu pridrbes
:D- no to nie je reálne, má o minimálne o 25 rokov viac ako ja, a možno tak o 50 kíl viac ako ja! no priznávam, že to vo mne vrie a mám čo robiť aby som sa ovládla, skôr som rozmýšľlala nad niečím takým ako mi radí Tweety.. no neviem kam písať. Stále čakám, že ich to prejde, ale asi som moc zaujímavá:D:D:D
Tweety
12.07.10,09:07
:D- no to nie je reálne, má o minimálne o 25 rokov viac ako ja, a možno tak o 50 kíl viac ako ja! no priznávam, že to vo mne vrie a mám čo robiť aby som sa ovládla, skôr som rozmýšľlala nad niečím takým ako mi radí Tweety.. no neviem kam písať. Stále čakám, že ich to prejde, ale asi som moc zaujímavá:D:D:D
Skús najprv na miestny úrad, nech si ich predvolajú, a ak to nepomôže, podaj TO.
danushka
12.07.10,09:10
Povedz jej to na rovinu, ze nezelas si aby o tebe hovorila nezmysli a nieto este pred tvojimi detmi a ked nadalej bude, tak ze jej jednu pridrbes

Fero11, takto by mohli teoreticky riešiť problém chlapi v krčme ;).
buchač
12.07.10,09:25
Poprosím o radu, už neviem ako sa brániť. Žijem na sídlisku dôchodcov. Nič proti nim, každý raz budeme starí, no mám susedu, ktorá ma neustále ohovára, a tvorí už tzv. klan svojich prizniniek, ktoré nemajú čo na práci, a tak skoro denne počúvam ako ma od oknami ohovárajú. Najhoršie natom je, že si nedávajú pozor na ústa ani pred mojimi deťmi. Ako sa brániť, dá sa to udať?

...." no ako sa máte , pani susedka ?

Rôzne varianty :
1.A čože zasa klebetíte , babky , tetky ...?
Koho to zasa ohovárate ?
Komuže to zasa prikurujete ?
Zajtra sa nezabudnite v kostole vyspovedať ...

2.Pani suseda .....a kde sa to takto navčas rána ponáhľate ???? Do hrobu ???....času dosť , cintorín je ešte zatvorený ...

3.Ozaj a rakvu už máte prichystanú , peknú ...veľkú ...????
Len dúfam , že Vás nechajú spáliť ,to viete , aby ste nebodaj nezdrhli ...

P.S.:
Takto sa to ťažko reaguje . Podľa situácie a reakcií by bolo lepšie , ale vedz , že by tie moje pripomienky nestrávila ...;)
Fero11
12.07.10,09:31
Alebo ak sa da, tak nahrat to napr. na mobil a kontaktovat prislusny urad (niesom pravnik)
kimart
12.07.10,09:36
...." no ako sa máte , pani susedka ?
P.S.:
Takto sa to ťažko reaguje . Podľa situácie a reakcií by bolo lepšie , ale vedz , že by tie moje pripomienky nestrávila ...;)
:D:D tak to ma povzbudilo, no neviem, či by som vedela tak pohotovo reagovať "aj ty", keby sa na teba vrhli tri takéto hašternice - no možno aj o toto im ide.
danushka
12.07.10,09:44
:D:D tak to ma povzbudilo, no neviem, či by som vedela tak pohotovo reagovať "aj ty", keby sa na teba vrhli tri takéto hašternice - no možno aj o toto im ide.
...no ver tomu, že buchač by sa s nimi ne.ral...:D, že Juraj?
buchač
12.07.10,09:50
:D:D tak to ma povzbudilo, no neviem, či by som vedela tak pohotovo reagovať "aj ty", keby sa na teba vrhli tri takéto hašternice - no možno aj o toto im ide.
TRI ...????...len ????
He , to by bolo žúžo ...;)

