ppaalloo
14.07.10,22:38
Prosím o radu pri bolestivých zhrubnutých nechtoch
na nohách. / nemám lupienku /.
Už asi rok mám problémy s nechtami, hlavne na palcoch.
Mám ich zhrubnuté a ťažko sa strihajú
Ďakujem
arizona
14.07.10,20:44
Môže ísť o hubovité a plesňové ochorenie, s takým problémom treba tiež zájsť za kožným lekárom, aby sa to nerozšírilo na ostatné nechty.
ubka
14.07.10,22:35
Môže ísť o hubovité a plesňové ochorenie, s takým problémom treba tiež zájsť za kožným lekárom, aby sa to nerozšírilo na ostatné nechty.
Aj spolu s odporučenou liečbou lekára možno požiť tento roztok na liečbu plesňového ochorenia nechtov. Je potrebná trpezlivosť, lebo tak, ako sa problém nabaľoval, potrebuje čas na liečbu.
Na plesnové ochorenie:
20 gr.rozmarínu
20 gr koreňa kostihoja lekárskeho-postrúhať
Zaliať 1 litrom olivového oleja-nemusí byť panenský a pomaly zohrievať, nie variť, iba po bod varu.
Cez noc nechať vychladnúť a ráno do zmesi oleja pridať
40 gr roztopeného včelieho vosku
Celý obsah preliať cez sitko a uzatvoriť do fľaše.
Postihnuté časti natierať 2 x denne po dobu 4-6 týždňov.

-počas obdobia liečby piť denne 0,5 l čaju z Prasličky roľnej.
Olgica
15.07.10,03:39
Určite treba ísť kožnej.
zdenka131
15.07.10,04:05
Príčiny zhrubnutia nechtov môžu byť:

• vrodená alebo získaná porucha
• krátka , tesná obuv, profesionálna deformácia (napr. futbalisti)
• znak plesňového ochorenia- onychomykóza
• psoriáza nechtov alebo druh ekzému

V každom prípade treba navštíviť kožného lekára, aby zistil presnú príčinu problému a nastavil liečbu. Pokiaľ by sa jednalo o onychomykózu je potrebné zabrániť, aby sa preniesla aj na ostatné nechty a to sa bez pomoci lekára úspešne nedá .
ppaalloo
15.07.10,06:21
Veľmi pekne ďakujem za rady a ešte dnes idem ku kožnej lekárke, ale určite vyskúšam aj recept p. ubky, dávam si radiť a keď aj ja
mám nejaké osvedčené rady dávam ďalej.
Marína
15.07.10,07:44
Nechty môžu zhrubnúť aj od omrzlín.
zdenka131
15.07.10,08:11
Pri onychomykóze je nevyhnutná komplexná liečba , ktorú naordinuje kožný lekár.

Z babských receptov môžu čiastočne pomôcť/ ale nenahradia komplexnú liečbu/ :

Burowov roztok (roztok z octanu hlinitého), ktorý kúpite v lekárni. Dve lyžice roztoku rozpustite v pol litri studenej vody, namáčajte do neho vreckovku alebo uterák a obklady si na postihnuté miesto prikladajte na 15 – 20 minút 4-krát denne.

