m.b.
14.07.10,14:11
Ahojte!
Obratim sa na Vas s otazkou, ci je poštová poukážka danovym dokladom. Chceme podat inzerat v jednom mesacniku. Cenu inzercie pozaduju uhradit postovou poukazkou, fakturu za poskytnutu sluzbu nedostaneme.
Je to spravny postup? Nemaju povinnost vystavit fakturu za poskynutu sluzbu?
Tweety
14.07.10,12:16
Ahojte!
Obratim sa na Vas s otazkou, ci je poštová poukážka danovym dokladom. Chceme podat inzerat v jednom mesacniku. Cenu inzercie pozaduju uhradit postovou poukazkou, fakturu za poskytnutu sluzbu nedostaneme.
Je to spravny postup? Nemaju povinnost vystavit fakturu za poskynutu sluzbu?
Pojem daňový doklad nepozná ani zákon o účtovníctve, ani zákon o dph. Určite by som žiadala doklad o podaní inzerátu.
m.b.
14.07.10,12:22
Teda ani podla Teba nestaci postova poukazka? Oni mi tvrdia, ze za 13 rokov kazdemu stacila...
Zita5
14.07.10,12:24
Ak ste inzerát podali ako FO , možno na poštovú poukážku neposielajú vyúčtovaciu FA .
Pre podnikateľa to by malo byť samozrejmé .
Tweety
14.07.10,12:29
Teda ani podla Teba nestaci postova poukazka? Oni mi tvrdia, ze za 13 rokov kazdemu stacila...
A aký majú problém vystaviť faktúru? To už nepovedali?
m.b.
14.07.10,12:33
To neviem, ale odpovedali mi, ze kazda uctovnicka to vie riesit... Jasne, ze to viem zauctovat, ale spravne to nebude...
Ak chcem podat inzerat kazdy mesiac do decembra, a teraz by som zaplatila celu sumu, tak by som teraz mala dostat predfakturu a v decembri vyuctovaciu fakturu?
Tweety
14.07.10,12:35
To neviem, ale odpovedali mi, ze kazda uctovnicka to vie riesit... Jasne, ze to viem zauctovat, ale spravne to nebude...
Ak chcem podat inzerat kazdy mesiac do decembra, a teraz by som zaplatila celu sumu, tak by som teraz mala dostat predfakturu a v decembri vyuctovaciu fakturu?
Zaplatiť zálohu môžeš aj bez predfaktúry, stačí len na základe objednávky. Ste obidvaja platiteľmi dph?
Zita5
14.07.10,12:36
To neviem, ale odpovedali mi, ze kazda uctovnicka to vie riesit... Jasne, ze to viem zauctovat, ale spravne to nebude...
Ak chcem podat inzerat kazdy mesiac do decembra, a teraz by som zaplatila celu sumu, tak by som teraz mala dostat predfakturu a v decembri vyuctovaciu fakturu?

Napíšte im žiadosť ak ste zdaniteľná osoba DPH , aby Vám zaslali k poštovej poukážke aj faktúru v zmysle Zákona o DPH § 71 odst.1 .
m.b.
14.07.10,12:37
Nie som platitelom DPH, ale predpokladam, ze aj tak potrebujem fakturu.
Tweety
14.07.10,12:39
Nie som platitelom DPH, ale predpokladam, ze aj tak potrebujem fakturu.
JA len preto, že pri platiteľoch dph je trochu iný režim. Do účtovníctva potrebuješ doklad o inzeráte- nemusí to byť iba faktúra.
Zita5
14.07.10,12:41
Ak nie ste platiteľ DPH , tak si zaúčtujete platbu poštovou poukážkou a k tomu si priložte napr. Noviny , v ktorých je uverejnený Váš inzerát .
m.b.
14.07.10,12:45
co ine by to mohlo byt?
Tweety
14.07.10,12:50
co ine by to mohlo byt?
Poštová poukážka spolu s novinami, v ktorých je uverejnený spomínaný inzerát. Ak sa týka viac mesiacov, žiadala by som od nich potvrdenú objednávku.
m.b.
14.07.10,12:57
Dakujem Vam velmi pekne. A iba na zaver: aj ked ja budem uctovat iba na zaklade postovej poukazky a inzeratu, oni maju povinnost vystavit fakturu?