evapau
14.07.10,08:04
Jedna moja známa poberá zvýšený RP , dieťa ešte nemá dva roky. Teraz v lete sa jej naskytla príležitosť brigádovať na dohodu. Dohodu má uzatvorenú od 1.7.2010 do 25.7.2010. Podľa mňa má nárok na RP za tento mesiac!! Majiteľ ale chce, aby brigádovala aj v auguste a to od 3.8.2010 do 29.8.2010 čo by tiež mala nárok na RP. Na UPSVaR jej ale povedali že nemôže mať dohodu dvakrát u jedného zamestnávateľa, že mu pošlú kontrolu z inšpektorátu práce a ona príde o RP. Podľa mňa o RP nepríde lebo nárok na RP je aj vtedy, ak rodič spĺňa podmienky na priznanie RP len za čas kalendárneho mesiaca.
Je to takto alebo sa mýlim!!!!!
evapau
14.07.10,06:44
Prosím vyjadrite sa niekto
Timka1
14.07.10,06:50
Jedna moja známa poberá zvýšený RP , dieťa ešte nemá dva roky. Teraz v lete sa jej naskytla príležitosť brigádovať na dohodu. Dohodu má uzatvorenú od 1.7.2010 do 25.7.2010. Podľa mňa má nárok na RP za tento mesiac!! Majiteľ ale chce, aby brigádovala aj v auguste a to od 3.8.2010 do 29.8.2010 čo by tiež mala nárok na RP. Na UPSVaR jej ale povedali že nemôže mať dohodu dvakrát u jedného zamestnávateľa, že mu pošlú kontrolu z inšpektorátu práce a ona príde o RP. Podľa mňa o RP nepríde lebo nárok na RP je aj vtedy, ak rodič spĺňa podmienky na priznanie RP len za čas kalendárneho mesiaca.
Je to takto alebo sa mýlim!!!!!

podľa mňa by mala mať nárok, pretože ak spĺňa aspoň 1 deň v mesiaci podmienky nároku na RP, má nárok na celý výšku RP v danom mesiaci

ale nebolo by lepšie riešiť túto záležitosť napr. cez príkaznú zmluvu alebo zmluvu o dielo? na tieto zmluvy môže pracovať a zároveň poberať RP a mala by po starostiach s UPSVaR
evapau
14.07.10,08:07
ďakujem za odpoveď, ale môže byť príkazná zmluva na prácu čašníčky?
evapau
16.07.10,04:25
Prosím vie mi niekto povedať, či môže čašníčka mať prikaznú zmluvu, aby to nemusela riešiť dohodou.
ewita888
16.07.10,04:58
Prečo by nemohla mať dva krát dohodu u toho istého zamestnávateľa? Kde to zobrala úradníčka z UPSVAR.. tieto úradníčky sa správajú tak, ako by to išlo z ich peňaženky /vlastná skúsenosť/.. bežne sa to takto robí, dohoda sa vystavuje vždy nanovo v mesiaci..