Zita5
12.07.10,09:50
Bývam už cca 2 roky v RD u svokry .Veľmi často je tam špinavá pitná voda .
Vzhľadom k tomu , že voda je ozaj drahá, tak ma to znepokojuje .Čo mám podniknúť , nakoľko nie som ochotná platiť za takú "mulinu" .

Len neviem určiť , či je to potrubím v RD , alebo je chyba niekde pri kanalizácii za plotom t.j. ulica .

Vo vode je špina, piesok, drobný štrk , upcháva to aj batérie .Naposledy včera , manžel niečo robil v pivnici odstavil vodu a ako ju znovu spustil , tak na poschodí v kúpelni sa niečo stalo , voda prestala tiecť a potom sme odstavili vodu a v batérii na sitku boli drobné kamienky s pieskom .Po vyčistení voda zasa tiekla , najskôr špinavá .

Mám problém jednak s varením, s praním(voda mi špiní veľa krát prádlo ,ktoré vypadá ako pošpinené od múch )so sprchovaním a proste so všetkými činnosťami , ku ktorým musím použiť vodu . Nie denno denne , ale veľmi často .
Dokonca ak sa pustí v suteréne v práčovni voda , tak je čierna ako káva a je v tom to svinstvo(piesok,kamienky,špina) a to musíme aj 10 kýblov vyliať , aby sa vyčistila .

Aj by som napísala na vodárne, ale obávam sa sa , že hneď budú mieriť na RD , že treba vymeniť potrubie .AKo postupovať ? A to nehovoriac o tom , keby som dala vodu na rozbor .
Zita5
12.07.10,08:16
Pokúsim sa aspoň takto , ako tak je vidieť zanesené sitko .Vodu odfotím a priložím.
iv@n
12.07.10,08:19
ak majú susedia podobné problémy, tak by to značilo niečo s hlavným vedením, zistiť najskôr to.
aký starý je prívod do domu, jeho materiál?
Zita5
12.07.10,08:21
ak majú susedia podobné problémy, tak by to značilo niečo s hlavným vedením, zistiť najskôr to.
aký starý je prívod do domu, jeho materiál?

Je to rodinný dvojdom , tento problém majú aj susedia dvojdomu.Dom bol postavený v roku 1968 aj skolaudovaný .
Rozalka
12.07.10,17:36
Zitka, skús ešte ďalších susedov.
Občas aj nám tečie "pitná voda", tak som raz odniesla vzorku na hygienu (Úrad verejného ... neviem presne, ako sa volá).
Hneď v úvode sa spýtali, či máme doma batoľa.
Tak som sa dozvedela, ak máme doma batoľa, prídu ihneď a zdarma spravia rozbor. Ak batoľa nemáme, treba službu objednať, prídu ktoviekedy (určite vtedy bude voda ako krištáľ) a ešte si tú službu musím aj zaplatiť.
Aby si vedela, čo ťa čaká.
liduska
12.07.10,17:42
Zitka tento problém máme aj my a to bývame v paneláku .Voda býva až taká tmavohnedá. A stáva sa to dosť často.
Zita5
12.07.10,18:04
Dievčatá ďakujem za príspevky.:)
Môj chlap tvrdí , že to sa mu javí ako chyba na strane vodárni . Že niečo nie je v poriadku v prívode k domu .Ja som skôr očakávala nejakú radu , ako to zistiť , resp. ako a s čím ísť do vodárni , aby ma nevyprevadili s tým, že to je na vine naše potrubie a tak zahalili nejakú ich chybu .

Ja chcem platiť vodu , ale chcem platiť za kvalitu .A nie vodu ako z maštale .;)
Heni
12.07.10,18:52
aj my máme v činžiaku presne také zanesené sitko, ako má Zitka...
pôvodne som plánovala dať urobiť rozbor vody na Deň vody či Deň zeme - tuším niekedy v marci-apríli, vtedy majú hygienici takú akciu, že zvykli robiť rozbor vody zadarmo...
situácia s vodou asi nie je ružová (aj ked voda tečie niekedy až bledohnedá), lebo tento rok (teda, aspoň u nás) to akože pre veľký záujem zúžili na rozbor obsahu chlóru a ešte nejakej "hnojivovej" látky (dusíka? draslíka? - neviem presne) vo vode... :o
iv@n
12.07.10,19:44
Ja som skôr očakávala nejakú radu , ako to zistiť , resp. ako a s čím ísť do vodárni , aby ma nevyprevadili s tým, že to je na vine naše potrubie a tak zahalili nejakú ich chybu .
ved treba zistiť u zopár susedov na ulici a nielen v druhej časti dvojdomu ako na tom sú, ak je problém s hlavným prívodom, tak budú mať bordel vo vode aj oni a môžete argumentovať na vodárňach, inak vás pošlú kadelahšie, že si máte vymeniť vedenie od vodomera k domu na vlastné náklady.