renatka9
14.07.10,19:32
Dobrý deň,

nedopatrením sa mi stalo, že jedenému zamestnancovi som nezvýšila mzdu od 01.01.2010. Dovtedy mal 300€ brutto. Všimla som si to až teraz. Ako treba opraviť takúto chybu? Okrem iného ma zrejme mzdový systém nepustí do uzavretých mesiacov...
Braňo
14.07.10,17:44
Dobrý mzdový systém by Ti nemal dovoliť vystaviť mzdu s odpracovaným plným pracovným fondom so mzdou nižšou ako minimálna mzda.
Xanti
14.07.10,18:07
Dobrý deň,

nedopatrením sa mi stalo, že jedenému zamestnancovi som nezvýšila mzdu od 01.01.2010. Dovtedy mal 300€ brutto. Všimla som si to až teraz. Ako treba opraviť takúto chybu? Okrem iného ma zrejme mzdový systém nepustí do uzavretých mesiacov...
No neviem aký systém používaš, v práci máme pohodu a.... nepustí opravovať ked sú zaúčtované mzdy. No ak sa zaúčtovanie a likvidácia zruší, tak sa dá mzda opraviť - tiež sme mali chybu a opravovali ju.
Iné ti zrejme neostane, len otvoriť a prerobiť všetky mzdy od začiatku roka. A samozrejme evidovať o koľko sa zvýšia odvody do ZP a SP za tie mesiace, potom poslať opravné výkazy do ZP a SP, a tiež aj doplatiť odvody.

Je to pracné, no ja inú cestu nevidím.
Jana Motyčková
14.07.10,18:44
Ja by som to kľludne doplatila teraz v mzde, samozrejme aj priemery treba prepočítať.
milenia
14.07.10,20:12
Systém by mal pustiť opravovať spätne, ak sa jedná o komerčný program väčšinou. Takže ak pustí - je treba všetko opraviť - mzdy, daň zo závislej činnosti, odvody do SP a ZP za každý mesiac a znova zaúčtovať mzdy. Ak nepustí - máš dve možnosti:
doúčtujete rozdiel dňom, kedy bolo predmetné zistené, alebo doúčtujete rozdiel interným dokladom každý mesiac. Každopádne platí, že výkazy treba opraviť a doplatiť rozdiely, lebo napríklad je zákonom stanovený minimálny vymeriavací základ pre poistné do SP a toto treba dodržať.
Marína
15.07.10,08:05
renatka9, doporučujem tak ako radí Janka, už sme sa raz tu na túto tému bavili a vtedy som pripravila jednoduchú tabuľku http://www.porada.sk/1243988-post10.html Podľa môjho názoru je vhodná pre prípadnú kontrolu alebo ak niekto iný zoberie do rúk mzdy, aby bol v obraze. Celá téma tu http://www.porada.sk/t127108-chyba-pri-minimalnej-mzde.html#post1243988
Ivenka
15.07.10,09:00
Ešte by som doplnila, že renatka9 má platené odvody načas do SP a nemala na dané mesiace vydané Rozhodnutie. Vtedy sa treba najprv odvolať voči Rozhodnutiiu aby jej vedeli naučtovať správny opravený výkaz.