JanZV
13.07.10,09:12
Poprosim o radu. cestujem do Bulharska osobnym autom. Pre istotu so si kupil obranyy sprej (slzny plyn) aby clovek mal spon nieco na obranu keby sa nebodaj cosi cestou udialo. Predvacka ma ale upozornila ze v niektorych krajinach je zakazane nosit taketo obranne prostriedky bez povolenia. Vie mi niekto poradit ci mozem mat tento sprej v Madarsku, Srbsku a Bulharsku.
Dakujem
tomasenkoslav
13.07.10,07:25
ja nie som teda odbornik na legislativu v tomto ale osobne si myslim, že v pripade ak bude niekto chciet napadnuť mna alebo moju rodinu, tak ak by som mal "po ruke" hoci aj napalm, tak ho vypalim až na popol, bez ohladu co si nato myslia urady v Bulharsku.

Keby ma chcel niekto ohrozovat, kludne mu vystriekam ten kaser hoci aj cely do huby. Potom nasadneme do auta a s dobrym pocitom, že som si ochranil to najcennejšie, bez vyčitiek svedomia odidem do ..preč.

ty nikdy nevieš čo to je za týpek. može to byť kludne ajcár. aby ta okradol, tak Ti bude možno chciet jednu dzignuť , rozrazí si hanky tebe peru a maš to aj ty. co potom urobi pre teba bulharsko....?

nikomu sa tam predsa chvalit nebudeš, že to maš. použiješ to len ak to bude aktualne a nutne.
akurat si daj pozor, možno ten sprej exploduje v aute pri vysokych teplotach vo vnutri. nech sa to nestane za jazdy. ja mam napr. v aute klimatizovanu priehradku pri spolujazdcovi. rozhodne by som to nenechaval na slnku. Taťkovi už raz na balkone expodoval zapaľovač.
buchač
13.07.10,07:48
Poprosim o radu. cestujem do Bulharska osobnym autom. Pre istotu so si kupil obranyy sprej (slzny plyn) aby clovek mal spon nieco na obranu keby sa nebodaj cosi cestou udialo. Predvacka ma ale upozornila ze v niektorych krajinach je zakazane nosit taketo obranne prostriedky bez povolenia. Vie mi niekto poradit ci mozem mat tento sprej v Madarsku, Srbsku a Bulharsku.
Dakujem

Aký spray - konkrétne , nakoľko aj lak na vlasy poslúži ako obranný prostriedok ...niekedy lepšie ako smiešny slzák ...;)

Nebodaj čo by sa malo udiať cestou ???
Si pripravený na použitie a na zvyšok ...? Lebo akonáhle ho vytiahneš z vrecka , púzdra ...., tak budeš musieť byť aj rozhodnutý ho použiť .
V opačnom prípade to radšej neskúšaj , lebo ešte horšie dopadneš .

Či ho môžeš mať ? Pokiaľ viem , tak áno ...lenže pri náhodnej kontrole / čert nespí / ho u Teba nájdu , natrafíš na nevyspatého a nevystatého poliša a malér na svete .

P.S.:
Prelúskaj nejaké zbraňové fóra , možno niečo nájdeš ...na tom "mojom" som však nič nenašiel :rolleyes:
buchač
13.07.10,07:50
ja nie som teda odbornik na legislativu v tomto ale osobne si myslim, že v pripade ak bude niekto chciet napadnuť mna alebo moju rodinu, tak ak by som mal "po ruke" hoci aj napalm, tak ho vypalim až na popol, bez ohladu co si nato myslia urady v Bulharsku.

Keby ma chcel niekto ohrozovat, kludne mu vystriekam ten kaser hoci aj cely do huby. Potom nasadneme do auta a s dobrym pocitom, že som si ochranil to najcennejšie, bez vyčitiek svedomia odidem do ..preč.

ty nikdy nevieš čo to je za týpek. može to byť kludne ajcár. aby ta okradol, tak Ti bude možno chciet jednu dzignuť , rozrazí si hanky tebe peru a maš to aj ty. co potom urobi pre teba bulharsko....?

nikomu sa tam predsa chvalit nebudeš, že to maš. použiješ to len ak to bude aktualne a nutne.
akurat si daj pozor, možno ten sprej exploduje v aute pri vysokych teplotach vo vnutri. nech sa to nestane za jazdy. ja mam napr. v aute klimatizovanu priehradku pri spolujazdcovi. rozhodne by som to nenechaval na slnku. Taťkovi už raz na balkone expodoval zapaľovač.
:D:D:D....vidno , čítam ....;)
tomasenkoslav
13.07.10,08:00
:D:D:D....vidno , čítam ....;)no netajím sa tým
buchač
13.07.10,08:13
no netajím sa tým

Toto je ale dôležité ...

Keby ma chcel niekto ohrozovat, kludne mu vystriekam ten kaser hoci aj cely do huby. Potom nasadneme do auta a s dobrym pocitom, že som si ochranil to najcennejšie, bez vyčitiek svedomia odidem do ..preč.

ty nikdy nevieš čo to je za týpek. može to byť kludne ajcár. aby ta okradol, tak Ti bude možno chciet jednu dzignuť , rozrazí si hanky tebe peru a maš to aj ty. co potom urobi pre teba bulharsko....?

