mia13
12.07.10,13:40
Ahojte,prosím o radu,
-spoločník firmy KKK sro prenajíma rod.dom svojej firme KKK sro.
-spoločník je vlastníkom domu
-spoločník prenajíma holodom s tým,že na základe nájomnej zmluvy si firma robí sama rekonštrukciu a zariaďuje sa podľa vlastných potrieb v rámci podnikania
-firma si dáva do nákladov - napr.chladničku,kávovar /1700eur/ resp.používa 042....

-čítala som u Vás na Porade,že je to možné.Je to v skutočnosti naozaj tak?
KEJKA
12.07.10,11:54
áno, je.
mia13
12.07.10,11:58
Ďakujem,
len by som Vás chcela požiadať o niejaký vzor zmluvy medzi FO a sro ,ďakujem
KEJKA
12.07.10,12:06
čo tak rovno dať všetko do zadania? a nie postupne rozvíjať tému?
Vzory na porade sú - treba sa trochu potrápiť a vyhľadávať
Hľadaj
alebo hľadaj v DOKUMENTOCH - je tu všeličo.
mia13
12.07.10,12:25
...už hľadám....haf,haf
KEJKA
12.07.10,12:56
mňau,mňau.......
mia13
14.07.10,05:19
Ahoj Kejka,
trápim sa z hľadaním až doteraz a stále neviem nájsť tú správnu zmluvu na základe:

Zita515-03-10, 01:39 PM
Pripomínam

§ 17 Zákona o dani z príjmu

(22) Súčasťou základu dane je aj nepeňažný príjem prenajímateľa, ktorý je vlastníkom prenajatej veci, a to vo výške výdavkov vynaložených nájomcom, po predchádzajúcom písomnom súhlase prenajímateľa, na technické zhodnotenie tejto veci nad rámec povinností dohodnutých v nájomnej zmluve a neuhradených prenajímateľom, a to v zdaňovacom období, v ktorom
a) bolo technické zhodnotenie uvedené do užívania, ak o hodnotu technického zhodnotenia vlastník zvýšil vstupnú (zostatkovú) cenu tohto majetku,
b) došlo k skončeniu nájmu; nepeňažný príjem sa určí vo výške zostatkovej ceny, ktorú by malo technické zhodnotenie pri použití rovnomerného odpisovania (§ 27).

Ešte prikladám čo som zabudla :)

pokračovanie znenia ............

(23) Nepeňažným príjmom prenajímateľa sú aj výdavky vynaložené nájomcom na opravy prenajatého hmotného majetku zahrnuté do daňových výdavkov nájomcu nad rámec povinností nájomcu dohodnutých v nájomnej zmluve.80)

Oprava: odsek 22 má byť správne 20,odsek 23 má byť správne 21 v roku 2010 zákona o dani z príjmov


Prosím Ťa,neskúsiš mi v tom niejako pomôcť? Díky
KEJKA
14.07.10,11:18
skús to nejako vyskladať. Tie pripomienky sú správne, je vhodné ich do zmluvy dať. ale kedže ide o prepojené osoby, tak by som to až tak podrobne neriešila. Spoločník predsa vie, čo bude musieť dodaniť, čo sa na dome a v dome robilo.
Určite tam musí byť ustanovenie o tom, že prenajímateľ
1. dáva súhlas k tomu, aby nájomca vykonával T.Z., opravy, úpravy prenajatých priestorov na vlastné náklady.
2. nebude o hodnotu zrealizovanej rekonštrukcie zvyšovať hodnotu domu, ale súhlasí, aby T.Z. odpisoval nájomca, (vyhne sa zdaneniu T.Z. počas doby nájmu)
3. nájomca je povinný udržiavať prenajaté priestory na vlastné náklady (bežné opravy, údržba nebudú predmetom dane u prenajímateľa)
v zátvorke asú len vysvetlivky, text do zmluvy nepatrí.........
a ešte
4. Výdavky vynaložené nájomcom na opravy prenajatého hmotného majetku nad rámec povinností nájomcu dohodnutých v nájomnej zmluve je povinný nájomca vyúčtovať a odsúhlasiť s prenajímateľom - aby úprenajímateľ vedel, čo má zdaniť.
mia13
14.07.10,12:40
vďaka
DodoSTI
04.06.11,15:00
Zdravím,

chcem sa opýtať, či si môže s.r.o. nakúpiť na kartu v Metre veci pre osobnú potrebu, napr. potraviny? Firma sa nezaoberá ničím čo súvisí s predajom potravín, atď.

Čo si môže s.r.o. (MO a VO, sprostredkovanie predaja) vlastne dať do nákladov?

Ďakujem
KEJKA
04.06.11,15:07
veci nakúpené v Metre pre osobnú spotrebu treba zaúčtovať ako pohľadávku voči spoločníkovi.
Do nákladov je možné dať všetko , čo súvisí s predmetom činnosti - s dosiahnutými tržbami.