...no ver tomu, že buchač by sa s nimi ne.ral...:D, že Juraj?
Pohral by som sa ...užil si ...
Niekedy je dobrý pod..b lepší ako zlý sex ...;)
misoft
12.07.10,12:18
A najmä, ako to poteší na srdci.
:---:---:---:---:---
Silvique
12.10.10,08:20
Pekný deň poraďákom prajem,
i keď môj nezačal príjemne.
Ale to ma nakoplo, začať niečo riešiť.
Mám tiež problém s "jazyčnicou". Ide však o dlhoročný problém so zástupkyňou vlastníkov bytov. A nielen môj, ale teraz potrebujem radu pre mňa.V skratke ;) Minulý týždeň sme sa polovica zúčastnených postavili proti nej na schôdzi- chceli sme jej odvolanie.Konečne.Dlhé roky sa jej ľudia boja, nik za ňou s ničím nejde, lebo je nepríjemná,arogantná,už pri pozdrave sa ocapí...jednoducho neplní ani svoju funkciu... keď ju slušne požiadate, aby sa skontrolovalo svetlo na schodoch- vypadávala elektrika a na schodoch bola tma- je to dom, kde je schodisko jediná možnosť prístupu do bytu, odpoveď bola- kúpte si baterku, keď si ty a tvoje decká slepé...Nik sa do teraz neodvážil dať návrh na odvolanie, až teraz, novšie prisťahovaní mladí ľudia. Ja som bola samozrejme za, a tým to začalo "gradovať"...keďže roky mám s ňou problémy/ odhliadnuc od ohovárania s dôsledkom zlých susedských vzťahov- nad demenciou starej baby som sa doteraz snažila,ako mladý človek povzniesť... / Ale teraz pri mojom byte, pri chystaní sa do práce som si vypočula, ako vysvetľuje susedom, že na čierno odoberám elektrinu v pivnici, že nedoplatky za spoločné priestory sú kvôli mne, že tam mám velikánsky mrazák, nábíjam tam autobatérie...že aby všetci vedili, že na vine som ja...Mraziak v pivnici som dva mesiace mala/ 50l /, kedze bol nefunkčný, čakal na odvoz do šrotu, boli v ňom uložené letné topánky :)
a autobatériu tam tiež mám, ale nabíjačku nie! Keď sa riešilo potrubie vedúce cez moju pivnicu, tak som jej osobne ukázala, že v mraziaku sú topánky, ak som jej ponúkla možnosť- nech ho skúsi zapnúť, že proste nefunguje- ani kábel už nemal...to bolo pred vyše rokom a vtedy sa ešte zasmiala velice, že dobra úschovňa v zime na letné botičky...
Vrátim sa k problému- toto už nieje typ ohovárania- ako je kto oblečený, ale toto už je vážny problém.Na druhej strane, našťastie mi ešte nik neposlal zaplatiť elektrinu, ktorú som vraj odoberala...zatiaľ.
V minulosti ma zas vláčila po dome s tým, že som neplatič-ja! ktorá má ročné preplatky 500 evri...a platím viac, ako mám predpis! Vtedy si dokonca susedia dochodcovia predomnou odpľúvali, že vraj hanba! Mala som deti malinke, začali plakať a ťažko im bolo vysvetliť, čo to znamená.
Ďalší krát, pri opisovaní vody- čo robí opäť ona, začala roztrusovať, že mám načierno vodomer, keďže si prečítala číslo o riadok vyššie a číslo jej nesedelo!!! A to vypúšťam z hlavy také veci, ako že mám bordel v byte a možno aj šváby!!!/ bola u nás v čase prerábky kuchyne, šparovania kachličiek a kladenia podlahy/ Podotýkam, že za svoj byt sa ozaj hanbiť nemusím.
Čo s takouto ženskou?
Mám na byt hypotéku, ešte pätnásť rokov, predaj bytu a sťahovanie by bolo komplikované...i keď asi aj najlepšie riešenie. / Neraďte mi kladivom po hlave, či bejzbolkou, jej muž už totiž napadol päsťou slušného starého človeka doma, mna uz tiez chytil pod krk, keď som povedala,že nech si overí fakty, kým začne ohovárať...u iného suseda sa bol aj s pištoľou vyhrážať.Takto rieši veci dotyčnej manžel, keď sa niekto voči jeho psychožene postaví.
Tak čo? Každá rada je v tomto momente nad zlato... ;)
Možno máte pocit, že je to napísané bez ladu a skladu, ale som vyklepaná, už aj keď o tom píšem.
hanelie
12.10.10,08:33
moja rada by asi nebola najvhodnejšia, ale už sa tu zopár krát uviedla // 100kg živej váhy, 200cm živej výšky // s hulvátom si inak neporadíš:mee:
AlaNR
12.10.10,10:53
Presne tak, a ešte k tomu "bez krku".

