petrol
12.07.10,18:56
Ahojte, poradili by ste mi prosim Vas, kde v Bratislave najlepsie zacat cyklovylet do Rakuska? Poradite, kde je najlepsie v BA zaparkovat auto, vylozit bicykel a vyrazit na nom do Rakuska? Poradte miesto a trasu na bicykli, ako sa dostanem do Rakuska. A aby toho nebolo este malo, tak Vas poprosim este aj hodit sem nejake tipy na vylet (co sa oplati vidiet par km za nasimi hranicami...) Dakujem Vam za rady a napady.
arizona
12.07.10,17:39
Excise Duty
12.07.10,18:12
Andy Kralik
13.07.10,06:48
Auto zaparkovat niekde na pravom brehu Dunaja - Petržalka, Aupark - vyrazit po hradzi popod most Lafranconi a okolo startej cesty do Rakuska (na hranici si dat kofolu) - ked pojdete po hradzi prejdete do Wolfstahlu a Heinburgu (v Bille kupit cerstvy Käsestangl), posediet si pri Dunaji, odtial je prijemna cesta do Bad Deutsch-Altenburg a pobehat trochu po okoli. Tam a spat to mate cca.50km. Na zaciatok po Rakusku je to prijemna cesta. :)
petrol
13.07.10,18:28
Auto zaparkovat niekde na pravom brehu Dunaja - Petržalka, Aupark - vyrazit po hradzi popod most Lafranconi a okolo startej cesty do Rakuska (na hranici si dat kofolu) - ked pojdete po hradzi prejdete do Wolfstahlu a Heinburgu (v Bille kupit cerstvy Käsestangl), posediet si pri Dunaji, odtial je prijemna cesta do Bad Deutsch-Altenburg a pobehat trochu po okoli. Tam a spat to mate cca.50km. Na zaciatok po Rakusku je to prijemna cesta. :)


Diky za rady. Ja som si myslel,ze ten chodnik (hradza) ide len smerom po prude Dunaja - dole...on ide aj smerom do Rakuska? A nie je tam, kde zabludit? Rakusko-Slovenske hranice najdem lahko?
Andy Kralik
13.07.10,19:06
Nemáte kde zablúdiť - smerom proti prúdu Dunaja sa na hrádzu napojíte z Viedenskej cesty kúsok sa hlavným vchodom do Incheby (Sadom Janka Kráľa je hrádza akoby prerušená), je to výrazná cesta, nedá sa prehliadnuť. Ak sa jej budete držať a nevybehnete na most Lafranconi - hned za mostom sa stáča doľava a ide paralelne s cestou - dovedie vás až po hranice a ďalej. V Rakúsku sú cyklistické cesty dobre značené.

Vo Wolfstahle je to trosku chaotickejsie, kratsie je ist cez Wolfstahl po hlavnej ceste a na cyklisticku sa napojit az za dedinou pred zeleznicnym priechodom. Ale ked budete mat so sebou deti, radsej by som sa drzal aj vo Wolfstahle cyklistickej cesty. Predsa len je na hlavnej ceste dost aut. Tato cesta vas dovedie az do Heinburgu, k Dunaju - k pristavu.

Pripravte sa na to ze budete stretavat vymakanych rakuskych dochodcov :) so super kondickou. Bicykel je zda sa rakusky narodny sport. A nezabudnite prilby! v Rakusku su nutnosťou.
petrol
13.07.10,19:14
Nemáte kde zablúdiť - smerom proti prúdu Dunaja sa na hrádzu napojíte z Viedenskej cesty kúsok sa hlavným vchodom do Incheby (Sadom Janka Kráľa je hrádza akoby prerušená), je to výrazná cesta, nedá sa prehliadnuť. Ak sa jej budete držať a nevybehnete na most Lafranconi - hned za mostom sa stáča doľava a ide paralelne s cestou - dovedie vás až po hranice a ďalej. V Rakúsku sú cyklistické cesty dobre značené.

Vo Wolfstahle je to trosku chaotickejsie, kratsie je ist cez Wolfstahl po hlavnej ceste a na cyklisticku sa napojit az za dedinou pred zeleznicnym priechodom. Ale ked budete mat so sebou deti, radsej by som sa drzal aj vo Wolfstahle cyklistickej cesty. Predsa len je na hlavnej ceste dost aut. Tato cesta vas dovedie az do Heinburgu, k Dunaju - k pristavu.

Pripravte sa na to ze budete stretavat vymakanych rakuskych dochodcov :) so super kondickou. Bicykel je zda sa rakusky narodny sport. A nezabudnite prilby! v Rakusku su nutnosťou.

Dakujem za vycerpavajuce informacie. Uz sa zacinam tesit :)
osky
13.07.10,20:33
aj u nas je krasne a trasu mate az do madarska.
nepozerala som tie linky,ale skus si najst aj sam-neziderske jazero cyklotura.vsak sem chodia turisti z celeho sveta,dokonca aj japonsky princ ked bol v rakusku na navsteve sa bol tu najest v jednej tradicnej restike a degustoval burgenlandske vinka.
je tu nadherne,auto mozes nechat aj v parndorfe/parndorf ort-je velke parkovisko,neplati sa a nemusis sa o auto bat/.mozete si skocit aj obziriet obchody so znackovymi vecami.odtial je iste cyklotrasa smerom na pamhagen,mas dve moznosti mozes sa tam dostat cez gols,frauenkirchen/tu je krasna bazilika/......alebo podersdorf,illmitz,apetlon,to je trasa popri jazere,mozete sa aj vykupat,vstupne nie je drahe,prip.sa zveziete lodou......
ak by ste chceli,pozriem to na nete.teraz uz je velmi neskoro.
petrol
14.07.10,13:13
Dakujem osky. Ja ale radsej na tom bicykli :)
petrol
14.07.10,18:09
A este nieco. Ak teda pojdem touto trasou (akou mi odporucil Andy Kralik), uvidim na nej nejake zbytky (pozostatky) zeleznej opony, alebo nieco, co tieto byvale casy pripomina? Lebo velmi ma zaujima vsetko, co sa tyka temy zelezna opona...Myslim si, ze na tejto trase by sa aj nejake pozostatky tejto doby najst mohli, ci nie? Diky za odpovede.
Andy Kralik
15.07.10,07:01
Zbytky železnej opony asi už nie (len si môžete domyslieť kadiaľ šla hranica). Ale nájdete zbytky jarných záplav :):):)
osky
16.07.10,17:22
Dakujem osky. Ja ale radsej na tom bicykli :)

ale ved ja som aj hovorila o bicykloch a cyklotrasach:),nechapem co myslis.
petrol
16.07.10,18:03
Ach, ano mna tam poplietlo, to spominane auto, ze mozeme nechat v Parndorfe. Ja ale auto chcem nechat uz v Petrzalke. Ale v poriadku. :)