Erika686
14.07.10,07:31
Mame digi tv, pred nejakym casom sa obrazovka tv nejako cudne roztiahla, proste nevidno prve pismena slova, alebo polovicu hlavy. Robi to hlavne na Markize a CT, ked napr. ide telerano alebo noviny, tak nevidno v rohu obrazovky logo a cas a prve pismena slova nevidiet.
Mysleli sme si, ze mame stary Tv, no vcera sme kupili novy a furt to tak je.
Tak je problem s digi prijmom alebo? Pripadne ako ste to vyriesili?
Ivenka
14.07.10,05:34
Pred časom som si chcela dať zaviesť aj ja DIGI. Ale samotný zamestnanec ma upozornil, že najlepší príjem je mať anténu na severnej strane príp. ak to dovoľuje poschodie tak na streche. Záver-nedala som si na ich doporučenie aby som sa vraj nesťažovala.
najag
14.07.10,05:49
V nastaveni satelitneho prijimaca je potrebne nastavit, v akom formate bude obraz. Ci sa bude menit automaticky, alebo bude mat 4:3, alebo 16:9........pretoze satelitny prijimac sam nevie, s akym TV prijimacom pracuje ....:D Co sa tyka anteny, na severe je dobra, este lepsie je na vychod, aspon zachyti vychod slnka ......:D
janaGT
14.07.10,05:54
Mame digi tv, pred nejakym casom sa obrazovka tv nejako cudne roztiahla, proste nevidno prve pismena slova, alebo polovicu hlavy. Robi to hlavne na Markize a CT, ked napr. ide telerano alebo noviny, tak nevidno v rohu obrazovky logo a cas a prve pismena slova nevidiet.
Mysleli sme si, ze mame stary Tv, no vcera sme kupili novy a furt to tak je.
Tak je problem s digi prijmom alebo? Pripadne ako ste to vyriesili?

my sme mali pred časom tento istý problém, nevedeli sme si rady, čo s tým, napokon sused niečo poradil manželovi, na ovládači k digi stlačil nejaké tlačítko, teraz nviem presne čo, a odvtedy je to ok. eď prídem domov, spýtam sa, a napíšem, čo treba stlačiť.
Erika686
14.07.10,06:36
O.K. Jana, pockam na tvoju odpoved. myslim, ze s antenou to nema vobec nic spolocne.
A skusali sme aj to nastavenie satelitu...
andrejrakus
14.07.10,06:43
To tlacidlo na ovladaci ma napis WIDE. Par krat treba postlacat, az kym nenaskoci cely obraz /uvedene plati iba pre prijmace typu HUMAX/... co sa tyka paraboly.. tak jednoznacne na juh...
najag
14.07.10,06:48
... co sa tyka paraboly.. tak jednoznacne na juh...

Jednoznacne nejednoznacne...:D Intelsat predsa nie je na juhu.....:D
Fero11
14.07.10,06:53
Telekomunikacne druzice su umiestnene cca 36000 km nad ROVNIKOM takze vsetci co byvaju na severnej pologuly si paraboly smeruju na juh.
Mozno ten predavac co ti radil dat parabolu na sever bol z juznej afriky :D:D
dalid
14.07.10,07:15
Out of topic: Fero - Mozno chceli chytat signal z odrazu od ionosfery, preto to nastavenie paraboly na sever... ;)
janaGT
14.07.10,09:13
my sme mali pred časom tento istý problém, nevedeli sme si rady, čo s tým, napokon sused niečo poradil manželovi, na ovládači k digi stlačil nejaké tlačítko, teraz nviem presne čo, a odvtedy je to ok. eď prídem domov, spýtam sa, a napíšem, čo treba stlačiť.


takže je to tlačítko WIDE, určite vyskúšaj, nám sa týmto problém vyriešil
najag
14.07.10,09:13
Apropo, prepocitane na konkretnu zemepisnu polohu.......podla toho aj azimut a elevaciu.
Fero11
14.07.10,10:16
Velmi dobra stranka, ktora pomoze pri nastaveni paraboly je http://www.dishpointer.com/ Do okienka "Your location: e.g. streetname, zip code, (lat, lon):" napises mesto kde byvas a v druhom okienku si vyhladas "1.0W Intelsat 10-02" a potom stlacis Go!
Potom este presne vyhladas svoj dom a uvidis, kde ti ma smerovat parabola
Dajme tomu, ze by si dal namontovat digi Gasparovic, tak by jeho parabola smerovala vid obr.
snúbenica
14.07.10,11:30
A tie stupne čo tabuľka vychŕli, tak tie sa ako nastavujú?
comodo
14.07.10,11:42
Ked prekoduju nepomoze ani tlacitko ani dobry smer. Co uz dlho trvat nebude :mee: :D
lubko6394
14.07.10,11:50
A tie stupne čo tabuľka vychŕli, tak tie sa ako nastavujú?

