Hansol1
13.07.10,09:20
Poradíte mi pls., ako zlikvidovat spolocnost, ktora ma zavazky a to na neuhradenom najomnom a tcomu? Zavazky voci statu su vsetky vysporiadane a uz nechcem pokracovat v tej firme. Zavazky su vo vyske cca 1.000EUR, ide o spol.s r.o. Dakujem.
profesional
13.07.10,08:16
V takom pripade nie je mozne dat spolocnost do likvidacie. V pripade ak ma spolocnost nejaky majetok, tak ho treba pouzit na uhradu zavazkov a nasledne ju dat do likvidacie.
Ak spolocnost ma iba tieto zavazky a ziadny majetok, ide o tzv. "predlzenu spolocnost" a musi podat navrh na konkurz. Jediny problem je ze na konkurz nakoniec zaplatis viac ako to co ta spolocnost dlhuje.
Hansol1
13.07.10,08:25
A ked neuhradim tie zavazky, spolocnost pojde do konkurzu a potom odkial to bude hradene, ked nema ziadne majetky dana spolocnost? A nemoze predsa spolocnost fungovat, ktora je v dlhu do nekonecna...
hujer1
13.07.10,08:29
najprv musí niekto podať návrh na konkurz, napr. veritelia
profesional
13.07.10,08:35
Presne tak. a od toho niekoho bude sud pytat poplatky a zalohu na odmenu konkurzneho spravcu.
Hansol1
13.07.10,08:56
Cize, ak navrhovatel odmietne zaplatit poplatky na sud, tak dana spolocnost moze existovat x rokov?