LuciaPaver
12.07.10,19:12
Dobrý deň, potrebujem poradiť ohľadom faktúrovania.
Idem faktúrovať robotu aj s materiálom, treba vystaviť dve faktúry, zvlášť na robotu a zvlášť na materiál alebo to môžem dať do jednej faktúry. Materiál si chcem dať potom do odpisov?
Tweety
12.07.10,17:13
Dobrý deň, potrebujem poradiť ohľadom faktúrovania.
Idem faktúrovať robotu aj s materiálom, treba vystaviť dve faktúry, zvlášť na robotu a zvlášť na materiál alebo to môžem dať do jednej faktúry. Materiál si chcem dať potom do odpisov?
Nie, jedna úplne postačí. Nerozumiem tomu, čo myslíš tým, že materiál dáš do odpisov, materiál neodpisujeme, odpisujeme len DHM.
Ak si pri robote spotrebovala materiál, účtuješ len prácu , ( cena vrátane materiálu) predaj materiálu nie.
LuciaPaver
12.07.10,17:24
A napr. keď za robotu chcem zaúčtovať 1500 EUR a za materiál je to plus 1000, tak ja musím potom daniť 2500 EUR v daňovom priznaní? Mne ide o to, aby som neplatila daň aj za materiál, ktorý som použila. Mám v živnosti aj veľkoobchod, maloobchod.
Tweety
12.07.10,17:27
A napr. keď za robotu chcem zaúčtovať 1500 EUR a za materiál je to plus 1000, tak ja musím potom daniť 2500 EUR v daňovom priznaní? Mne ide o to, aby som neplatila daň aj za materiál, ktorý som použila. Mám v živnosti aj veľkoobchod, maloobchod.
Daň zaplatíš z daňového základu, ale do príjmov pôjde celá faktúra za práce, t.j. práca vrátane materiálu.
Zita5
12.07.10,17:36
A napr. keď za robotu chcem zaúčtovať 1500 EUR a za materiál je to plus 1000, tak ja musím potom daniť 2500 EUR v daňovom priznaní? Mne ide o to, aby som neplatila daň aj za materiál, ktorý som použila. Mám v živnosti aj veľkoobchod, maloobchod.

Daňový základ v JU je rozdiel medzi zdaniteľným príjmom celkom a zdaniteľnými výdavkami celkom .

Konkrétne vo Vašom príklade pôjde o 1500 euro .

V peňažnom denníku to bude napr. nasledovne :

Príjem za napr.výrobky a služby 2 500 Euro
Výdaj materiál 1000 Ero
Rozdiel 1 500 Euro
LuciaPaver
12.07.10,17:39
Takže to znamená, že ja si nemôžem materiál vôbec odpísať, aj keď budem mať faktúru od materiálu, čiže od dodávateľa a ja ten materiál zaúčtujem odberateľovi?
betka
12.07.10,17:41
A napr. keď za robotu chcem zaúčtovať 1500 EUR a za materiál je to plus 1000, tak ja musím potom daniť 2500 EUR v daňovom priznaní? Mne ide o to, aby som neplatila daň aj za materiál, ktorý som použila. Mám v živnosti aj veľkoobchod, maloobchod.

Luci, opraviť v prvom rade profil!!!!!!

Luci zlatíčko, aké danenie??? Ak ja FA práce, kde dodám i materiál, ide o službu.
Materiál ste si účtovali do nákladov, výdavkov), keď ste ho zakúpili a zaplatili, udávam v jednoduchosti, aj keď ste účtovník.......MAteriál Vám musí odísť zo skladu výdajkou-spotreba materiálu pri dodání služby.
Však ste dodali na "stavbu" aj ten materiál.

PROSIIIIIIIIIIM, "nedaňme" hneď na začiatku, účtujme to, čo je skutočnosť, nemyslime najskôr na dane, ........ a takto... a čuš betka!!! Sek do jazyka.
LuciaPaver
12.07.10,17:41
Ďakujem Zita5, toto je presne to, čo som chcela vedieť, veľmi ste mi pomohli :)
Zita5
12.07.10,17:52
Luci, opraviť v prvom rade profil!!!!!!

Luci zlatíčko, aké danenie??? Ak ja FA práce, kde dodám i materiál, ide o službu.
Materiál ste si účtovali do nákladov, výdavkov), keď ste ho zakúpili a zaplatili, udávam v jednoduchosti, aj keď ste účtovník.......MAteriál Vám musí odísť zo skladu výdajkou-spotreba materiálu pri dodání služby.
Však ste dodali na "stavbu" aj ten materiál.

PROSIIIIIIIIIIM, "nedaňme" hneď na začiatku, účtujme to, čo je skutočnosť, nemyslime najskôr na dane, ........ a takto... a čuš betka!!! Sek do jazyka.

Betka , súhlasím s Tebou , ale zadávateľka potrebovala jednoduchú odpoveď na jej konkrétnu zákazku v príklade vyjadrenú číselne .
Ju nezaujímala réžia a iné .Ju zaujímal príjem 2500 Euro a materiál za 1000 euro .Viem , že to nie je všetko z nášho pohľadu , ale to čo chcela pochopila .;)

A môže sa pýtať ďalej .:)
LuciaPaver
22.01.11,16:52
Môžete mi poradiť, koľko môže byť suma na faktúre, aby sa z nej nemuseli platiť dane? Teda z tej sumy? Existuje niečo také?
ladyrs
22.01.11,17:09
Môžete mi poradiť, koľko môže byť suma na faktúre, aby sa z nej nemuseli platiť dane? Teda z tej sumy? Existuje niečo také?

Skús lepšie sformulovať otázku,lebo takto nevieme,čo konkrétne máš na mysli. Pretože v podnikaní sa zdaňuje rozdiel medzi celoročnými príjmami a výdavkami. Teda sa to nesleduje jednotlivo podľa faktúr. Toto si mala na mysli ?
JarkaL
22.01.11,17:28
Môžete mi poradiť, koľko môže byť suma na faktúre, aby sa z nej nemuseli platiť dane? Teda z tej sumy? Existuje niečo také?

Prepáč, ale toto je otázka za všetky drobné, mala by byť v téme Perličky účtovnej kancelárie.
Bez urážky, ale rozosmiala si ma.:)