jaja444
12.07.10,12:40
Ahojte,

Chcem sa len ujistiť v jednej veci:

A---> B---> C---> D---> všetci sú platci dph, jedná sa o znalecký posudok

Spol. A vystavila faktúru spol. B s dph, B vystavila faktúru spol. C tiež s dph a spol. C (my) vystavuje spol. D tiež s daňou?

Podľa mňa nie, ide o prechodné položky, mylim sa?

ďakujem za odpovede
Tweety
12.07.10,12:41
Ahojte,

Chcem sa len ujistiť v jednej veci:

A---> B---> C---> D---> všetci sú platci dph, jedná sa o znalecký posudok

Spol. A vystavila faktúru spol. B s dph, B vystavila faktúru spol. C tiež s dph a spol. C (my) vystavuje spol. D tiež s daňou?

Podľa mňa nie, ide o prechodné položky, mylim sa?

ďakujem za odpovede
Fakturujete si ten istý znalecký posudok?
jaja444
12.07.10,12:50
ano ten isty
martinez
12.07.10,12:52
podľa mňa sa nejedná o prechodné položky podľa §22,3 ale o dodanie služby podľa §9,4

typické prechodné položky sú keď napríklad kúpite kolok, ktorý následne refakturujete a ten originálny doklad o kúpe toho kolku priložíte k tej faktúre, ktorú zasielate zákazníkovi.... čiže ako keby si ho nedáte do vlastného účtovníctva, ale ako originál ho pripojíte k faktúre...lebo je to ako keby výdavok niekoho iného a nie váš a tak mu ho aj v originále dávate..

to je môj názor
VATspecialist
12.07.10,14:07
suhlasim, o prechodnu polozku ide len vtedy ak objednam sluzbu/tovar v mene zakaznika t.j. na fakture nie su moje udaje
Tweety
12.07.10,14:10
ano ten isty
Zvláštne:confused:, ale čo už. Posudok budete teda fakturovať s dph.