Ester plus
13.07.10,10:11
Minulý kvartál keď som podávala SV, bol zmätok čo mi má vlastne daňový úrad potvrdiť ak som na základe dohody odoslala elektronicky SV. Dnes beriem so sebou na daňový úrad 1.stranu SV a vyhlásenie o podaní písomnosti elektronickou formou. Kde mi má daňový úrad potvrdiť podanie?
betka
13.07.10,08:23
Dávam si overovať na prvú stranu. Vytlačím si vždy i potvrdenie, keď vyplňuješ SV, teda to, čo sú v ňom uvedené ako krycie listy.

No, neviem, či by som tam išla, lebo prvú stranu súhrnného výkazu bolo treba doručiť do 5 dní od podania SV elektronicky v súlade s dohodou...
Ester plus
13.07.10,08:29
Jedná sa o SV za II.Q.
betka
13.07.10,08:33
Ester, prihlás sa na www.drsr.sk, keď urobíš SV, máš tam tušímže vľavo, keď vyplňaš prvú stranu, tzv. krycie listy. Tlačím si ich obojstranne (jedna strana je prvá strana SV, druhá strana je vyhláseni). Nezabudnite dať podpísať obe strany zodpovednej osobe
Ester plus
13.07.10,08:38
Ďakujem. A daňový úrad mal minule problém, čo mi má potvrdiť, takže ja som si pripravila tlačivo o podaní SV ako bolo pred rokom 2010, lebo mi nechceli potvrdiť prvú stranu SV. Na ďalší deň som prišla opäť na DÚ nech mi potvrdia aj prvú stranu. Pani nevedela či mi vôbec môže niečo potvrdiť. Vám to ako potvrdzujú.
betka
13.07.10,08:44
Ďakujem. A daňový úrad mal minule problém, čo mi má potvrdiť, takže ja som si pripravila tlačivo o podaní SV ako bolo pred rokom 2010, lebo mi nechceli potvrdiť prvú stranu SV. Na ďalší deň som prišla opäť na DÚ nech mi potvrdia aj prvú stranu. Pani nevedela či mi vôbec môže niečo potvrdiť. Vám to ako potvrdzujú.

JA som povedala polovičke, bez pečate mi to nenos. Asi ukáže prstom, tu potvrdiť.
Tiež mám jeden (ja dávam mes.), a telef. som so správcom ..... ss píšem
lenkam68
13.07.10,08:54
Aj my máme len dohodu a prvé tri mesiace som musela vypísať zvlášť potvrdenie o podaní SV, pretože na DÚ neboli usmernení, či môžu dať pečiatku o prijatí SV na tlačivo, ktoré dá systém po vytlačení krycích listov. Ale od apríla už potvrdia tlačivo "Vyhlásenie o podaní písomnosti elektronickou formou".