Nijako. To Ti udá len smer kde má smerovať parabola, ale tá Ti funguje, kedže máš obraz, takže s ňou nehýb.

Ten čo radí dať parabolu na sever je bud blbec alebo juhoafričan - takže to nerieš.
Zober návod od prijímača a tam musí byť nastavenie obrazu - obvykle veľa možností - jednu z nich vyber. Inak poradiť neviem, Digi nemám, ja mám na satelite navolených 16:9 a v TV automaticky.
najag
14.07.10,11:56
Ked prekoduju nepomoze ani tlacitko ani dobry smer. Co uz dlho trvat nebude :mee: :D
zlezaradilJe biedne, ked niekto nema uz ani 10€ na mesacny poplatok DigiTV a musi byt zlodejom. Ked nie v obchode, tak aspon doma satelitom.Ved ho nikto nevidi.Ale zlodej je iba zlodej. Niekto vo velkom, niekto zase v malom.
lubko6394
14.07.10,12:41
zlezaradilJe biedne, ked niekto nema uz ani 10€ na mesacny poplatok DigiTV a musi byt zlodejom. Ked nie v obchode, tak aspon doma satelitom.Ved ho nikto nevidi.Ale zlodej je iba zlodej. Niekto vo velkom, niekto zase v malom.

Mám dojem, že riešime oficiálne Digi a nie neoficiálny. Btw. len blbec môže nasadiť kódovanie o ktorom vie, že je systém prelomený. Neobhajujem pirátov, sám mám zatiaľ UPC, ale s tým kódovaním to Digi prepísklo samé, tak nech si trpí.
comodo
14.07.10,12:52
zlezaradilJe biedne, ked niekto nema uz ani 10€ na mesacny poplatok DigiTV a musi byt zlodejom. Ked nie v obchode, tak aspon doma satelitom.Ved ho nikto nevidi.Ale zlodej je iba zlodej. Niekto vo velkom, niekto zase v malom.

mam sky link. Brali sme 6 kariet po 52 eur !!! , co je podla mna satarmo :) a vobec nie som odkazany na "zlodejinu" ale druhu antenu som si nechal ako hracku just , ked je niekto tak obmedzeny, ze sa nevie zorientovat v konkurencii a pyta 10E za pretazeny dieravy signal s chraplavym zvukom.
Fero11
14.07.10,13:06
A tie stupne čo tabuľka vychŕli, tak tie sa ako nastavujú?
Latitude - zem. sirka
Longitude - vych. dlzka
Tieto parametre sa nastavaju pre usals (motor)
elevation - elevacia, to je sklon paraboly
najag
14.07.10,14:19
Mám dojem, že riešime oficiálne Digi a nie neoficiálny. Btw. len blbec môže nasadiť kódovanie o ktorom vie, že je systém prelomený. Neobhajujem pirátov, sám mám zatiaľ UPC, ale s tým kódovaním to Digi prepísklo samé, tak nech si trpí.

