Misnow
13.07.10,12:23
Dobry den,
vyse dvoch rokov mam alergiu na ambroziu a palinu. Imunologicka mi odporucila liecbu - desenzibilaciu. mate s tym nejake skusenosti? pri tejto dlhodobej liecbe mozu alergicke priznaky i uplne vymiznut.

dakujem,
pekny den :)
zdenka131
13.07.10,10:37
Ahoj, liečbu som absolvovala, cítila som sa lepšie, ale príznaky alergie mi zostali.
Andulenka
13.07.10,14:20
Čo to je desinzibilácia? Ako prebieha?Platí sa? A kde sa dá podstúpiť v BA?
Anka
ErinErin
13.07.10,14:28
Čo to je desinzibilácia? Ako prebieha?Platí sa? A kde sa dá podstúpiť v BA?
Anka

Desenzibilizácia je spôsob liečby alergie: Podávajú sa podprahové množstvá alergénov, ktoré ešte nevyvolávajú alergickú reakciu. Dávky sa postupne zvyšujú, až je organizmus na alergén navyknutý a nereaguje. Liečbu navrhuje alergológ - imunológ, je buď orálna = roztok sa prijíma ústami, alebo injekčná.
zdenka131
13.07.10,14:31
Desenzibilizácia je špecifická a nešpecifická. Pri špecifickej desenzibilizácii sa vstrekuje pacientovi známi alergén s postupným zvyšovaním dávky. V organizme sa tak vyvolá tvorba protilátok dereagínov – inhibítorov, ktoré neutralizujú alergén skôr ako sa dostane k šokovému tkanivu. Pri nešpecifickej desenzibilizácii sa vstrekuje chorému nešpecifický alergén (peptón, mlieko, vlastné sérum a pod.). Materiál na prípravu alergénu sa zbiera z prostredia pacienta (prach, peľ, perie). Desenzibilizácia sa robí pomalou metódou – injekcie sa podávajú denne, každý druhý, prípadne každý 4. až 10. deň, alebo rýchlou metódou (každé 2 – 3 hodiny alebo 3 razy denne).

Podrobné informácie ohľadom liečby poskytne každý alergológ imunológ. V čase, keď som ju brala, sa za ňu neplatilo, neviem, ako je to v súčasnosti.
Desenzibilizácia sa uskutočňuje pred sezónou pôsobenia alergénu.
Misnow
14.07.10,05:18
Desenzibilizacia je zadarmo, resp. poistovna ju hradi, pretoze to nie je lacna zalezitost. velakrat ju ani neponuknu pacientovi, treba im to pripomenut :). som prekvapena, ze aj takato metoda liecby existuje.

ja som zmenila stravu a alergia mi postupne mizne. hadam vymizne natolko, ze ani toto nebude treba podstupit :)
Misnow
14.07.10,05:22
zdenka131: ako dlho si to liecila? je to dlhodoby proces. trva to i 5 rokov. okrem toho treba navstevovat pravidelne imunologa. dakujem
zdenka131
14.07.10,05:42
zdenka131: ako dlho si to liecila? je to dlhodoby proces. trva to i 5 rokov. okrem toho treba navstevovat pravidelne imunologa. dakujem

Injekčne som sa liečila 3 roky a kvapky som brala 2 roky- to bolo málo. Vhodné sú minimálne 3 roky. Zo zdravotných dôvodov , nesúvisiacich s alergiou som liečbu pomocou kvapiek musela ukončiť. Túto liečbu predpisuje iba alergológ- imunológ. Kvapky sa v tom čase pripravovali vo Francúzsku, neviem, ako je tomu dnes. Na injekcie som chodila k alergológovi.