snúbenica
14.07.10,13:20
Cez internetové obchody sa dá kúpiť digestor lacnejšie aj o 40€. No predavač v jednom "kamennom "obchode nás upozornil, že na niektoré takto nakúpené spotrebiče sa nevzťahuje záruka, nakoľko sú vyrobné ktovie kde, a keď príde servisák na záručný servis a zosníme si čiarový kód tak zistí že na tento výrobok náš záručný servis neplatí. Neviete ako to je? A prečo sú také veľké cenové rozdiely na rovnaký výrobok? Ďakujem za rady a skúsenosti.
arizona
14.07.10,13:28
Treba si overiť aj netový obchod, nielen poslať peniaze hocikde s vidinou lacnejšej kúpy.
Záruku Ti musí dať každý predajca. Pozri si dôkladne ich stránku a obch.podmienky, tam by mala byť aj zmienka o záruke na tovar.
Fero11
14.07.10,13:36
Cez internetové obchody sa dá kúpiť digestor lacnejšie aj o 40€. No predavač v jednom "kamennom "obchode nás upozornil, že na niektoré takto nakúpené spotrebiče sa nevzťahuje záruka, nakoľko sú vyrobné ktovie kde, a keď príde servisák na záručný servis a zosníme si čiarový kód tak zistí že na tento výrobok náš záručný servis neplatí. Neviete ako to je? A prečo sú také veľké cenové rozdiely na rovnaký výrobok? Ďakujem za rady a skúsenosti.
Zaruka je od zakona 2 roky (pokial sa nedohodnes inak)
Konkurencia, akcie a pod...
Chobot
14.07.10,14:28
Cez internetové obchody sa dá kúpiť digestor lacnejšie aj o 40€. No predavač v jednom "kamennom "obchode nás upozornil, že na niektoré takto nakúpené spotrebiče sa nevzťahuje záruka, nakoľko sú vyrobné ktovie kde, a keď príde servisák na záručný servis a zosníme si čiarový kód tak zistí že na tento výrobok náš záručný servis neplatí. Neviete ako to je?

Ako už bolo povedané, záruka platí zo zákona 2 roky všade rovnako. Predavač ťa trochu plašil, aby si si to kúpila u nich.

Na druhej strane si ale treba dať pozor aj na ten internetový obchod. Nekupuj v hociakom, over si jeho dôveryhodnosť - napr. ako dlho sú na trhu, vyhľadaj na internete nejaké referencie, alebo sťažnosti. U digestora ale veľmi nie je čo pokaziť, ak je to určitá značka, tak digestor napr. ETA je rovnaký aj v obchode aj cez internet.


A prečo sú také veľké cenové rozdiely na rovnaký výrobok? Ďakujem za rady a skúsenosti.

Z jednoduchého dôvodu - kamenné obchody majú vyššie náklady na prevádzku a preto z marže za tovar musia pokryť tieto náklady, napr. prenájom predajnej plochy, platy zamestnancom, letáky, vystavený tovar musia najprv kúpiť.

Na druhej strane internetové obchody mávajú málo zamestnancov (väčšinou je to jeden majiteľ plus jeden na distribúcii), nemajú žiadne predajné priestory, internetový obchod môže byť prevádzkovaný aj z domu majiteľa a stačí mu príručný sklad veľkosti garáže na auto. Nemusí mať zásoby, tým že je to na zásielku, stačí, ak od výrobcu kúpi po objednávke klienta (kamenné obchody mávajú tovar na sklade aj viac kusov).
tomasenkoslav
15.07.10,11:35
my sme kupovali umyvačku riadu, digestor, ruru, aj platnu cez internetový obchod a všetko v poho. Dokonca to šofer zasielkovej služby vyniesol žene az do bytu, ked bola sama doma s malym dietatom.

virpul

zatial všetko ide a zapajali sme si to až na plyn. platnu sami.
toto iste kupovala aj švagrina a tiež všetko v poriadku. jediny rozdiel, že na tu ruru na zabudovanie chceli 60 € za zašrobovanie 2 vrutov a napojenie kabla na 220V. /teda chceli 60 € za každy namontovaný spotrebič/. Bratislava to je diagnoza sama o sebe. Chcem sa tam tym živit. 60 € za 5 minut práce.

bola to nejaka madarska spolocnost /ten internetový obchod/ z nových zamkov a myslim ,že na jeden produkt boli len madarske navody . filter do digestora sme kupovali v i-shope niekde v BA.
aby som to zhrnul, na komunikaciu a zaobstaranie s dodavkou tovaru nemame žiadne negativne skusenosti, je ale pravdou, že som to zatial nemusel reklamovat /ako jednu z mala veci v poslednej dobe/ takže na toto nemam spatnu odozvu
snúbenica
15.07.10,12:03
Ďakujem za rady. Asi ma fakt ten predavač len plašil. Veď dnes sa všade propaguje nákup cez internet, tak predpokladám že by si nedovolili také obchody predávať nejaké čínske šity s okopírovanou značkou.
Chobot
15.07.10,12:46
Ďakujem za rady. Asi ma fakt ten predavač len plašil. Veď dnes sa všade propaguje nákup cez internet, tak predpokladám že by si nedovolili také obchody predávať nejaké čínske šity s okopírovanou značkou.