Ked ono by to nemalo byt o technickej stranke, ale o moralke, mravnosti a etike cloveka. Predsa to, ze predajna nie je dobre strazena pri predaji, este neznamena, ze mozeme kradnut v nej .......:D
misoft
14.07.10,15:12
Pre tých, ktorí nevedia, čo znamenajú pojmy: Latitude, Longitude, Elevation (Zem. šírka, Zem. dĺžka, Sklon), je to trochu polopatisticky a s nákresmi vysvetlené tu: http://www.zidek.sk/vypocet-nastavenia-paraboly
Erika686
14.07.10,15:36
Jezisi, o com tu vsetci tocite? :mad:
Ja nepotrebuájem vyriesit parabolu ani zemepisne sirky, vysky, ci co...:eek:
Nie sme ziadny pirati, mame oficialne digi, kazdy mesiac platime, len ma stve ten obraz na Markize a na CT, ked obraz je velmi roztiahnuty, lebo nevidno zaciatok slova...
To tlacitko wide na dialkovom neni, asi mame iny typ "skrinky", tak zajtra volam na info digi, lebo tato diskusia nevedie nikam.
Dakujem za snahu pomoct, ale ubralo sa to inym smerom ako som chcela.
najag
14.07.10,15:41
Jezisi, o com tu vsetci tocite? :mad:
Ja nepotrebuájem vyriesit parabolu ani zemepisne sirky, vysky, ci co...:eek:
Nie sme ziadny pirati, mame oficialne digi, kazdy mesiac platime, len ma stve ten obraz na Markize a na CT, ked obraz je velmi roztiahnuty, lebo nevidno zaciatok slova...
To tlacitko wide na dialkovom neni, asi mame iny typ "skrinky", tak zajtra volam na info digi, lebo tato diskusia nevedie nikam.
Dakujem za snahu pomoct, ale ubralo sa to inym smerom ako som chcela.

Odpoved na svoju otazku mas, to ostatne je mimo temu, mimo misu, ako obvykle. Musis si nastavit format obrazu vo svojom satelitnom prijimaci, alebo na TV.
Fero11
14.07.10,15:56
Jezisi, o com tu vsetci tocite? :mad:
Ja nepotrebuájem vyriesit parabolu ani zemepisne sirky, vysky, ci co...:eek:
Nie sme ziadny pirati, mame oficialne digi, kazdy mesiac platime, len ma stve ten obraz na Markize a na CT, ked obraz je velmi roztiahnuty, lebo nevidno zaciatok slova...
To tlacitko wide na dialkovom neni, asi mame iny typ "skrinky", tak zajtra volam na info digi, lebo tato diskusia nevedie nikam.
Dakujem za snahu pomoct, ale ubralo sa to inym smerom ako som chcela.
Niekedy je problem stlacit par tlacidiel na dialkaci. Ver mi, ze vacsina ludi nesedi pri manuale, ale tlaci na dialkaci gombiky pokus/omyl
Na kazdom TV a boxe musi byt nastavenie formatu
lubko6394
15.07.10,06:53
Ked ono by to nemalo byt o technickej stranke, ale o moralke, mravnosti a etike cloveka. Predsa to, ze predajna nie je dobre strazena pri predaji, este neznamena, ze mozeme kradnut v nej .......:D

Ked si uý v tej morálke tak len malá poznámočka. Na prijímačoch, čo mám je možné EMU, takže tú kvalitu Digi som videl a nestála mi za to, aby som hľadal nové kľúče nieto ešte si to objednať a platiť mesačne. Btw. problém je aj v tom, že máš spárovaný prijímač a kartu, takže možnosť mať vlastný prijímač v kombinácii Digi a Skylink nehrozí. Pri UPC je to možné - aspoň zatiaľ, ale tiež mi nepríde fér systém ich platenia. Mal som od nich prijímač s kartou medzi prvými a predplatné mi skáče medzi 13 až 23 Eur mesačne za základ. Takže pred 2 rokmi som nemohol sám zredukovať platby, musel som ukomčiť moju zmluvu, vrátiť prijímač,kartu... a zobrať to isté vrátane novej zmluvy na manželku. A teraz čakám ako mi zase uplynie akcia, stála platba skočí na 23 Eur, 3 x zaplatím a vrátim im to späť. To neustále menenie ceny, hľadanie a čakanie na akcie ma už prestáva baviť a Skylink kartu mám tak či tak. Tak kto je tu hňup ? Konieckoncov tých 10 Eur čo píšeš je tá akciová a v zmluve majú štandardnú cenu cca 20 Eur, takže ked ti skončí akcia a nebude pre teba k dispozícii nejaká nová prijateľná, tak cvakáš ako divý. Jednal som na túto tému s UPC, žiadny výsledok. Stály a dlhoročný zákazník si zľavu nezaslúži, tá je určená pre nového zákazníka čo na UPC narazil na ulici a oslovila ho akcia 100 programov za 10 Eur mesačne.
Fero11
15.07.10,09:22
Zle si jednal, ja som si vyjednal 14,50€ a mam tam direct medium (co je predosly zaklad) a ktomu direct +
Urobil som troska bububu, ze koncom a obratom som dostal mail na nove retention ponuky a cenu este znizili
lubko6394
15.07.10,12:50
Zle si jednal, ja som si vyjednal 14,50€ a mam tam direct medium (co je predosly zaklad) a ktomu direct +
Urobil som troska bububu, ze koncom a obratom som dostal mail na nove retention ponuky a cenu este znizili

