mirhu
14.07.10,11:01
Ako postupovať pri príjme z USA-Miami, trvalý pobyt je na SR, a v USA nie sú platené z prájmu žiadne dane
profesional
14.07.10,09:11
Ako to ze v USA neplatis z prijmu ziadne dane? Aktualne platny danovy zakon v USA hovori ze vsetky prijmy danovych rezidentov USA, ako aj vsetky prijmy pochadzajuce z USA a pridruzenych uzemi sa zdanuju v USA a podla zakonov USA.

Chcelo by to napisat viac o aky prijem presne ide, tj. z akej cinnosti alebo majetku pochadza.

S najvacsou pravdepodobnostou to budes moct zdanit v USA a tu si to v danovom priznani zapocitas ako dan zaplatenu v zahranici.
mirhu
14.07.10,09:15
Ako to ze v USA neplatis z prijmu ziadne dane? Aktualne platny danovy zakon v USA hovori ze vsetky prijmy danovych rezidentov USA, ako aj vsetky prijmy pochadzajuce z USA a pridruzenych uzemi sa zdanuju v USA a podla zakonov USA.

Chcelo by to napisat viac o aky prijem presne ide, tj. z akej cinnosti alebo majetku pochadza.

S najvacsou pravdepodobnostou to budes moct zdanit v USA a tu si to v danovom priznani zapocitas ako dan zaplatenu v zahranici.
kdeze by som sa ja dostala do USA :) ( známa ) - naozaj neplatila dane, a dokonca na DÚ mi povedali, že sa to dá do DP- kolónka vyňatie, aj keĎ neplatila príjmy v USA... tak teraz mám v tom zmäatok...:(
profesional
15.07.10,14:23
Neexistuje moznost dat do kolonky vinatie ak si nezaplatil dan v USA.
Ak v USA nezaplatila dan tak:

Ak zarobila menej ako nezdanitelne minimum - poznaju aj v USA - tak aj tak sa prijem povazuje za danovo vysporiadany. A moze si to u nas dat do DP do kolonky vynatych prijmov, ale ak nechce, nemusi to do DP davat vobec nakolko sa to povazuje sa danovy vysporiadany prijem.

Ak zarobila viac ako nezdanitelne minimum - nas danovy urad iba vie ze mala z toho zaplatit dan v zahranici. Neskuma ci si svoju povinnost splnila. Musi ale vyplnit sadzbu dane. To ci v USA doslo k zaplateniu dane alebo nie je vecou danovnika a IRS. Pre nas danovy urad je dolezite ze IRS ma voci danovnikovi pohladavku. V pripade ak v USA nedoslo k zaplateniu dane, caka neplatica najprv exekucia a pripadne vazenie.