Moja suseda je tiež taká príjemná, už som to tu v niektorej téme písala.
Že nie som schopná ju ani pozdraviť, s nieviemkoľkými chlapmi som už spala, pritom sa furt neviem dopočítať k tomu číslu, čo mi struhla, že jej naše stromy ničia plot, keď je v záhrade vyššia burina pod stromami, volá ľudí z ulice, aby sa šli pozrieť, akú máme záhradu, jak sa o nič nestaráme. Žijem sama s mamou, takže každodenné mužské práce okolo domu a vo veľkej záhrade sa obmedzili na to, čo zvládame, na iné si musíme hľadať pomoc. Keď sme prerábali dom,tak náš majster jej radil, akú farbu si má kúpiť na líčenie kuchyne, na druhý deň, keď už mala farbu kúpenú, vykrikovala, aké sme neschopné, že si dom zvonka dávame maľovať všeliakým feťákom, že či si to nevieme samé spraviť, že ona si maľuje sama. Načo jej budem vysvetľovať, že vo vnútri som si zväčša maľovala sama, to nie je na očiach, tak to nie je pravda.
Keď k nám niekto ide, v momente je v okne, prípadne ide do špajze, z ktorej okno vedie k nám do dvora a tam počúva, čo sa kto u nás rozpráva. Na dvore sa nedá sedieť a rozprávať, lebo sedí na schodoch svojej letnej kuchyne a tam naťahuje uši. Pritom si myslí,že my nevieme, že je tam... Keď k nám ide návšteva, tak ju vidia striehnuť na dvore, samozrejme sa hneď pakujeme dovnútra.
Minule vykrikovala, že k nám chodia ženské z ulice piť, že moja mama je alkoholička a že ja som k...a a alkoholička dokopy. Závidí, že za mojou maminou chodia kamarátky aj susedy z ulice, mamina je ťažko chorá, koľkokrát sú u nás aj celé doobedie, veď čo už majú dôchodkyne robiť, tak štrikujú, háčkujú a takéto zábavky si vymýľajú, len aby im čas rýchlo prešiel. Nuž ale suseda sa s tým nevie zmieriť a očierňuje trištvrtiny našej ulice, lebo všetky u nás "slopú". Jasné, hlavne keď sú už všetky na liekoch...
Nie je vedľa nej príjemné bývať, ale jednoducho som sa ju už naučila z väčšej miery ignorovať. Tak isto mama, keď ju počuje mrmlať po dvore, radšej ide dovnútra a nevšíma si ju.
Jej dcéry predpokladám, že vedia, čo stvára, aj keď bývajú inde. Keď k nej prídu, je pokoj, ale keď je sama s manželom, tak má lufty aj manžel aj my susedy aj sused z druhej strany....
Raz je taká, ju už nezmeníme, tak si ju nevšímame, nech robí čo chce...
Minulý víkend prišla mamina zo záhrady, že nám otrhali a opílili celú mahóniu, čo tam už roky pri plote rastie a nie je možné ju vykynožiť. Tak som sa potešila, že keď sa o to ona postarala, aspoň si s tým nemusíme my ničiť ruky, keďže mahónia pichá jak besná.
Mojej mame vyhadzuje na oči, že otcovi obšívala pred 20 rokmi montérky, a že sme jej doteraz nedali za to 150,- korún. Pritom dostala ako poďakovanie od maminy za tašku zipsov a nití, ale to nie sú prachy, tak sa to asi neráta.
To, že u nás mohla kedykoľvek zazvoniť, keď dostala nakladačku od muža, alebo ju bola mamina okúpať, keď mala obidve ruky zlomené, to je dááávno zabudnuté.
Až sa bojím, čo zasa pri budúcom rapli vymyslí...
trisestri
12.10.10,11:25
Klebety to je najzakernejšia vec,velmi tažko ak vôbec sa dokazujú,lebo ludia tažko pôjdu svedčit,potom to zostava v rovine tvrdenia proti tvrdeniu,jedine to nahrat a potom sa stažovat,ale pravne aj tato možnost problematická-ked ma priamo pod mojimi dverami suseda ohovarala,som poveeal že ju zažalujem,tak sa my vysmiala,pomohlo ked som napriek odplácal rovnako-ako v mladosti ma ohovarali susedy že pijem a som sukničkar,no a ked išli ráno do kostola,ja zo zabavy priamo najvätším klebetnicam pred nosom som dal priatelke poriadnú jazyčkovu,potom o dva dni som to zopakoval a tak ich to raflo že na dlhý čas prestali s klebetami,ale tu neviem či pomôže demonštratívna ignoracia prípadne oplacanie alebo provokacie-asi len par po pysku alebo vplyvný kamarat
Llívia
12.10.10,11:38
...Keď k nám niekto ide, v momente je v okne, prípadne ide do špajze, z ktorej okno vedie k nám do dvora a tam počúva, čo sa kto u nás rozpráva. Na dvore sa nedá sedieť a rozprávať, lebo sedí na schodoch svojej letnej kuchyne a tam naťahuje uši. Pritom si myslí,že my nevieme, že je tam... Keď k nám ide návšteva, tak ju vidia striehnuť na dvore, samozrejme sa hneď pakujeme dovnútra.
Minule vykrikovala, že k nám chodia ženské z ulice piť, že moja mama je alkoholička a že ja som k...a a alkoholička dokopy. Závidí, že za mojou maminou chodia kamarátky aj susedy z ulice, mamina je ťažko chorá, koľkokrát sú u nás aj celé doobedie, veď čo už majú dôchodkyne robiť, tak štrikujú, háčkujú a takéto zábavky si vymýľajú, len aby im čas rýchlo prešiel. Nuž ale suseda sa s tým nevie zmieriť a očierňuje trištvrtiny našej ulice, lebo všetky u nás "slopú". Jasné, hlavne keď sú už všetky na liekoch...
Čo tak skúsiť vybiť klin klinom? Dámy z tej 3/4 ulice, čo sa schádzajú u vás, by si mohli s tvojou maminkou posedieť vonku na slniečku a popritom na plné ústa rozoberať "životne" dôležité skutočnosti: nepokosenú burinu a iný bordel v susedinej záhrade, jej účes, jej oblečenie, jej šmírovanie, jej... určite by sa toho našlo dosť. ;)
pepsikova
12.10.10,11:43
..ja mám také susedy, že od jari do jesene sedia pred činžákom na lavičkách- na dvoch oproti sebe..a kto chce vojsť alebo vyjsť zo vchodu, ide ako cez colnicu..keď som im to povedala prvýkrát, velice sa smiali, pokiaľ im nedošlo, čo som povedala...sem-tam ich podrypnem,v zmysle-čo, dievčatá, nemáte čo robiť?..tí vaši chlapi sú len na ozdobu, aby vám nosili domov výplatu?..žiadny sex, keď sedíte celý deň vonku?...no a moje milé susedky si už dávajú pozor, čo povedia, lebo ich obrátim na posmech...
...zlatým klincom bolo, keď som sa nechala počuť, že veru v našom vchode by si zlodeji neužili, lebo naše strážkyne zámku by o nich vedeli, ešte by ani dnu neboli...a keď sa ich len tak, medzirečou spýtam, dievčatá, už ste si vymenili lekárničky?..kým im dôjde, ako som to myslela, som preč...ale dajú mi pokoj...som pre nich "iná", lebo mám psa, a to sa "nemá"...
(s významom, že rozprávajú jedna druhej o svojich chorobách a tie potom jedna od druhej chytajú"")
pepsikova
12.10.10,11:50
Čo tak skúsiť vybiť klin klinom? Dámy z tej 3/4 ulice, čo sa schádzajú u vás, by si mohli s tvojou maminkou posedieť vonku na slniečku a popritom na plné ústa rozoberať "životne" dôležité skutočnosti: nepokosenú burinu a iný bordel v susedinej záhrade, jej účes, jej oblečenie, jej šmírovanie, jej... určite by sa toho našlo dosť. ;)..

