detektív
31.10.05,08:27
Sme bezpečnostá firma.Vedieme PÚ.Zrušili sme jednu prevádzku.Poradí mi niekto, ako byzaúčtoval vrátenie uniforiem? Pri ich kupe to účtujeme ako príjem na sklad,a pri ich zaradení do úžívania do nákladov 501. Mám to zaúčtovať na 501 strana D??? A v akej hodnote??? Tento postup sa mi zdá však nie asi správny.
Prosím o radu?

Ďakujem.
Paula
31.10.05,07:30
Sme bezpečnostá firma.Vedieme PÚ.Zrušili sme jednu prevádzku.Poradí mi niekto, ako byzaúčtoval vrátenie uniforiem? Pri ich kupe to účtujeme ako príjem na sklad,a pri ich zaradení do úžívania do nákladov 501. Mám to zaúčtovať na 501 strana D??? A v akej hodnote??? Tento postup sa mi zdá však nie asi správny.
Prosím o radu?

Ďakujem.Nevidím dôvod dávať ich na sklad. Urobila by som iba na osobných kartách zverených predmetov zápis o vrátení uniforiem. Môj názor.
detektív
31.10.05,07:44
Ďakujem za reakciu. Porozmýšľam o tvojom názore.Počkám aj na názor iných poraďakov.
Yvvetta
01.11.05,11:14
Ja nákup uniforiem účtujem priamo do spotreby na 501. Tieto uniformy ako nakúpime tak aj rozdáme zamestnancom. Nehovorím, že všetko naraz ale v priebehu roka určite.

Je to zlé takto účtovať ?
Paula
01.11.05,13:19
Ja nákup uniforiem účtujem priamo do spotreby na 501. Tieto uniformy ako nakúpime tak aj rozdáme zamestnancom. Nehovorím, že všetko naraz ale v priebehu roka určite.

Je to zlé takto účtovať ?Predpokladám, že takto účtujú všade, teda priamo do spotreby. Pracovné odevy a obuv sa spravidla nakupujú práve preto, aby sa opotrebovali (spotrebovali).