sylvia75
13.07.10,14:17
Ahoj.Neviem do ktorej kategórie zaradiť túto tému tak som ju dala k zdraviu.Potrebujem poradiť.V marci t.r. sme dostali príspevok na kúpu zdvihacieho zariadenia,ktorého hodonota bola 6730€.Z tejto sumy mám sociálka odsúhlasila 6030€ a 700€ sme museli doplatiť my.Pred týždňom zomrel otec pre ktorého bolo zariadenie určené a na sociálke nám povedali,že pre zariadenie si prídu lebo ,že je to ich majetok.Môj názor je,že ich majetok je len v hodnote,ktorú poskytli oni a ten zbytok je majetok teda náš.Stretli ste sa niekto s podobným prípadom?Poraďte,prosím.To ozaj len tak prídeme o 700€ v prospech štátu?Veď oni to zariadenie poskytnú niekomu inému a možno zase za nejakú sumu.Tak ak majú nejaký sklad použitých vecí,prečo potom aj nám neposkytli niečo začo by sme toľko neplatili.Poprípade by nám to len prepožičali ako napr.zdravotná pisťovňa,polohovaciu posteľ atď...
Flinstone
13.07.10,12:26
pozrite si zmluvu... Kto bol odberateľ zariadenia? Váš otec alebo nejaký úrad... Až je na zmluve jeho meno, je to jeho majetok...
sylvia75
13.07.10,12:39
Odberateľ je otec,ale v rozhodnutí UPSVaR som sa dočítala,že ak žiadateľ zomrie skôr ako uplynie 7 rokov musíme pohľadávku vrátiť je uspokojená aj v prípade,ak vrátime zariadenie.Mne ide hlavne o to,že cena zariadenia bola 6730€ a úrad nám naň poskytol 6030€.Č s tým čo sme doplácali my.Budú nám tie peniaze vrátené ak si úrad vezme celé zariadenie?
buchač
13.07.10,12:39
Ahoj.Neviem do ktorej kategórie zaradiť túto tému tak som ju dala k zdraviu.Potrebujem poradiť.V marci t.r. sme dostali príspevok na kúpu zdvihacieho zariadenia,ktorého hodonota bola 6730€.Z tejto sumy mám sociálka odsúhlasila 6030€ a 700€ sme museli doplatiť my.Pred týždňom zomrel otec pre ktorého bolo zariadenie určené a na sociálke nám povedali,že pre zariadenie si prídu lebo ,že je to ich majetok.Môj názor je,že ich majetok je len v hodnote,ktorú poskytli oni a ten zbytok je majetok teda náš.Stretli ste sa niekto s podobným prípadom?Poraďte,prosím.To ozaj len tak prídeme o 700€ v prospech štátu?Veď oni to zariadenie poskytnú niekomu inému a možno zase za nejakú sumu.Tak ak majú nejaký sklad použitých vecí,prečo potom aj nám neposkytli niečo začo by sme toľko neplatili.Poprípade by nám to len prepožičali ako napr.zdravotná pisťovňa,polohovaciu posteľ atď...

Inak položím otázku ...

Keby to bolo naopak ?
Že sociálka dá len 700 € a vy by ste mali dať ten zvyšok ...ako by si sa na to pozerala ???

Žiaľbohu sú aj takí pacienti , ktorí sú na takúto pomôcku odkázaní a je ich asi v republike viac ...a určite nejaký sklad nie je . Tieto pomôcky majú dosť rýchlo nejakého pacienta , ktorý na ňu čaká ...
Veď aj na invalidné vozíky akumulátorové je tiež nejaká čakacia doba , hotový poradovník / niekde som takúto info postrehol .../
Musíš vziať ale do úvahy aj nejaké náklady na amortizáciu , opravu ....atď ...to bude ten Tvoj príspevok do štátneho rozpočtu .
Je smutné , že v Tvojom prípade sa jednalo o využitie tejto pomôcky na tak krátku dobu , no tu je to už o inom ...
bettylou
13.07.10,12:50
pokaziť
sylvia75
13.07.10,12:55
Áno beriem,že sa na vozík čaká.Ak by poskytli len 700€,tak im ho určite nevrátim,možno som sviňa ale aj úrady sa tak chovajú k ľuďom.Mohla som si to odskúšať teraz za tú dobu,ako keby dávali z vlastného vrecka a nie je to len na kompenzáciach.To,že majú sklad mi povedal pracovník úradu s ktorým som vybavovala to zariadenie.A amortizácia za pol roka 700€,dovoľte sa mi zasmiať.Ale čo môžem očakávať veď sme na Slovensku,akože sociálnom.Mne UPSVaR nedá nič len tak,tak neviem prečo by som mala ja dávať im peniaze len tak.
Flinstone
13.07.10,12:58
Áno beriem,že sa na vozík čaká.Ak by poskytli len 700€,tak im ho určite nevrátim,možno som sviňa ale aj úrady sa tak chovajú k ľuďom.Mohla som si to odskúšať teraz za tú dobu,ako keby dávali z vlastného vrecka a nie je to len na kompenzáciach.To,že majú sklad mi povedal pracovník úradu s ktorým som vybavovala to zariadenie.A amortizácia za pol roka 700€,dovoľte sa mi zasmiať.Ale čo môžem očakávať veď sme na Slovensku,akože sociálnom.Mne UPSVaR nedá nič len tak,tak neviem prečo by som mala ja dávať im peniaze len tak.
možno po novom majiteľovi budú chcieť znovu nejaký čiastkový doplatok podľa veku zariadenia... spýtajte sa ich na to, či tento poplatok prevedú vám...