Margareta76
14.07.10,07:25
Dobry den. Chceme si otvorit - e shop s elektronikou (pre koncoveho zakaznika) a chcela by som sa spytat, koho oslovit ako dodavatela. Velkosklad? Obchodneho zastupcu pre dany region? ... Prosim poradte na koho sa obratit. Dakujem.
Danielle369
14.07.10,05:45
Kontaktuj aj výrobcu a zisti podmienky pre odber a kontaktuj aj velkoobchody
zubro85
14.07.10,08:07
ak je ten obchodny zastupca s toho daneho velkoskladu tak je to jedno lebo ta asi aj tak odkazu na obchodneho zastupcu a ak nie tak oboch
Margareta76
14.07.10,08:30
A ako je to prosim so zahranicim. Pojdem do nejakeho velkoskladu, kupim tovar a tu na Slovensku predam? Je mi luto, ze Vas obtazujem takymi to otazkami, ale bohuzial nema mi kto poradit a som uplny zaciatocnik. A mozno ak by ste vedeli mi poradit, co by som si mala nastudovat ohladom podnikania cez internet (aby som neskoncila skor ako zacnem). Dakujem Vam.
msviki
14.07.10,08:59
Draha Margareta,
skus sa pozriet do historie porady, pretoze je tam vela uz existujucich clankov ako na to.
Je tu momentalne podobna tema tvojej , a to predaj elektroniky.
Je dobre ze uvazujes ako to cele rozbehnut. Prva otazka by mala byt, ci to aj predas. 90% eshopov na seba nezarobi vobec. takze aj ked budes mat najsuper dodavatelov a najsuper tovar, mas skusenosti s predajom online a zvlast s elektronikou?

Mozno mas vo svojom okoli niekoho znameho co to uz robi, a nepredava prave elektroniku. moze ti aspon poradit a ukazat ti ako sa jemu dari.

A az potom by som sa pustal do niecoho konkretneho.
(keby si chcela byt kucharom v restauracii, tak tiez by si sa asi najprv naucila varit, vsak?):):):)

urcite sa tu najde nejaky dobracisko a uvedie vo svojom prispevku relevantne odkazy aby ti to ulahcil. listovanie na porade ti vsak prospeje. velmi.

vela zdaru!
Margareta76
14.07.10,09:22
Dakujem za odpoved, vcera som stravila niekolko hodin na Porade, ale nenasla som to co som hladala, mozno som len zle hladala :( A praveze, nepoznam ziadneho znameho cloveka co predava cez e shop, prave preto som sa obratila na Poradu.
Jano69
14.07.10,13:26
V prvom rade si podľa mňa treba porovnať konkurenciu pri predaji cez e-shop a pri priamom predaji v obchode. Keď som dal do googlu "e-shop elektronika" 3 880 000 odkazov. Nie je výhodnejšie si otvoriť predajňu niekde? Nie je to síce tak pohodlné, ale rapídne klesne konkurencia.
zubro85
15.07.10,05:41
V prvom rade si podľa mňa treba porovnať konkurenciu pri predaji cez e-shop a pri priamom predaji v obchode. Keď som dal do googlu "e-shop elektronika" 3 880 000 odkazov. Nie je výhodnejšie si otvoriť predajňu niekde? Nie je to síce tak pohodlné, ale rapídne klesne konkurencia. nie niekde inde ale v niecom inom lebo v elektronike je az moc konkurencie...skus pozriet katalogy eshopov, napríklad ceskych, a mozno najdes nieco co este u nas nieje alebo v com u nas nieje konkurencia.


pri nakupovani elektroniky zo zahranicia by som si daval pozor lebo ako som pocul tak slovensky distributori si zvyknu oznacovat tovar ktory priviezli oni neakou nalepkou zvnutra a v pripade poruchy to kontroluju a ak taka nalepka nieje tak to neopravia zdarma v zarucnej dobe (mam na mysli autorizovany servis)
Margareta76
19.10.10,19:42
Ahojte. Uz som podnikla nejake kroky ohladom internetoveho predaja elektroniky. Pocula som, ze velkosklady ponukaju lepsie ceny pre kamenne obchody ako pre internetove. Je to naozaj tak? Lebo mam moznost si otvorit aj mensi kamenny obchod s elektronikou, ale neviem sa rozhodnut (mala by som kamenny aj internetovy predaj elektroniky). Prosim poradte.
Margareta76
19.10.10,19:57
Este by som vas chcela poprosit ci mi viete poradit, ze ako je to s prepravou tovaru. Musim uzatvorit zmluvu s nejakou prepravnou (dorucovacou) spolocnostou alebo tieto sluzby poskytuju aj velkosklady? Mate nejake skusenosti? Co je vyhodnejsie?
camozzi
19.10.10,20:31
Rokuj s dorucovatelskymi spolocnostami. Tak ako velkosklady, tak aj dorucovatelske spolocnosti maju svojich obchodakov. Dohodnut zlavu mozes na zaklade kg, ktore mesacne prepravis alebo podla postu balikov. Takto sa dopracujes k cenam, ktore plne konkuruju cenam bezneho znameho slovenskeho prepravcu balikov a listov. Cim viac zasielok, tym vacsie zlavy.
5slimacik
20.10.10,04:26
Chcela som sa ta len spytat, ci si uz spustila eshop s elektronikou, ci nie?
Napis mi prosim sukromnu spravu, a napisem ti viac, dakujem....:)