blazonko
13.07.10,11:39
Ahojte. Ako rozdeľujete energie, ak je vašou súčasťou ZŠ, ŠKD, ŠJ a ŠSZČ?
moska
14.07.10,06:32
My máme na škole stanovené percento a podľa toho sa to rozúčtuje hneď na faktúre
blazonko
14.07.10,06:47
A aké máš percento? Lebo aj ja som chcela určiť percentá, len neviem na základe čoho ich určiť.
moska
15.07.10,05:02
Nám to stanovil riaditeľ školy. Myslím si, že podľa ničoho, len tak to určil, ale dal to na papier. Je to v každej škole inak, lebo v ŠJ varia buď na plyne, elektrike, tak tam treba pridať. Možno by sa teplo dalo podľa plochy, energie tak od oka podľa spotrebičov... Ťažko povedať, lebo by to musel urobiť nejaký energetik a to by stálo peniaze.
blazonko
15.07.10,05:10
Diky.
uctovnicka
15.07.10,09:05
Najsprávnejšie je ak sú merače osobitne na školu a osobitne na školské zariadenia ako: MŠ, ŠKD,ŠJ - to je najspravodlivejšie.
My sme si dali namontovať naše interné merače a je to v poriadku.
blazonko
16.07.10,05:12
No tak to by bolo u mňa trošku komplikovanejšie. Ešte jedáleň by sa dala, ale ŠKD je v triedach, ŠSZČ to isté + telocvične. A to všetko spolu je škola. V tomto prípade by mi osobitné merače veľmi nepomohli. Resp. neviem si predstaviť, ako by to v praxi fungovalo.
asma
18.07.10,02:54
my máme tiez interné merace na el.energiu a vodu a teplo rozucovávame podla vykurovacej plochy na percentá - vypocítali sme vykurovaciu plochu vsetkych priestorov a podla toho kolko m3 má škola, ŠKD a ŠJ učtujem percentá - ak máte ŠKD v škole tak to skuste nejako podla toho kolko hodin je v škole normalna trieda a kolko ŠKD,
co sa tyka vody existuje vyhlaska, kolko vody sa spotrebuje na varenie na jedneho stravnika a myslim ze aj kolko spotrebuje jedna osoba denne teraz neviem jej cislo nie som v praci ale my sme podla nej urcili kolko vodneho-stocneho budeme uctovat v šj, škd a škole
el.energiu vypocitala riaditelka podla spotrebicov a svietidiel
blazonko
19.07.10,06:40
Asma, vďaka za názor. Bolo by fajn robiť to poriadne, ale ja sa s tým to babrať nebudem a náš riaditeľ sa na to zvysoka........