Majky11
13.07.10,20:34
Ahojte...

Váš názor, postreh skúsenosť z týmto telefónom, či jemu podobnými...

Plánujem kúpiť, takže aj klady a zápory.

Inak ak by niečo, tak www.google.sk - SciPhone i68+

P.S: Príp. telefóny RMR1 alebo RMR2 - takisto pomôže google . . .

:)
tibor.
14.07.10,13:36
Vseobecne nevyhody cinskych telefonov:
- hrubka
- pripojitelnost (vela z nich ma len gprs)
- problemovy dotykovy displej
- nestandardne klavesnice (namiesto rozlozenia 3x4 maju vacsinou 4x3)
- stara vezia JAVY
- velke displeje s neprimerane nizkym rozlisenim
- nepozuitelny fotoaparat (fozlisenie bezne pouzivane pred 5. rokmi)
- velmi pomale odozvy
- ..........

Vseobecne vyhody cinskych telefonov:
- cena
Majky11
18.07.10,18:00
A čo toto :

Emgeton Picco

???

Hľadám duálny telefón, tak prípadne tip naň hoďte sem...

Vďaka
tibor.
19.07.10,13:27
Emgeton Picco? - pri citani pramaterov som skoncil hned na zaciatku - na rozliseni - lepsie rozlisenie maju uz 5 eurove hodinky...

momentalne nemam prehlad o telefonoch, ale asi pred rokom bol podla mna najlepsi dual sim Samsung D880
salvosko
19.07.10,13:38
Ja som si zadovazil Samsung C5212 dual SIM (http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=13498560). Predtym som mal cinsky za 40 euro a vydrzal mi 3 mesiace, potom sa pokazil a to mi hned odisli obidve baterky ale nastastie som mal doma staru nokiu tak som pouzil baterku z nej.
S tymto Samsungom som spokojny ale ma jednu nevyhodu:
Ked chces volat so sekundarnej SIM tak sa potrebuje restartnut ale prima hovory na obidvoch naraz.
Kedze sekundarnu mam Orange a aj tak najnizsi pausal 30 minut tak ju na volanie nepouzivam ale je to skor image kedze mam aj T-Mobile aj Orange a obidva rovnake cisla len ina predvolba a zakaznik si moze vybrat kam mi vola.
A este ma take kus divne menu ale to podla mna neni chyba, to ja som zvyknuty na iPhone takze ziadny phone bez dotykoveho displaya neviem ovladat poriadne.
Majky11
19.07.10,17:20
Dobre, takže tak ako som predpokladal... O telefóne nižšej cenovej kategórie, sa neoplatí ani uvažovať.

Ok...

Tak teraz úplne z iného súdku...

Nokia E51 ???

Názor, skúsenosť ?
tibor.
19.07.10,17:57
pred rokom som si vybral prave tento telefon aj ja... - starsi za 100€. casom som si k nemu dokupil original nokia GPS asi za 30€ a som celkom spokojny.
ako jediny problem sa mi vidi ze je zabudovany oreange world prehliadac. keby sa ten zameni na iny (ja neviem ako) tak mi na tom nic nechyba...
neviem ci by som teraz nerozmyslal skor nad e52 kedze novy stoji asi 240€
Duchanito
20.07.10,04:50
e51 mam aj ja s som spokojny. na symbian z tej doby ide o velmi rychly telefon a nema ziadny problem s odozvou. mam na nom rad kovovy kryt (pre mna velmi uzitocne :) baterka tiez v poho, wifi a vsetko splna co potrebujem. fotak nehodnotim nepouzivam.

tibor: nik ta nenuti pouzivat zabudovany prehliadac. skus operu. mozes si vybrat bude Opera mini (java aplikacia) alebo Opera mobile (symbian aplikacia). hod do googlu najdes viac info.
tibor.
20.07.10,13:40
je pravda ze me nik nenuti pouzivat zabudovany prehliadac, ale pouzivat iny je "nekomforne"
vacsinou pouzivam wifi tak ze niekde v meste hladam free siete a potom spustim prehliadac.
toto sa najjednoduchsie robi cez "Spr.Wlan" - zacat prezerat web. pritom sa mi otvori predvoleny prehliadac. s inym prehliadacom je komplikovane skusat viac sieti.
Opera nie je velmi dobra lebo sa tam s diakritikou neda pouzit male pismo. Ked som v miestach so "znamym pristupom" pouzivam UCWEB.

Ten telefon stoji za to.
mam nainstalovane len tieto programy:
Fring - chatovanie sa symbolicke centy aj bez predplateneho internetu
UCWEB - internetovy prehliadac
Sygic mobile - GPS navigacia
Majky11
20.07.10,14:54
E52 je tiež duálny telefón ?

Neviem sa akosi dopátrať na nete, či áno, alebo nie...
tibor.
20.07.10,17:18
e52 je vylepsena e51 (s gps, rds, foto, bateria,..)