MiroZP
13.07.10,16:00
Podpisal som Zmluvu o dielo v zmysle Obchodneho zakonnika, zhotovitel diela ( pravnicka osoba ) v zastupeni jedinym konatelom firmy uviedla ale do zmluvy svoj osobny ucet. Mozem napadnut zmluvu pre neplatnost od pociatku pre uvedenie do omylu, pripadne pre iny dovod? Zhotovitel mi nevydal danove doklady podla spominanej zmluvy, prace ciastocne vykonal - ako postupovat pri podani trestneho oznamenia pre podozrenie z obchadzania danovych zakonov?
Miro
ondrejvla
13.07.10,19:09
Podpisal som Zmluvu o dielo v zmysle Obchodneho zakonnika, zhotovitel diela ( pravnicka osoba ) v zastupeni jedinym konatelom firmy uviedla ale do zmluvy svoj osobny ucet. Mozem napadnut zmluvu pre neplatnost od pociatku pre uvedenie do omylu, pripadne pre iny dovod? Zhotovitel mi nevydal danove doklady podla spominanej zmluvy, prace ciastocne vykonal - ako postupovat pri podani trestneho oznamenia pre podozrenie z obchadzania danovych zakonov?
Miro

Ako si zistil, že účet je jeho osobný? Určite mal uviesť firemný účet, najskôr si zisti, či je dôvod podávať trestné oznámenie, aby sa všetko neobrátilo proti tebe. Ak si vedel, že nie je niečo v súlade so zákonom, mal si hneď žiadať o vysvetlenie podozrenia, prípadne jeho vyvrátenie.
MiroZP
13.07.10,19:26
ked zacal mat problem dat mi danove doklady k prijatym zalohovym platbam, opytal som sa v banke - nie na vlastnika uctu, ale iba ci ide o ucet osobny alebo podnikatelsky...
ondrejvla
13.07.10,19:33
ked zacal mat problem dat mi danove doklady k prijatym zalohovym platbam, opytal som sa v banke - nie na vlastnika uctu, ale iba ci ide o ucet osobny alebo podnikatelsky...

Daňové doklady k prijatým preddavkom ti určite mal dať, ak tak neurobí v stanovenom termíne, oznám mu písomne, že o celej záležitosti budeš informovať príslušného správcu dane.
MiroZP
14.07.10,05:08
dakujem za radu a pomoc!
Miro