Jedno na druhé naväzuje ...si to vystihol presne , o to sa jedná ...:rolleyes:

Niekto Ťa ohrozuje ...
Vytiahneš kaser ...lenže Ty nevieš , čo je to za týpka .
Jednému som do ksichtu , s jeho povolením , solídne dostal ...vegetil si had jeden , ako keby v kúpeľoch bol ...:D

Lenže potom sa môže stať aj to , že dotyčný útočník vytiahne nôž ...poprípade kvér ...

Otázka :

A čo včul ?????

Otázka :

Bol si už v takej situácii ???
Myslím tým , že si bol ohrozovaný a išlo kto z koho , nemyslím tým ale nejakú bitku na zábave ...

Bratku ...nie je dierka ako dierka ...;):rolleyes::D
JanZV
13.07.10,08:32
nemam problem nastriekat slzak do oci, ani vytiahnut noz, len riesim problem legislativy, a to ci mozem oficialne nosit v uvedenych statoch slzak bez toho aby som nemal problemy so zakonom.
tomasenkoslav
13.07.10,09:17
Toto je ale dôležité ...
Lenže potom sa môže stať aj to , že dotyčný útočník vytiahne nôž ...poprípade kvér ...

Otázka :

A čo včul ?????

Otázka :

Bol si už v takej situácii ???
Myslím tým , že si bol ohrozovaný a išlo kto z koho , nemyslím tým ale nejakú bitku na zábave ...


lol..nebol som v takej situacii....už ako 13 ročny som na nejakom mítingu zabehol 100m za 12sec a dost dlho som sa nato spoliehal.
To ale na situacii nemeni nic. Pokial mi niekto ohrozuje rodinu je mi jedno ako on dopadne.
Ohladne toho kasera mam zato, že po aplikacii na utočnika nebude minimalne 5 minut schopný dalšej "akcie". alebo sa mýlim ?
Chobot
13.07.10,09:44
lol..nebol som v takej situacii....už ako 13 ročny som na nejakom mítingu zabehol 100m za 12sec a dost dlho som sa nato spoliehal.
To ale na situacii nemeni nic. Pokial mi niekto ohrozuje rodinu je mi jedno ako on dopadne.
Ohladne toho kasera mam zato, že po aplikacii na utočnika nebude minimalne 5 minut schopný dalšej "akcie". alebo sa mýlim ?

Zopár týpkov si to na youtube dobrovoľne vyskúšalo.... nemám slov...:D:

http://www.youtube.com/watch?v=bJn1Fu6pHlQ&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=qqWE-kBpyiI&feature=related
buchač
13.07.10,09:54
lol..nebol som v takej situacii
Ja hej ...
....už ako 13 ročny som na nejakom mítingu zabehol 100m za 12sec a dost dlho som sa nato spoliehal.
Už sa radšej nie ...:D
To ale na situacii nemeni nic. Pokial mi niekto ohrozuje rodinu je mi jedno ako on dopadne.
Moje slová ...
Ale ja mám iné prostriedky...lepšie , výkonnejšie ...;)
Ohladne toho kasera mam zato, že po aplikacii na utočnika nebude minimalne 5 minut schopný dalšej "akcie". alebo sa mýlim ?
Mýliš sa , mýliš ...


Pozri sa , čo dokážu niektorí maníci ...v pohode zabehne nejaký ten meter a funguje ďalej ...
A to "útočník"stál v kľude , čakal na dávku ...myslíš si , že v reále je to takto ?????
Hádal nie si natoľko naivný ???

http://www.youtube.com/watch?v=SFS2c2Bw3Hg&feature=related
tomasenkoslav
13.07.10,10:02
....toto sa mi nezda moc učinne. i ked okusit by som to iste nechcel.

http://www.valka.cz/clanek_10633.html

2 janoZV:
nie neviem Ti dat jasnu odpoved na tvoju otazku. ja takym sprejom nedisponujem ale mať ho, tak si ho vezmem a v pripade potreby použijem. Vaznit by ta asi nemali, možno by si dostal pokutu. Ale to by Ta musel niekto udať. Žeby ten čo vas chcel zabiť ?
Nandrolon
30.08.10,06:12
určite že 100 x horšie to bude pri takomto vyskúšaní, ako v reálnej akcii kde v tele útočníka úraduje adrenalín a ďalšie hormóny...
Ak by som mal voliť nejakú "takúto" obranu, volím paralyzér, ktorým mierim na krk a hlavu /síce nelegálne lebo zanecháva aj trvalé následky na mozgu - ale kto to dokáže, jednoducho v šarvátke som sa zle trafil/ a teleskopický kalený obušok...
Páchateľ si proste musí raz uvedomiť že môže veľmi zle dopadnúť a toto riziko podstupuje vždy dobrovoľne pri nelegálne činnosti...
Ak máme brať ohľad na páchateľov, vždy bude agresia z ich strany horšia, však si budú vedomí že sa im nemôže nič stať tak čo...