denisa77
12.07.10,12:45
Dobry den,
prosim o radu - som SZCO, sidlo v TN ale dalsi rok budem dochadzat do firmy v NR. Auto planujem zaradit do majetku. Mozem si do nakladov dat aj nahrady za benzin alebo sa jedna o pravidelny vykon prace a nemozem? Meni nieco to ze mam kancelariu mimo bydliska/sidla ale v rovnakom meste? Prosim poradte. Dakujem.
Tweety
12.07.10,10:48
Dobry den,
prosim o radu - som SZCO, sidlo v TN ale dalsi rok budem dochadzat do firmy v NR. Auto planujem zaradit do majetku. Mozem si do nakladov dat aj nahrady za benzin alebo sa jedna o pravidelny vykon prace a nemozem? Meni nieco to ze mam kancelariu mimo bydliska/sidla ale v rovnakom meste? Prosim poradte. Dakujem.
Kedže budeš mať MV v majetku, budeš môcť účtovať o všetkých nákladoch naň, samozrejme súvisiacich s podnikaním.
denisa77
12.07.10,10:51
dakujem, takze sa mi nemoze stat, ze mi danova kontrola naklady posudi ako pravidelne dochadzanie za pracou a vyradi ich? :(
denisa77
12.07.10,11:09
toto som totiz nasla, citujem:
" Daňovník býva v Martine a svoju podn.činnosť vykonáva v Bratislave. Miestom, kde činnosť pravidelne vykonáva, je Bratislava.
Cestu z Martina do Bratislavy možno považovať za cestu z bydliska do miesta pravidelného výkonu práce. Z toho dôvodu nie je možné uplatňovať, výdavky na prac.cesty v zmyle § 19 ods.1 písm.e) ZDP.
Tweety
12.07.10,11:11
toto som totiz nasla, citujem:
" Daňovník býva v Martine a svoju podn.činnosť vykonáva v Bratislave. Miestom, kde činnosť pravidelne vykonáva, je Bratislava.
Cestu z Martina do Bratislavy možno považovať za cestu z bydliska do miesta pravidelného výkonu práce. Z toho dôvodu nie je možné uplatňovať, výdavky na prac.cesty v zmyle § 19 ods.1 písm.e) ZDP.
Toto samozrejme platí, cesta do práce nemôže byť uznaným VOZD.
Zita5
12.07.10,11:16
toto som totiz nasla, citujem:
" Daňovník býva v Martine a svoju podn.činnosť vykonáva v Bratislave. Miestom, kde činnosť pravidelne vykonáva, je Bratislava.
Cestu z Martina do Bratislavy možno považovať za cestu z bydliska do miesta pravidelného výkonu práce. Z toho dôvodu nie je možné uplatňovať, výdavky na prac.cesty v zmyle § 19 ods.1 písm.e) ZDP.

V Bratislave máte čo ? Kanceláriu ? Treba popísať činnosť , čo konkrétne v BA sa deje .

K hore citovanému príspevku , áno súhlasím s tým . Cesta z trvalého bydliska do práce nie daňovým výdavkom v zmysle vyššie uvedeného §§.
denisa77
12.07.10,11:19
mam sidlo v TN, rovnako aj kancelariu, ale na inej adrese, dalsi rok budem pravidelne dochadzat do firmy v NR. jedna som o financne poradenstvo, reporting, nastavovanie obchodnych systemov
martina 11
15.07.10,14:43
ja mam tie isté pochybnosti u kamerana - strihača.
Ak ide kamerovať do terénu, su PHM VOZD? Lebo strihá v mieste podnikania. ???
Jarka 1
15.07.10,15:10
ja mam tie isté pochybnosti u kamerana - strihača.
Ak ide kamerovať do terénu, su PHM VOZD? Lebo strihá v mieste podnikania. ???

Predpokladám, že chodí kamerovať vždy na iné miesta. PHM je VOZD, lebo ak by nič nenatočil, tak nemá ani čo strihať. Skôr by som sa zaoberala tým, že ak strihá stále na tom istom mieste, tak cesta z domu tam, bude PHM VNZD.
martina 11
17.07.10,14:07
super, jasné to kde strihá neriešim tam bude VNZD. díky