Economic
03.05.13,08:21
VRT nie je treba. Zápisnicu alebo rozhodnutie budeš potrebovať tak či tak do OR, urob ju. Niektoré ŽÚ ju pýtajú, iné nie.
pildo
30.07.13,06:55
Mozete mi prosim niekto v skratne napisat (je tu toho hrozne vela z roznych obdobi, takze neviem co este plati a co uz je neplatne), co vsetko musim urobit, ked som jediny majitela a zaroven som aj konatel a chcem si dat zapisat nove cinosti do sro? ake poplatky, co kde kam treba a podobne...
kremienok76
30.07.13,07:14
Potrebuješ nové činnosti zapísať do ŽR SR (poplatok za jednu voľnú je 5€, viazaná 20€), rozhodnutie jedinéhospoločníka o nových čiinostiach, a Dodatok k zakladeteľskej listine a Úplné znenie zakladacej listiny s novými činnosťami, formulár na návrh zmeny zapísaných údajov sro v OR SR (suma za zápis zmeny v OR SR je 66€).
pildo
30.07.13,08:17
ako je mozne zapisat to elektronicky? niekde som cital, ze tak sa da usetrit na poplatkoch...
Economic
30.07.13,11:49
Zapísať elektronicky sa návrh dá prostredníctvom niekoho, kto má ZEP. Potrebuješ rozhodnutie VZ, úplné znenie a Osvedčenie k podaniu.
kremienok76
30.07.13,11:57
Áno dá sa aj elektronicky, ale musíš mať zaručený elektronický podpis. Najrozumnejšie je dať si niekomu vypracovať doklady aj s podajom.
KEJKA
30.07.13,19:15
Najlacnejsie je vypracovatbsi podklady sam ved napr. Uplne znenie len prepises a dopises nove živnosti to predsa nie je ťazke.....
A nech timtompoda ňiekto so ZEP.
Moja SRO
01.08.13,06:55
Pri elektronickom podaní prostredníctvom ZEP ušetríš nielen na správnych a súdnych poplatkoch ale aj na notárskych poplatkoch, tzn. úspora celkom je vo výške viac ako 50% pôvodných poplatkov. Odporúčam ti osloviť niekoho, kto vlastní ZEP, najvýhodnejšie z finančného a hlavne časového hľadiska je nechať si vypracovať všetky potrebné doklady (ak s tým nemáš skúsenosti, neriskuj svojpomocné vypracovanie, aby sa ti nestalo, že ti OR zápis odmietne), vrátane realizácie celého podania cez ZEP.
kremienok76
01.08.13,07:06
Súhlasím s tým čo píše Moja SRO, pri samostatnom vypracovaní dokladov laici často robia chyby pre, ktoré OR SR zmenu nezapíše a je s tým potom viac práce. A hlavne niekdo kto má ZEP ti to myslím lentak pre pekné oči nepodá ....
pildo
05.08.13,09:09
rozmyslam, ze prepisem firmu na brata z istych dovodov. je mozne v jednom poplatku zmenit majitela, sidlo aj zapisat nove zivnosti? ci je potrebne za kazdy zapis platit 66€ do OR???

rovnako ked chcem viacej zivnosti dopisat, plati sa jeden poplatok, alebo za kazdu zivnost 5€+66€ pre OR?
KEJKA
05.08.13,12:36
voľné živnosti elektronicky sú zdarma, inak neviem.
Ale zápis do OR - jeden poplatok je za všetky zmeny, ktoré chceš urobiť.
Mišulik
11.08.13,06:30
Dobrý deň,
prosím Vás o radu,ide o podanie návrhu do OR na potrebnom tlačive,ale v spoločnosti dávame výmaz 2 konateľov a zápis jedného a strana č.3 umožňuje iba zápis 1 za 1.Môžem použiť stranuč. 3 2-krát?
ďakujem M.
Economic
11.08.13,08:40
Pokiaľ robíš návrh v papieri, jasné je, že keď máš viac konateľov a na jednej strane máš možnosť uviesť údaje iba jedného, použiješ toľko strán, koľko konateľov riešiš. Čiže stranu môžeš použiť aj 2x
Mišulik
11.08.13,12:00
Veľmi pekne ďakujem za informáciu..:-))
Moja SRO
11.08.13,20:11
rozmyslam, ze prepisem firmu na brata z istych dovodov. je mozne v jednom poplatku zmenit majitela, sidlo aj zapisat nove zivnosti? ci je potrebne za kazdy zapis platit 66€ do OR???

rovnako ked chcem viacej zivnosti dopisat, plati sa jeden poplatok, alebo za kazdu zivnost 5€+66€ pre OR?

.....a pri elektronickom podaní 0,- € + 33,- € a tiež samozrejme podstatná úspora na notárskych poplatkoch
Moja SRO
11.08.13,20:12
Dobrý deň,
prosím Vás o radu,ide o podanie návrhu do OR na potrebnom tlačive,ale v spoločnosti dávame výmaz 2 konateľov a zápis jedného a strana č.3 umožňuje iba zápis 1 za 1.Môžem použiť stranuč. 3 2-krát?
ďakujem M.

...pri elektronickom podaní by si nielen ušetrila na poplatkoch, ale Návrh do OR vôbec nie je potrebné tlačiť a podpisovať.
Economic
12.08.13,17:29
Naozaj v dnešnej dobe treba využívať možnosti elektronickej komunikácie. Ušetriť sa dá veľmi krásne. Je nás veľa takých, ktorí takéto služby poskytujeme aj pri podaniach, keď si klient vyhotoví všetky dokumenty a my to iba podáme do OR elektronicky.
kapadelta
07.10.13,10:16
Dobrý deň,
ak rozšrirujeme predmet podnikania s.r.o., potrebujeme overiť podpis predsedu VZ na zápisnici? Obchodný zákonník hovorí o prípadoch kedy je to potrebné a rozšírenie predmetu podnikania tam nie je. Ale v posledných príspevkoch na porade sa píše, že je to potrebné, takže ja už neviem, či áno alebo nie. Ďakujem za všetky rady.
Moja SRO
07.10.13,10:35
V prípade, že nerobíte iné zmeny, iba rozširujete predmet podnikania, nie je potrebné podpis predsedu VZ notársky osvedčovať.
kapadelta
07.10.13,10:43
Nie, nerobíme iné zmeny. Ďakujem veľmi pekne.
Economic
07.10.13,11:52
Je problém overiť podpis predsedu na zápisnici ? Ja by som z opatrnosti ten podpis dala overiť, pretože nevieš na akého trúdika na súde naďabíš. Aby pre takú banálnu vec neodmietli návrh... A na matrike je to lacnejšie ako u notára.