jarkra
31.10.05,11:00
Ahoj Poraďáci,

mám takýto problém: moja mamka do pokladne zaevidovala tržbu 203 500,- namiesto 203,50. Podarilo sa jej to v návale práce. Ona si to síce všimla a aj to opravila, no práve tá oprava sa jej nepodarila (to si už ale neuvedomila a spokojne odišla). A tak má aj na dennej uzávierke o 203 500,- viac. Stretol sa už niekto s takýmto prípadom. Čo s tým robiť. Ona je dokonca aj platca DPH.
Poradíte mi? :confused:
ALLL
31.10.05,11:12
navrhovala by som spravit nejaky zaznam o chybe,vsetko zdokladovat,a pokial to nejde opravit technicky/storno/,tak rucne a odviezt DPH taku,aka ma byt správne.
bepo
31.10.05,11:45
Urob storno 203 500 Sk a nablokuj správnu sumu.
jarkra
31.10.05,12:00
Ďakujem za odpovede, na pokladni sa urobiť storno nedá, lebo to už je po dennej uzávierke.

Asi to budem musieť urobiť nejako ručne tým záznamom o chybe a dúfať, že to pri kontrolách pochopia a nedodania. :o
ALLL
31.10.05,12:15
na tvojom mieste by som skusila este predsa len to storno, nakolko aj ked je platca DPH - napr.mesacne, tak vramci mesiaca to bude celkovo sediet. Ide uz len fyzicky o peniazky...ten zapis by som dolozila k tomu stornu.
Denda
31.10.05,12:19
Ak máte kontakt na servisného technika, ktorý pracuje s Vaším typom pokladne, tak by som sa v prvom rade obrátila na neho. Majú skúsenosť aj s takýmito opravami vykonanými po uzávierkach. Zároveň budete mať všetko potvrdené aj v servisnej knihe od zodpovednej osoby.
Heni
31.10.05,12:42
mala som takýto prípad, servisákovi to trvalo možno minútku a dokonca to bolo zadarmo...

Jarkra, ale pozor, lebo dnes už treba aj mesačnú uzávierku urobiť... http://www.porada.sk/images/icons/icon3.gif
hraniciar
31.10.05,12:44
Urobíš storno bločku, ktorý priložíš k špatne nablokovanému bločku a pripneš do knihy pokladne,na stranu kde píšes denné tržby, na zadnú stranu bločku napíšeš dôvod storna. Pokiaľ máš bločky s kopií, tak musí byť u pripnuté aj tie. V priebehu mesiaca to je bez problémov.
bepo
31.10.05,16:36
Ďakujem za odpovede, na pokladni sa urobiť storno nedá, lebo to už je po dennej uzávierke.

Asi to budem musieť urobiť nejako ručne tým záznamom o chybe a dúfať, že to pri kontrolách pochopia a nedodania. :o:eek: To je čo za pokladňu kde sa nedá urobiť storno?
Denda
31.10.05,16:41
Sú to napríklad pokladne,kde po dennej uzávierke už nepustí spraviť storno. Napríklad denná tržba by bola 25000,- SK a je logické, že nemôže pustiť spraviť storno vo výške 250000,- Sk. Nepozná režim mínusovej tržby.:)