aK je to čínsky výrobok, tak nemôže mať na sebe označenie ETA alebo WHIRLPOOL či inú ochrannú značku. Samozrejme, že môžu byť v predaji aj čínske výrobky, tie ale budú mať neznámu značku (Zhangjong a pod.) alebo budú úplne bez značky (mám DVD prehrávač kúpený cez eBay z Číny a nie je na ňom žiadne označenie výrobcu).
zsak
16.07.10,09:25
Neviete niekto poradiť, kde objednať digitálne programovacie hodiny na sporák Mora? Objednali sme to cez internet, hodiny po roku nefungujú. Servisný technik od nás pýtal záručný list, ktorý nemáme a oprava by vyšla pekne draho. Objednávali sme cez internet už dosť vecí, ale až teraz pri tejto poruche sme si uvedomili, že sme nedostali žiadny záručný list - k ničomu.
Servisný technik nám povedal, že tieto veci sú dovážané zo zahraničia a im opravy nikto nepreplatí. Výrobky sú síce lacnejšie, ale čo teraz? Tak ako je to vlastne s tou zárukou fakt neviem. Máme doklad o kúpe, ale žiadny záručný list. Má niekto podobné skúsenosti? Ako to riešiť? Vopred ďakujem.
snúbenica
19.07.10,08:28
Neviete niekto poradiť, kde objednať digitálne programovacie hodiny na sporák Mora? Objednali sme to cez internet, hodiny po roku nefungujú. Servisný technik od nás pýtal záručný list, ktorý nemáme a oprava by vyšla pekne draho. Objednávali sme cez internet už dosť vecí, ale až teraz pri tejto poruche sme si uvedomili, že sme nedostali žiadny záručný list - k ničomu.
Servisný technik nám povedal, že tieto veci sú dovážané zo zahraničia a im opravy nikto nepreplatí. Výrobky sú síce lacnejšie, ale čo teraz? Tak ako je to vlastne s tou zárukou fakt neviem. Máme doklad o kúpe, ale žiadny záručný list. Má niekto podobné skúsenosti? Ako to riešiť? Vopred ďakujem.
A včuľ buc múdry.
Pekne ste mi všetci tvrdili že zo zákona platí záruka 2 roky. Veď áno, ale ako píše z vlastnej skúsenosti zsak, platí len so záručným listom. A koho by napadlo že mu chýba nejaký "papier" keď preberá nový spotrebič na ktorý sa teší.
Tak asi neostáva nič iné, len neprebrať a nezaplatiť tovar objednaný cez internet, pokiaľ mi hneď nevystaví aj záručný list. A čo ak mi to dovezie nejaká prepravná služba?
zsak
20.07.10,10:16
Prepravná služba nemá nič s kúpou tovaru cez internet.Oni Tovar len dovezú a hotovo. Záručný list, ktorý je niekedy v brožúre spolu s tovarom by museli oraziť v predajni, ale ako som pozerala tieto veci sú všetky v cudzom jazyku a neorazené. Takže asi reklamovať len v e-shope, kde sa kúpilo. Lenže tam dostaneš len odporúčanie na servisného technika v danej oblasti. Tak čo teraz.?
evitas
20.07.10,11:09
Ja mám tiež digestor cez e-shop. A je v pohode. Mám vlastne skoro všetky spotrebiče zakúpené cez internet. Lenže práve teraz chcem jeden z nich vyreklamovať. Tak som zvedavá ako pochodím. Záručný list mám, ale ak by vám ho nedodali, musí im stačiť aspoň faktúra, či blôčik. Nikde nie je napísané, že záručný list je bezpodmienečne zabalený v spotrebiči, lebo ho ani predajca neotvára. Ide tak ako ho výrobca zabalí. A tam sú tiež len ľudia - no nie. A to, že nie je orazený, by nemalo vadiť, do dvoch rokov ho orazia hocikedy. Len tu je otázne čo na to ten technik povie. Záleží, na koho natrafíte.
A na to, že je to len kus papiera, reagujem tým, že aj peniaze sú len kus papiera a na tie si dávate všetci pozor. V dnešnom svete msí byť človek zodpovedný a odložiť si každý "kus papiera". A hlavne nech je ich veľa :)!
martinetto
21.07.10,16:36
Marketingovy tah na zakaznikov a mozno ze aj nekala sutaz... zaruka je 24 mesiacov - vseobecne, a za zaruku zodpoveda prevadzkovatel (ako ma uz on s dovozcom upravene vztahy Vas zaujimat nemusi).