Nejednal som zle, ak sa nemýlim tak ja mám teraz 13,30, ale štve ma ten každodvojročný skok a neustále zjednávanie a hľadanie momentálnych akcií. Mimochodom tak na 90% mi stačí Skylink bez doplnkových programov, takže v podstate zadara a tie platené programy stále dokola to isté a s madarskou reklamou tiež nie je bohvie čo a aj tých 13,30 je až príliš. Testoval som si mesiac HBO HD za akúsi srandovnú cenu. Ale výsledok: pár pozerateľných filmov a inak stále dokolečka dokola. UPC- čku som to vysvetľoval takto:

Vec: Naše vzťahy
Došla mi upomienka na čiastku 58,85 € VS 5520770. To je výsledkom toho, že máte vysokú cenníkovú cenu a zaviazanému zákazníkovi dávate príliš vysokú zľavu. Prečo Vám ale píšem je, že takýto spôsob vybabrávania so zákazníkom sa mi vonkoncom nepáči. Začnem ale od začiatku. Vašim zákazníkom som sa stal ešte v roku 2000 ( zmluva 7493 ) a bol som ním až do času, keď ste mi začali znovu účtovať cenníkovú cenu a novým zákazníkom ste ponúkali zľavu. Bol som teda nútený v roku 2006 starú zmluvu vypovedať, odniesť prijímač aj kartu jednému predajcovi, zobrať manželku k druhému predajcovi, vyfasovať taký istý prijímač ako som odovzdal a novú kartu evidovanú na manželku. Teraz je situácia lepšia v tom, že môžem predĺžiť zmluvu a budem platiť 399 Sk ako starý zakazník. To je len o 2 Sk menej ako náhodný okoloidúci, ktorý si nevyberie Digi ale Vás a u Vás mu dáte 401 Sk. Cítim sa takýmto jednaním urazený. Pozrite si prosím platby na oboch zmluvách, zistíte, že lepšieho zákazníka ani nemôžete mať. Vykašlite sa na tých stratégov a imagistov, ktorí Vás stoja nemalé peniaze a začnite si budovať svoj stabilný okruh spokojných zákazníkov. Keď od Vás dostanem každý rok list, že si Vážite to, že som Vašim zákazníkom a z toho dôvodu mi dávate zľavu toľko percent aby som bol zvýhodnený oproti novému zákazníkovi. Keď sa tak budete chovať tak ma vôbec nenapadne študovať akcie Digi alebo Mágia... , ale budem mať pocit, že sa snažíte pre mňa spraviť maximum. Koniec koncov to čo najviac sledujem su beztak programy ktoré sú aj na Skylinku a TT karte, takže pre verejnoprávne as niektoré komerčné TV mám 3 zdroje a komerčné Nova a Markíza len 2. Nehovorím, že z času na čas si nepustím Spektrum alebo Discovery resp. Viasaty, ale dosť ma rozčuľujú maďarské reklamy, veď si platím za jazykovo prístupné vysielanie a po maďarsky som sa ešte nenaučil. S tým sa asi budem musieť zmieriť.

 
 
S pozdravom


Takže o toto sa jedná mne, ked už sme v tejto porade takto uskočili.
Erika686
16.07.10,05:57
Problem vyrieseny :D
Fero11
16.07.10,08:18
Sme radi, ze sa ti to podarilo, ale mozno by si mohla napisat tvoje riesenie, ktore moze posluzit inym s podobnym problemom
Erika686
16.07.10,09:37
No, najprv som si musela najst tie najlepsie suradnice na mape, zorientovat sa, kde je sever, juh...:D:D...tak srandujem, ale keby som sa mala podla toho riadit :rolleyes:...
Nasla som predsa len v nastaveni format obrazovky:D
Fero11
16.07.10,11:19
No vidis ... ze je na nieco dobre vediet kde je juh :D:D:D:D
legolas
18.07.10,02:36
...nebol to ani televízor ani DIGI anténa, len sa práve na markíze a českej TV niečo skúšalo cez DIGI preto ten natiahnutý obraz..., už by to malo byť upravené....