Dakosk
14.07.10,10:10
Nezaregistroval som sa na dan z prenajmu nehnutelnosti v domneni, ze ked som zivnostnik uz som registrovany automaticky a ked nevytvaram zisk tak som ani ziaden prijem neuvadzal od r. 2006.Teraz som dostal predvolanie z DU na predlozenie dokladov suvisiacich z prenajmom nehnutelnosti pre potreby danovej kontroly za roky 2006-2007. DU vie presne od kedy som prenajimal nehnutelnost, asi z policie lebo podnajomnik bol zatknuty a vsetky listiny mu zhabali a policia zmluvu o prenajme pravdepodobne posunula na DU. Moja otazka znie, ci mam teraz dat na DU oznam o prijme z prenajmu a za ake obdobie a ci mam dat opravne dan. priznanie a za ake danove obdobie, ked uz mam vytycenu danovu kontrolu. Za kazdu radu srdecne dakujem. Dako
hanelie
14.07.10,09:20
pozri tu :

http://www.investujeme.sk/clanky/danova-optimalizacia-prijmy-z-prenajmu-a-oslobodenie-od-dane/

v tejto chvíli by som už asi nič nerobila až do výkonu kontroly - samozrejme sankcie ťa neminú ani keby si ihneď vykonal nápravu
onical
14.07.10,21:14
To nezaregistrovanie je najmenší problém.Keď prišla povinnosť registrovať sa zobral som na DÚ ženu,syna a dcéru, pretože mám nájomné nehnuteľnosti z dôvodu "daň.optimalizácie" podelené na celú rodinu a zaregistrovali sa.Mne daňováčka povedala,že ked som živnostník tak už zaregistrovaný som. Preto myslím,že u teba bude iný problém.
betka
16.07.10,21:05
Nezaregistroval som sa na dan z prenajmu nehnutelnosti v domneni, ze ked som zivnostnik uz som registrovany automaticky a ked nevytvaram zisk tak som ani ziaden prijem neuvadzal od r. 2006.Teraz som dostal predvolanie z DU na predlozenie dokladov suvisiacich z prenajmom nehnutelnosti pre potreby danovej kontroly za roky 2006-2007. DU vie presne od kedy som prenajimal nehnutelnost, asi z policie lebo podnajomnik bol zatknuty a vsetky listiny mu zhabali a policia zmluvu o prenajme pravdepodobne posunula na DU. Moja otazka znie, ci mam teraz dat na DU oznam o prijme z prenajmu a za ake obdobie a ci mam dat opravne dan. priznanie a za ake danove obdobie, ked uz mam vytycenu danovu kontrolu. Za kazdu radu srdecne dakujem. Dako

Povinnosť registrácie v roku 2006 nebola. :);)

Keď ste prestali prenajímať, mali ste oznamovaciu povinnosť, že ste prestali nehnuteľnosť prenajímať, bližšie par. 31 Správa daní a poplatkov.
Boli zmeny ohľadom prenajímania nehnuteľnosti asi v roku 2007? a ešte prechodné ustanovenia par. 110, ale je tu zase ale.... boli ste registrovaný ako živnostník ...:)
Dakosk
21.07.10,10:00
No ano, nic nerobim a to sa mi zda najhorsie, danovu kontrolu budem mat za roky 2006,2007 a za roky 2008 a 2009 tiez nemam nic robit?
kačura
06.02.13,12:18
Ak ako podnikateľ máš v živnostenskom liste zahrnutý aj prenájom objektu, teda okrem inej činnosti, tak nebolo treba nahlasovať na DÚ že prenajímaš priestory, aspoň tak to bolo poradené mne.
Katy a R
06.02.13,12:38
Nezaregistroval som sa na dan z prenajmu nehnutelnosti v domneni, ze ked som zivnostnik uz som registrovany automaticky a ked nevytvaram zisk tak som ani ziaden prijem neuvadzal od r. 2006.Teraz som dostal predvolanie z DU na predlozenie dokladov suvisiacich z prenajmom nehnutelnosti pre potreby danovej kontroly za roky 2006-2007. DU vie presne od kedy som prenajimal nehnutelnost, asi z policie lebo podnajomnik bol zatknuty a vsetky listiny mu zhabali a policia zmluvu o prenajme pravdepodobne posunula na DU. Moja otazka znie, ci mam teraz dat na DU oznam o prijme z prenajmu a za ake obdobie a ci mam dat opravne dan. priznanie a za ake danove obdobie, ked uz mam vytycenu danovu kontrolu. Za kazdu radu srdecne dakujem. Dako
Prichystaj si všetky doklady, čo sa týka prenájmu (príjmy výdavky....) - a basta. čo už teraz chceš iné robiť:confused: - normálna kontrola - či?
Však ak je všetko OK :confused: - napr príjem bol v jednotlivých rokoch pod hranicou oslobodeného príjmu;):confused:;) - tak "nema problema" :)
jedine kôli tomu "neoznámeniu" by mohla byť sankcia:confused:
gabi2
18.02.13,12:37
Dobrý deň, občan prenajímal nehnuteľnosť s.r.o. do roku 31.12.2010 ( bol zaregistrovaný). Firma prešla v likvidácii do iného okresu, prenájom skončil k 31.12.2010 ale nájomné vyplatené nebolo ( cca 3 400 eur). Občan zrušil registráciu, urobil daňové priznanie za rok 2010 len z tej čiastky, ktorá mu bola vyplatená - predpokladal, že zostávajúce eur už neuvidí. Teraz v decembri 2012 mu prišla čiastka 2 700 eur a vo februári 700 eur. Čo teraz spraviť? Urobiť dodatočné daňové priznanie za rok 2010 a dodaniť, alebo urobiť DP za rok 2012 a následne aj 2013 ?, ale už nemá registráciu na DU. Ďakujem za vaše názory a váš čas. Gabi
Mila123
18.02.13,12:41
Dobrý deň, občan prenajímal nehnuteľnosť s.r.o. do roku 31.12.2010 ( bol zaregistrovaný). Firma prešla v likvidácii do iného okresu, prenájom skončil k 31.12.2010 ale nájomné vyplatené nebolo ( cca 3 400 eur). Občan zrušil registráciu, urobil daňové priznanie za rok 2010 len z tej čiastky, ktorá mu bola vyplatená - predpokladal, že zostávajúce eur už neuvidí. Teraz v decembri 2012 mu prišla čiastka 2 700 eur a vo februári 700 eur. Čo teraz spraviť? Urobiť dodatočné daňové priznanie za rok 2010 a dodaniť, alebo urobiť DP za rok 2012 a následne aj 2013 ?, ale už nemá registráciu na DU. Ďakujem za vaše názory a váš čas. Gabi
v súlade so zákonom je podanie DDP