KM2
14.07.10,06:32
Dobry den,

uz mam pomaly hlavu v smutku a poriadne nervy na danovakov, pretoze uz vyse tyzdna sa marne snazim odoslat vyplneny SV za 2. stvrtrok. Stiahla som si aktualizacie programu, mam aj XML parser, pri vyplnani SV sa dostanem po "Oznacit pred odoslanim", ale to je asi tak vsetko. Nemam ZEP, mam podpisanu dohodu o sposobe dorucovania a nervy na dranc, ze sa so mnou (a nielen so mnou) danovy urad takto nechutne zahrava. Nedostanem sa dalej, pretoze tam nie je ziadna ina moznost ako podat so ZEP. SV mam vytlaceny, ale potrebujem to odoslat este aj elektronicky a naozaj neviem ako, ked ma to nechce dalej pustit, pretoze nemam ZEP. Ked kliknem na "Odosli", tak mi vypise, ze "Dokument nie je oznaceny" (ako si ho mam oznacit???).

Ako na to? Prvykrat som pre vypadok stranky drsr.sk posielala vyplneny SV na emailovu adresu DR SR, ale tentokrat to asi nepojde (aj tak nechapem, naco tolko okolkov okolo toho, keby to bolo emailom ovela jednoduchsie).

Dakujem za kazdu odpoved!
vnet
14.07.10,04:43
Keď kliknete na "označiť pred odoslaním" objaví sa okno aplikácie D.Signer/XAdES a zvolíte si možnosť podpísať.Potom sa zobrazí okno s certifikátom , vyberte si certifikár a označte a kliknite na OK.Zobrazí sa okno Dokument je podpísaný a kliknete na tlačítko OK.A vtedy sa dá odoslať. Nezabudnite na vytlačenie krycieho listu ešte pred označením a odoslaním. Ja som bez problémov už odoslala 3 SV . Treba mať samozrejme nainštalované certifikáty.
KM2
14.07.10,04:51
A to sa certifikaty stahuju aj vtedy, ak nemam ZEP? Ak by ste mi este vedeli poradit, kde to najdem, bola by som stastna ako blcha.:) DAKUJEM!
KM2
14.07.10,05:08
Napokon je tento problem vyrieseny. Bolo treba stiahnut klientsku a serverovsku znacku. SV je odoslany a ja mam o jeden vred na zaludku menej:D
vnet
14.07.10,05:14
Áno, certifikáty sa sťahujú aj keď nemáte ZEP. Keď sa prihlásite na DU do eTaxu, tam je okienko na lavej strane "správa certifikátov" alebo tak nejak, To si otvorte a tam treba čítať a presne dodržiavať pokyny, sťahujú su tam dva súbory.D.Singer a Ez-eTAx to je certifikát.Treba si ich uložiť na disk.A potom nie je problém s označením.