..možno by pomohlo:,,ale pani suseda, videla som vám krásny svetrík, nemáte náhodou ten vzor?..a to vaše sako sa mi veľmi páči, to ste kúpili v Poľsku?..
..alebo zobrať hadicu a namieriť do okna susedky, len tak jemne prepršať,keď je za oknom schovaná...

...najlepšia obrana je útok..ale taký, ktorý sa nerovná útoku toho hnusného suseda, či susedky,útok s úsmevom a iróniou,aby nebola možnosť rýchlej odpovede...
AlaNR
12.10.10,12:19
..ja mám také susedy, že od jari do jesene sedia pred činžákom na lavičkách- na dvoch oproti sebe..a kto chce vojsť alebo vyjsť zo vchodu, ide ako cez colnicu..keď som im to povedala prvýkrát, velice sa smiali, pokiaľ im nedošlo, čo som povedala...sem-tam ich podrypnem,v zmysle-čo, dievčatá, nemáte čo robiť?..tí vaši chlapi sú len na ozdobu, aby vám nosili domov výplatu?..žiadny sex, keď sedíte celý deň vonku?...no a moje milé susedky si už dávajú pozor, čo povedia, lebo ich obrátim na posmech...
...zlatým klincom bolo, keď som sa nechala počuť, že veru v našom vchode by si zlodeji neužili, lebo naše strážkyne zámku by o nich vedeli, ešte by ani dnu neboli...a keď sa ich len tak, medzirečou spýtam, dievčatá, už ste si vymenili lekárničky?..kým im dôjde, ako som to myslela, som preč...ale dajú mi pokoj...som pre nich "iná", lebo mám psa, a to sa "nemá"...
(s významom, že rozprávajú jedna druhej o svojich chorobách a tie potom jedna od druhej chytajú"")

Ma tak napadlo, niekto má levy na stĺpikoch, vy máte susedy...;)
AlaNR
12.10.10,12:20
..

..možno by pomohlo:,,ale pani suseda, videla som vám krásny svetrík, nemáte náhodou ten vzor?..a to vaše sako sa mi veľmi páči, to ste kúpili v Poľsku?..
..alebo zobrať hadicu a namieriť do okna susedky, len tak jemne prepršať,keď je za oknom schovaná...

...najlepšia obrana je útok..ale taký, ktorý sa nerovná útoku toho hnusného suseda, či susedky,útok s úsmevom a iróniou,aby nebola možnosť rýchlej odpovede...

