andrea-andrea
14.07.10,16:07
Prosím o radu. Mám zamestnanca zamestnaného na dohodu o vykonaní práce na jeden mesiac. Mzda je vo výške 160,- Euro.
Daň zo mzdy bude zrážková, alebo preddavková ?
Ďakujem
Tweety
14.07.10,14:10
Prosím o radu. Mám zamestnanca zamestnaného na dohodu o vykonaní práce na jeden mesiac. Mzda je vo výške 160,- Euro.
Daň zo mzdy bude zrážková, alebo preddavková ?
Ďakujem
Za práce na dohodu zamestnancovi patrí odmena, nie mzda. To,aká daň bude, závisí aj od toho, či má, alebo nemá podpísané Vyhlásenie k zdaneniu. Zrážkovú daň uplatňujeme podľa § 43, odst. 3:
j) príjem podľa § 5 ods. 1 písm. a) až g) plynúci daňovníkovi od zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, 122) ktorého úhrnná výška od tohto zamestnávateľa nepresiahne za kalendárny mesiac úhrnnú sumu 165, 97 eura a u ktorého si tento daňovník pri výpočte preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti neuplatňuje nezdaniteľné časti základu dane podľa § 11 a daňový bonus podľa § 33,
andrea-andrea
14.07.10,14:12
nemá nič podpísané
Má trvalý pracovný pomer v inej firme. U nás pracuje iba cez víkend.
Tweety
14.07.10,14:14
nemá nič podpísané
Má trvalý pracovný pomer v inej firme. U nás pracuje iba cez víkend.
Takže podľa vyššie uvedeného jeho daň bude zrážková.
andrea-andrea
14.07.10,14:16
veľmi pekne ďakujem
ergo
20.07.10,06:22
ak ma dohodar odmenu vo vyske 166 Eur/pri prechode na Euro mu tato suma bola preklopena z 5000 Sk a nema podpisane vyhlasenie k dani a je mu zrazana zrazkova dan (vzniklo to zaokruhlenim sumy v Sk smerom hore) co s tym teraz?
veronikasad
20.07.10,06:35
ak ma dohodar odmenu vo vyske 166 Eur/pri prechode na Euro mu tato suma bola preklopena z 5000 Sk a nema podpisane vyhlasenie k dani a je mu zrazana zrazkova dan (vzniklo to zaokruhlenim sumy v Sk smerom hore) co s tym teraz?
Ide o rok 2010 ? Treba napísaťna DU žiadosť o preúčtovanie (ak bol uvedený ŠS zrážkovej dane). Podať opravný prehlad za I. štvrťrok a správne vypísať prehlad za II.štvrťrok.

Ak ste takto postupovali aj v roku 2009, treba podať aj opravné Hlásenie.
Tweety
20.07.10,06:37
ak ma dohodar odmenu vo vyske 166 Eur/pri prechode na Euro mu tato suma bola preklopena z 5000 Sk a nema podpisane vyhlasenie k dani a je mu zrazana zrazkova dan (vzniklo to zaokruhlenim sumy v Sk smerom hore) co s tym teraz?
A čo chceš s tým? Zrazí sa mu ZD a pri RZD, alebo DP, mu môže byť vrátená.
ergo
20.07.10,06:57
A čo chceš s tým? Zrazí sa mu ZD a pri RZD, alebo DP, mu môže byť vrátená.

ide mi o to ze dan bola zle vykazovana a pri kontrole z DU moze byt problem, priznavam ze som bola v tom ze do 166 Eur je dan zaradena ako zrazkova moja chyba ze som si to neoverila v zakone, mzdy pocitam rucne mam len 3 pracovnikov z toho 2 na dohodu takze nemam soft ktory by mi to strazil :(
ergo
20.07.10,06:58
Ide o rok 2010 ? Treba napísaťna DU žiadosť o preúčtovanie (ak bol uvedený ŠS zrážkovej dane). Podať opravný prehlad za I. štvrťrok a správne vypísať prehlad za II.štvrťrok.

Ak ste takto postupovali aj v roku 2009, treba podať aj opravné Hlásenie.


Dakujem za radu, hned sa do toho pustim