stefany2505
13.07.10,17:56
dajú sa v POHODE preniesť agendy z fiktívnej firmy (dočasnej) do reálnej?
Dočasná firma bola vytvorená preto, lebo nebol ukončený predchádzajúci rok.
ivab
13.07.10,19:10
dá sa to cez Súbor-Dátová komunikácia. Vo fiktívnej firme si dáš export agendy (vyberieš ktorej) a v skutočnej firme si dáš import agendy, teda toho súboru, ktorý si uložíš.
Pidgey
13.07.10,21:21
no, aj tak,ale to je zbytocne komplikovanejsie. Staci ked su obe firmy (databazy) v rovnakom release, a staci dat v spravnej firme menu subor - datova komunikacia - vybrat agendu - nacitat subor docasnej firmy (priamo databazu mdb) - Pohoda zisti ze je to jej vlastna databaza a importuju sa kompletnejsie udaje (napr FA vratane poloziek, predkontacii a pod). Len, neviem ci toto je to najvhodnejsie riesenie na spajanie firiem (databaz), lebo tak ci tak neprenesiete korektne vsetko (personalistika, neprevedu sa uhrady - vazby medzi dokladmi a bankou/pokladnou, niesom si isty, ci sa pri dokladoch prenesie vazba na sklad a na zaver - nie vsetky agendy sa daju preimportovat)
Ak Vam ale staci preniest iba agendy, ktore su tam k dipozicii, tak ako som to spominal, tak je to lahke.
A ak nemate v chybajucich agendach vela dokladov, tak tie uz potom jedine rucne prepisat. Pokial by ste tam mali toho vela, prip by ste potrebovali preimportovat agendy, ktore tam niesu - tak mi ak chcete napiste do spravy, uz som to robil niekolko krat mojim zakaznikom.
...a teraz ma napadla jedna vec....preco mate docasnu firmu ? Teda, pochopil by som to v roku 2009 , ked sa prechadzalo na € v Pohode moc inych moznosti nebolo,ale bezne v Pohode funguje prechodne obdobie, kde nadalej pracujete v databaze firmy 2009, len sa v orku 2010 prepnete do prechodneho obdobia, a nahadzujete doklady uz do noveho obdobia 2010 (podla potreby sa potom prepinate medzi rokom 2009 a 2010).Ked sa nakoniec uzavre rok 2009 staci dat po uzavierke datovu zavierku a Pohoda sama rozdeli firmu na jednotlive roky.