Už mi niekto radil obliať ju vedrom ľadovej špinavej vody... Alebo stiahnuť gate a otrčiť zadnicu, aby mala o čom:D
evaj63
12.10.10,15:31
Ja som si to veru nenechala. Susede z 2 poschodia sa pokazila, teraz neviem presne , či to bola zástrčka, alebo práčka, mala v nej 4 dni prádlo. Od mojho muža chcela, aby sa jej na to pozrel/ autoelektrikár-zvládne všeličo/šiel. Ešte že šiel v monterkach, aj to si ešte vypýtal noviny, aby si mal na čo sadnút', v byte smrad a špina.Namiesto pod'akovania ho poohovárala po celom dome, že mala 20000 SK nedoplatok za vodu. Že jej pokazil vodomer- opravoval jej práčku!!! To, že jej tiekol záchod, aj batéria si nechcela pripustit'. Pritom celý čas bola pri ňom.
Najskor som išla za ňou a slušne jej povedala, nech netrúsi také klamstvá. Ked' to nepomohlo, vykričala som jej to pri vstupe do domu, že podám na ňu st'ažnost' alebo ju dám k súdu za nactiutr'hanie. Počulo to možno aj pol domu. 12 poschodí.
Prestala.
Netreba si nechat' / s prepáčením/ nas..t' na hlavu. Ked' to nejde po dobrom, ide po zlom.
Llívia
12.10.10,15:48
Evaj63, súhlasím, po zlom, len to zlé na štýl a lá Pepsíková (viď príspevok č. 22).
uct2007
12.10.10,15:51
Myslím že úplne všade sa nájdu takéto susedy,čo radi klebetia a najlepšie na tom je, keď jedna z nich odíde. Raz tam stáli tri či styri a velice vychvaľovali jednu: "Jooooooj, moja, ako si Ty krásne schudla, ako sa Ti to podarilo?" ...a keď odišla, tak hneď bolo šu-šu-šu, aká je nemožná, tlstá a mala by s tým niečo robiť a bla-bla-bla. Mala som otvorené okno, bývam na I.poschodí a dobre som sa aj s mužom na tom zasmiala. A počujeme aj iné veci, keď ohovárajú a všetky mená niekomu dajú, len vlastné nie.

Môj muž volá tieto susedy "prašiakový parlament"
Najlepšie nevšímať si to, pozdraviť a do-vi-de-niaa, pokoj s takými klebetnicami.
patrixo
13.10.10,06:14
pozvi ju k sebe domov (kvoli psychologickemu efektu dominancie), pekne ju usad, a s kludnym hlasom ale fakt kludnym, a chladnym hlasom sa s nou rozpravaj... casto to ma vacsi efekt ako ked na niekoho kricis.. a priprav si taku rec, ze jej povies co si nezelas a z nej spravis poslednu chuderu (ale pri vsetkej slusnosti..)... tiez som mal problem so susedom, skusal som vsetko a toto pomohlo
misoft
13.10.10,15:26
>>
a to vaše sako sa mi veľmi páči, to ste kúpili v Poľsku?..alebo v sekáči či v bazári?
buchač
13.10.10,15:34
>>


Citát:Pôvodca textu príspevku: pepsikova
a to vaše sako sa mi veľmi páči, to ste kúpili v Poľsku?..alebo v sekáči či v bazári?

...že aké krásne , to ktorá cigánka Vám venovala ???
...z ktorého kontajneru ste vybrali ????

He , možností je neúrekom...
Ivana Š
13.10.10,16:20
Juraj, ty by si takej falošnici ukázal, kde je sever

Aj ja tu mám v okolí také dve klebetnice, čo stále trčia na ulici (a chcela by som vedieť, kedy varia, upratujú, a starajú sa o svoju rodinu) a aj sa mi donieslo, (tiež od dobrej duše) keď som účtovníctvo začala robiť, väčšinou sú to mladí SZČO chalani, že prečo ku mne chodia a či to môjmu mužovi nevadí, že za mnou toľko chlapov chodí (asi závideli :) )
Ivana Š
13.10.10,16:35
Je jedna pravda pravdúca. Jazykom vieš ublížiť viac ako zbraňou.
Palice a kamene lámu kosti, ale slová zraňujú srdce a dušu.
ubka
13.10.10,16:52
Poprosím o radu, už neviem ako sa brániť. Žijem na sídlisku dôchodcov. Nič proti nim, každý raz budeme starí, no mám susedu, ktorá ma neustále ohovára, a tvorí už tzv. klan svojich prizniniek, ktoré nemajú čo na práci, a tak skoro denne počúvam ako ma od oknami ohovárajú. Najhoršie natom je, že si nedávajú pozor na ústa ani pred mojimi deťmi. Ako sa brániť, dá sa to udať?
Ak to vieš dokázať, že Ťa ohovárajú jasné, že sa môžeš brániť, buď na obvodnom úrade, alebo na súde, dokonca môžeš žiadať odškodné za poškodenie Tvojej cti, spoločenského postavenia...minimálne môžu dostať ohovárajúci pokutu. Má to však háčik, ako to dokážeš? Pamätaj "spoločný nepriateľ združuje!" ťažko zoženieš svedka:(
buchač
13.10.10,18:03
Poprosím o radu, už neviem ako sa brániť. Žijem na sídlisku dôchodcov. Nič proti nim, každý raz budeme starí, no mám susedu, ktorá ma neustále ohovára, a tvorí už tzv. klan svojich prizniniek, ktoré nemajú čo na práci, a tak skoro denne počúvam ako ma od oknami ohovárajú. Najhoršie natom je, že si nedávajú pozor na ústa ani pred mojimi deťmi. Ako sa brániť, dá sa to udať?

