money
12.07.10,13:36
ahojte poradaci,
neviete mi poradit ako donutit dodavatela, aby mi vystavil fakturu a ja si mohol odpocitat DPHcku?
linko1
12.07.10,11:36
nechápem ako donútiť, veď to je jeho povinnosť
money
12.07.10,11:38
no ved to hej, len dodavatel jednoducho nam ju nechce vystavit
Zita5
12.07.10,11:49
no ved to hej, len dodavatel jednoducho nam ju nechce vystavit

Prevzali ste tovar resp. službu ? Aký dôvod uvádza ?


Jeho povinnosť ak je zdaniteľná osoba vyplýva viď.§71 odst.1 Zákona o DPH

http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2010-a.html#71
veronikasad
12.07.10,11:50
no ved to hej, len dodavatel jednoducho nam ju nechce vystavit
na základe čoho ste zaplatili ? Alebo dodávatel nechce úhradu ?
KEJKA
12.07.10,11:53
rada asi už oneskorene - neuhrádzať 100% pred dodávkou tovaru, služieb, uhradiť-doplatiť rozdiel až na základe bezchybne vystaveného dokladu = faktúry.
marjankaj
12.07.10,11:56
na základe čoho ste zaplatili ? Alebo dodávatel nechce úhradu ?
Presne tak. Keď ju nevystaví, tak ju jednoducho neuhradíte.:confused:
veronikasad
12.07.10,11:58
Janko, ten tovar je už určite dávno uhradený. Nepoznáš to - chcete to s dokladom alebo bez ? S DPH alebo bez ?
marjankaj
12.07.10,12:00
Ja viem. Ale keď nebolo spomenuté nič o úhrade.
Niektorí ako keby chceli, aby sme si ostatné domysleli.
Zita5
12.07.10,12:04
To musí zadávateľ napísať či bol uhradený . Ani nemusel byť .:)) Stačí tovar začať predávať aj bez zaplatenia dodávateľovi a už má odberateľ daňovú povinnosť voči štátu .
money
12.07.10,15:43
predmetom dodania mala byt sluzba, s tym, ze bola zaplatena zaloha a k tejto zalohe nam nechcu vystavit fakturu...sluzba bola nasledne dodana v dalsom zdan.obdobi a faktura vystavena len na zostavajucu cast a my im doplatili zvysok...nestretli ste sa niekto s tym, ci sa take nieco da riesit sudnou cestou, kedze nam nevystavili fakturu k zaplatenej zalohe a my tym padom nemohli uplatnit odpocitanie DPH/ide o dost velku sumu/ ? alebo je tu moznost len sankcie zo strany DU z dovodu nesplnenia si povinnosti nepenaznej povahy?
Zita5
12.07.10,15:45
predmetom dodania mala byt sluzba, s tym, ze bola zaplatena zaloha a k tejto zalohe nam nechcu vystavit fakturu...sluzba bola nasledne dodana v dalsom zdan.obdobi a faktura vystavena len na zostavajucu cast a my im doplatili zvysok...nestretli ste sa niekto s tym, ci sa take nieco da riesit sudnou cestou, kedze nam nevystavili fakturu k zaplatenej zalohe a my tym padom nemohli uplatnit odpocitanie DPH/ide o dost velku sumu/ ? alebo je tu moznost len sankcie zo strany DU z dovodu nesplnenia si povinnosti nepenaznej povahy?

Dajte podnet na DU , na preverenie, či odviedli z prijatej platby DPH .Ako ste im uhradili zálohu , cez banku alebo v hotovosti ?
KEJKA
12.07.10,15:59
kedže ste nemali doklad k poskytnutej platbe, nemali ste si odsúhlasiť a dodávateľovi zaplatiť zvyšok. Áno, dajte podnet na DU, resp. pošlite ten podnet najskôr dodávateľovi, či sa nespamätá.
money
12.07.10,16:31
uhrada prebehla cez ucet a vieme o tom, ze oni dphacku z prijatej platby priznali...jednoducho nas len ignoruju a nechcu nam vystavit a zaslat fakturku k zaplatenej zalohe...a kedze nemame fakturu, nesplname podmienky na odpocitanie si dphacky...
Zita5
12.07.10,16:49
uhrada prebehla cez ucet a vieme o tom, ze oni dphacku z prijatej platby priznali...jednoducho nas len ignoruju a nechcu nam vystavit a zaslat fakturku k zaplatenej zalohe...a kedze nemame fakturu, nesplname podmienky na odpocitanie si dphacky...

Je potrebné im napísať jeden list o výzvu doručenia faktúry , zaslať doporučene .Asi nepomôžu ústne dojednania .
mária68
26.11.10,08:52
Milí poraďáci, chcem sa spýtať, či na vystavenej faktúre musí byť bezpodmienečne záverečná formulka: Tovar až do úplného zaplatenia ostáva majetkom firmy...Táto formulka mi vypadla pri vystavovaní OFa a príjemca tovaru nám nezaplatil za tovar. Môžeme si aj tak pre tovar prísť?