meryn11
13.07.10,18:02
Dobrý deň,
Ja by som potrebovala poradiť, pracujem v poisťovni už 3 roky, prvý rok som bola na dohodu, popri materskej, kde som poberala aj rodičovský príspevok, aj príjem z tejto práce, po roku som prešla na živnosť. Keďže sa zákony stále menia, nie vždy k dobrému, neviem čo mám urobiť. V novembri sa mi narodí bábetko, manžel si pred rokom bral dotáciu na podnikanie, a ja nechcem odísť z práce, chcem zostať aspon na dohodu, pretože po troch rokoch som niečo v poisťovni urobila, a aj keď nebudem pracovať po narodení dieťaťa, budem dostáviť príjem z poisťovne. Ale chcela by som, aby som neprišla o rodičovský príspevok,... Poradíte mi nejaké riešenie?
brčko
13.07.10,17:09
ak sa ti dieťa narodí len v novembri, tak počas materskej príjem zo živnosti resp. poistiek nevadí. Od nového roku (aspon predpokladám) už snádbude platiť nejaká zmena, čo sa týka poberania rodič.príspevku a možnosti pracovať na dohodu, resp. aj mať príjem z podnikania možno.

p. mihál je teraz ministrom, tak uvidíme, čo na zákone o rodič.príspevku zmení/navrhne zmeniť, resp. čo nakoniec vyjde z nového parlamentu.