Dobre , tak teraz z iného - opačného súdka .

Z tej mojej dobrej duše dám , poradím ...ono sa aj nasledovné občas zadarí , ale záleží od okolností , nepoznám totiž oné tetušky .

Čiže , čo tak otočiť garde ?
Niečo v zmysle :

" ....áááá , dobrý deň / večer , ránko / ....ruky bozkávam .
Ako sa máte pani Esmeralda ? A čo zdravíčko ako ? Polepšilo sa to srdiečko , odpuchli už nožičky , nebolia toľko ?...ozaj , čítal som niekde , že hentá medecína je dobrá !
A vy pani Hortenzia , videl som minule vašich mladých ...krásny párik ...a tie vnúčatá , pyšná ste na ne , čo ? .....
A pani Klotilda , Vy čo poviete na toho nového suseda ?...riadny pako to je , nevychovanec jeden ...ani Vás nezdraví ??? "

A pokračovanie rozprávky .

Všade sú tetky , babky a všade rovnaké vo svojej podstate .
No verte , neverte ...tie v mojom okolí mám otočené okolo prsta , pokecám , poradím ...pochválim .
Ešte sa mi do ucha nedostala žiadna negatívna informácia .

Hm , ale keď nad tým tak dumem , šak ja som dôchodca ...žeby som aj ja začal pletkovať ??? ;):rolleyes::D
pepsikova
13.10.10,18:49
.no neviem-neviem...keď máš také dobré rady, či ty nie si jednou z tých tetušiek!!!
Holder Miro
13.10.10,19:02
Tam kde som vyrastal majú prislovie,ktoré podám trochu v modifikovanej podobe, no zmysel sa zachoval:

"Tak ako sa nedá sedieť za stolom a najesť sa vedľa sopľavého, tak podobne sa nedá diskutovať s hlupákmi."
marleau
13.10.10,19:15
Joj,tak toto som vyriešil raz-dva,síce sa ma boja a vyhýbajú sa mi,lebo som ich počastoval "jedovatou hubovou",ale mám pokoj.A "voto tady jde".
Ivana Š
13.10.10,19:27
Joj,tak toto som vyriešil raz-dva,síce sa ma boja a vyhýbajú sa mi,lebo som ich počastoval "jedovatou hubovou",ale mám pokoj.A "voto tady jde".

len aby to nebolo tak, že si dávajú na ústa pozor pred tebou a za tebe za chrbtom ... :mad:
ale na druhej strane, pokiaľ ťa to netrápi, a si OK, tak nech si rozprávajú :eek:
Holder Miro
13.10.10,19:31
Joj,tak toto som vyriešil raz-dva,síce sa ma boja a vyhýbajú sa mi,lebo som ich počastoval "jedovatou hubovou",ale mám pokoj.A "voto tady jde".

Modernejšie sa hovorí : " A voto tady GO ."
Ivana Š
13.10.10,19:45
Tam kde som vyrastal majú prislovie,ktoré podám trochu v modifikovanej podobe, no zmysel sa zachoval:

"Tak ako sa nedá sedieť za stolom a najesť sa vedľa sopľavého, tak podobne sa nedá diskutovať s hlupákmi."


Modernejšie sa hovorí : " A voto tady GO ."

Bohužiaľ, ten hlupák/hlupáčka ktorý ohovára, vôbec nevie o čo tady GO, má jeden cieľ - dokázať, ja mám pravdu :confused:
a nehľadí na to, že tým môže ublížiť :mee:
marleau
13.10.10,20:42
Mňa keď ohovárali,že si nehľadám babu,naschvál som zobral peknú sesternicu za ruku a prechádzal sa popred ich domom až kým som sa neustil,že ma videli.
Na druhý deň som takto vzal kamarátku z inej dediny a na tretí obe naraz.Ešte som sa naschvál pred nimi hlasno posťažoval,že sa mi frajerka neozvala už týždeň.
To bolo potom rečí.
Najlepšie je bojovať ich zbraňami a elegantne ich presvedčiť o opaku.Ja viem,že dovod si nájdu,ale nech aspoň závidia a zášť ich zožiera,ak nevedia prestať.
A keď je svatba na dedine,tak takáto "posudková komisia" vie narobiť aj problémov dosť.Len sa olizujú,aby si ich s koláčmi a štamperlíkom všimli,just ich aj dvakrát obídu,bosorky...
JaDo
13.10.10,20:44
Nie každý dokáže či slovom alebo chovaním dať najavo čo si o klebetných a hlúpych myslí. To je škoda, pretože tak, ako tu napísala pepsikova nie je nič účinnejšie ako klebetného slušne obrátiť na posmech.

Nerada riešim veci systémom "na hrubý pytel hrubá záplata" a tak sa riadim textom z chrámu sv. Pavla:
"...Pokiaľ je to možné, bez straty tváre vychádzaj dobre
so všetkými ľuďmi. Hovor svoju pravdu ticho a jasne,
počúvaj ostatných, hoci aj obmedzených a nevedomých –
i oni majú svoj príbeh. Vyhýbaj sa hlučným a svárlivým osobám – otravujú ducha!...".

Podobných ľudí by som asi riešila absolútnou ignoráciou...
Llívia
14.10.10,05:33
Niečo sa dá, niečo sa nedá riešiť absolútnou ignoráciou. Veď ako sa hovorí, stokrát povedaná lož sa stáva pravdou. Tieto drbny šíria klebety nielen medzi "svojimi", ale aj medzi cudzími ľuďmi, a žiaľ, je to tak, že ľudia skôr uveria tomu zlému ako tomu dobrému.
Llívia
14.10.10,05:37
Mňa keď ohovárali,že si nehľadám babu,naschvál som zobral peknú sesternicu za ruku a prechádzal sa popred ich domom až kým som sa neustil,že ma videli.
Na druhý deň som takto vzal kamarátku z inej dediny a na tretí obe naraz.Ešte som sa naschvál pred nimi hlasno posťažoval,že sa mi frajerka neozvala už týždeň.
To bolo potom rečí.
Najlepšie je bojovať ich zbraňami a elegantne ich presvedčiť o opaku.Ja viem,že dovod si nájdu,ale nech aspoň závidia a zášť ich zožiera,ak nevedia prestať.
A keď je svatba na dedine,tak takáto "posudková komisia" vie narobiť aj problémov dosť.Len sa olizujú,aby si ich s koláčmi a štamperlíkom všimli,just ich aj dvakrát obídu,bosorky...

a tie (bosorky) si ešte v nedeľu doletia do kostola na omšu a tvária sa ako najväčšie svätice na svete :eek: A čo robia po kostole? Zídu sa so svojím klanom a drbú ďalej. (Na tie svadby sa chodia pozerať nielen kvôli koláčom a chľastu, ale aby mohli neveste povedať, aká je pekná, a za chrbtom ju ohovoriť, že čo to mala oblečené atď. To poznám od nás, keď bola nejaká svadba, tak sa tam zbehlo pol dediny. Keď sa vydávala sestra, tak tam boli aj ľudia, ktorých ani nepoznám (ani nemám záujem ich poznať).)
Keby nezávideli a nezožierali ich závisť, tak by tieto ohováračky boli pekne ticho a do nikoho by sa nenavážali.
otázka
14.10.10,06:34
a tie (bosorky) si ešte v nedeľu doletia do kostola na omšu a tvária sa ako najväčšie svätice na svete :eek: A čo robia po kostole? Zídu sa so svojím klanom a drbú ďalej.

Presne tak a potom idú na spoveď, aby zo seba " zmyli " svoje hriechy ako sa hovorí.....

Zuzana
Kazu
14.10.10,07:00
Poprosím o radu, už neviem ako sa brániť. Žijem na sídlisku dôchodcov. Nič proti nim, každý raz budeme starí, no mám susedu, ktorá ma neustále ohovára, a tvorí už tzv. klan svojich prizniniek, ktoré nemajú čo na práci, a tak skoro denne počúvam ako ma od oknami ohovárajú. Najhoršie natom je, že si nedávajú pozor na ústa ani pred mojimi deťmi. Ako sa brániť, dá sa to udať?

Mne by zlomyseľnosť nedala spávať. Až by som ich nabližšie zbadala číhať, pristúpila by som k nim s prstom na perách a sprisahaneckým hlasom oznámila: Babenky, rozejdite sa. Hentam sem videua smrtku s kosu chodiť. Ket uvidí klebetiť tolko starých báb pokopje, určite si ňekerú se sebu zebere. A mne by byuo za vama smutno." Určite by ťa chodili ohovárať inde :D:D:D
ubka
14.10.10,08:54
Nám sa tu všetkým dobre zaujíma postoj, keď sa nás to netýka, ale verte mi, proti takýmto praktikám klebetníc sa ťažko zbrane hľadajú, len aby človek nestratil nervy a neriešil to v afekte. Tak ako príslovie hovorí, "čo jeden hlupák natára, to desať múdrych nenapraví", kimart spomína aj svoje deti, ktoré sú vystavené skresľujúcim informáciám a to je podľa mňa najhoršie, ako im majú rodičia vyvracať, že to tak nie je?
Zažila som niečo podobné, aj keď som si snažila podsúvať myšlienky..závidia a ohovárajú iba neschopní, úspech je niečo čo ti neschopní nevedia odpustiť..no vždy ma to vnútorne zožieralo, že niekto šíri nepravdy a človek má dokazovať, že je legálne úspešný.Kimart, nezávidím Ti a čím skôr to porieš právnou cestou, lebo Ti to zoberie nielen zdravie ale aj pár rokov zo života.
Držím Ti palce.
Kazu
14.10.10,09:31
Klebetnice nezastavíš ani právnou cestou. Je tu ešte jedna možnosť. Je celkom legálna ale potrebuješ tomu venovať trochu času a úsilia. Každá tá ježibaba má nejaký "v päte tŕň" s ktorým by nerada na svetlo. Zisti, aké majú šrámy na svojej minulosti a potom im to pekne vykrič. A ver, že viac ich spolu neuvidíš, rozpŕchnu sa, len čo ťa uvidia. A deťom treba vysvetliť, že sú to staré babky, ktoré z nedostatku iných zážitkov ohovárajú každého, ktorému sa čo i len trochu darí. Treba ich len slušne pozdraviť a viac si ich nevšímať. Prípadne ich naučiť formulku: Teta, to je ohováranie. Ja zavolám policajtov. Staré baby znesú veľa, ale nie všetko. Smrtka a policajti na nich platia :D A ver mi, že s ohováraním svoje skúsenosti mám. Lenže ja som splachovacia. A mám tú výhodu, že cez dedinu iba autom prefrčím. Babenky auto už poznajú, všetky čumia ako by ma videli prvý krát, ja sa na nich zoširoka usmejem, kývnem rukou od volantu a potom si neodopriem potešenie mrknúť si ich v spätnom zrkadle. Div si čelá neprebijú ako zrazia hlavy dokopy. Keď ma náhodou stretla každá zvlášť, tak už referovala čo ktorá na mňa povedala. Vôbec som to nekomentovala, akurát som poznamela, že však: Ná šak co si začnú, ráno stanú, hovno majú na robote tak klebeťá. Šak lež smrtka pro nich dojde, nejak ten čas zabit mosá.
Oliwa
14.10.10,09:41
Je jedna pravda pravdúca. Jazykom vieš ublížiť viac ako zbraňou.Palice a kamene lámu kosti, ale slová zraňujú srdce a dušu.
Viď včerajší bizardný príbeh v Modrom z neba - detektor lži ako dôkaz lásky...
Tá žena musela byť naozaj zúfalá, keď nevidela iný spôsob ako dokázať svojmu manželovi, že ich dve krásne zdravé deti sú naozaj jeho... Koľko otcov sa stará o svoje postihnuté deti s láskou - a čo by dali za to, keby ich deti boli zdravé...
Ako keby si ten chumaj nemohol dať spraviť test otcovstva...
Lenže zrejme zapracovala mužská ješitnosť - však on je bez viny...
A reči ako "dôkaz" mu stačili...
Neviem si predstaviť žiť v takom vzťahu - a celé roky...Strašné. Chúdence deti, ktoré museli byť svedkom ich neustálych hádok a podozrievaní z nevery.
Len nie som si istá, či im ten detektor dokáže to manželstvo zachrániť...
Každý normálny vzťah je predsa o dvoch a bez vzájomnej dôvery to môžu rovno zabaliť...
Llívia
14.10.10,11:06
Nevidela som to, ale skutočne si neviem predstaviť, ako musela byť zúfalá, keď toto musela riešiť verejne pre tisíckami divákov. Len aby teraz nebola zúfalá z toho, že to začne "riešiť" ich okolie a okolie ich detí.
marleau
14.10.10,11:18
Nám sa tu všetkým dobre zaujíma postoj, keď sa nás to netýka, ale verte mi, proti takýmto praktikám klebetníc sa ťažko zbrane hľadajú, len aby človek nestratil nervy a neriešil to v afekte. Tak ako príslovie hovorí, "čo jeden hlupák natára, to desať múdrych nenapraví", kimart spomína aj svoje deti, ktoré sú vystavené skresľujúcim informáciám a to je podľa mňa najhoršie, ako im majú rodičia vyvracať, že to tak nie je?
Zažila som niečo podobné, aj keď som si snažila podsúvať myšlienky..závidia a ohovárajú iba neschopní, úspech je niečo čo ti neschopní nevedia odpustiť..no vždy ma to vnútorne zožieralo, že niekto šíri nepravdy a človek má dokazovať, že je legálne úspešný.Kimart, nezávidím Ti a čím skôr to porieš právnou cestou, lebo Ti to zoberie nielen zdravie ale aj pár rokov zo života.
Držím Ti palce.
Keď to ináč nejde,treba im dať čo najviac dovodov a ich to prestane baviť.
ubka
17.10.10,13:37
žiaľ, dovolím si nesúhlasiť, neprestane...u mňa to skončilo až odchodom v sprievode "zubatej"