• Soľný kúpeľ. V pol litri teplej vody rozpustíte dve lyžice kuchynskej soli a nohy do nej vložte na 5 – 10 minút.
• Kúpeľ vo víne si pripravíte z 30 gramov šalvie, 30 gramov repíka lekárskeho a dvoch pohárov bieleho vína. Zmes nechajte zovrieť a po vychladnutí si do nej na pár minút namáčajte nohy.
3 lyžice dubovej kôry povarte päť minút v 2,5 dl vody, potom nálev pridajte do nádoby s vodou, vložte nohy a doprajte im minimálne 20 minútový kúpeľ.
Pravidelné kúpele vo vode, do ktorej sme pridali lyžičku hypermangánu.
Potieranie propolisom....
Etela
15.07.10,08:53
Okrem toho, že treba ísť ku kožnému lekárovi, je potrebné nechať si nechty na nohách ošetrovať u pedikérky, pretože tá pravidelným obrusovaním nechtu odstraňuje choré a odumreté časti a potom liek /najlepšie Batrafen kvapky/ lepšie vniká do nechtového lôžka a liečba je efektívnejšia.Viem to z vlastnej skúsenosti. Zároveň musím upozorniť, že liečba je dlhodobá, cca 2 roky trvá kým sa celkom obnoví nechtové lôžko a vyrastú zdravé nechty.Ešte raz zdôrazňujem že lieky bez odborného ošetrovania nechtu nemajú zmysel.Prajem veľa trpezlivosti.
lujza.j
15.07.10,09:33
Okrem toho, že treba ísť ku kožnému lekárovi, je potrebné nechať si nechty na nohách ošetrovať u pedikérky, pretože tá pravidelným obrusovaním nechtu odstraňuje choré a odumreté časti a potom liek /najlepšie Batrafen kvapky/ lepšie vniká do nechtového lôžka a liečba je efektívnejšia.Viem to z vlastnej skúsenosti. Zároveň musím upozorniť, že liečba je dlhodobá, cca 2 roky trvá kým sa celkom obnoví nechtové lôžko a vyrastú zdravé nechty.Ešte raz zdôrazňujem že lieky bez odborného ošetrovania nechtu nemajú zmysel.Prajem veľa trpezlivosti.

s tvojim príspevkom plne súhlasím, možno okrem tej návštevy pedikérky aspoň v mojom prípade si viem s pravidelnou "údržbou" chodidiel a nechtov poradiť aj sama:);) možno to pramení z môjho strachu z možnej infekcie, alebo zlom zastrihnutí nechtu o ktorých som počula;) viem, že sa dodržujú hygienické zásahy a použité pomôcky sú sterilizované - ošetrené špeci. prípravkami, ale predsa;)
linko1
15.07.10,10:09
skúste pozrieť aj tu
vyzdrá to zaujímavo

http://www.mudrahuba.sk/
ppaalloo
15.07.10,13:37
Dala som na vašu radu a
dg: onychomycosis hallucis pedum1.ultr,
je na svete, p. dr. mi dala Sporanox 2 ráno a 2 večer po dobu 7 dní potom 21 dní pauza a opakovať až do vyliečenia a každý deň
natierať Batrafenom,
Dúfam že to zaberie. Ale jasné že vyskúšam aj udávané kúpele nôh.
Všetkým, ktorí mi radili pomoc lekára tiež veľmi pekne ďakujem
Mám výbornú kožnú lekárku v Trnave, najprv mi pozrela chemické zloženie liekov, ktoré dlhodobu užívam až potom určila uvedené tablety.
lujza.j
15.07.10,16:58
Dala som na vašu radu a
dg: onychomycosis hallucis pedum1.ultr,
je na svete, p. dr. mi dala Sporanox 2 ráno a 2 večer po dobu 7 dní potom 21 dní pauza a opakovať až do vyliečenia a každý deň
natierať Batrafenom,
Dúfam že to zaberie. Ale jasné že vyskúšam aj udávané kúpele nôh.
Všetkým, ktorí mi radili pomoc lekára tiež veľmi pekne ďakujem
Mám výbornú kožnú lekárku v Trnave, najprv mi pozrela chemické zloženie liekov, ktoré dlhodobu užívam až potom určila uvedené tablety.
ak to nie je tajomstvo v normálnej ľudskej reči je to aká diagnóza? a ako sa ti to mohlo prihodiť ti povedala MUDr.?:);)
zdenka131
15.07.10,17:04
ak to nie je tajomstvo v normálnej ľudskej reči je to aká diagnóza? a ako sa ti to mohlo prihodiť ti povedala MUDr.?:);)
Hubové onemocnenie nechtovej platničky.
zdenka131
15.07.10,17:19
Onychomykózy patria medzi prenosné choroby .

Možné príčiny vzniku:
nosenie nepriedušnej, alebo málo priedušnej obuvi, potenie nôh, vlhké topánky...
Miesto možného vzniku:
v spoločných sprchách, na kúpaliskách, ...
lujza.j
15.07.10,17:41
Onychomykózy patria medzi prenosné choroby .

Možné príčiny vzniku:
nosenie nepriedušnej, alebo málo priedušnej obuvi, potenie nôh, vlhké topánky...
Miesto možného vzniku:
v spoločných sprchách, na kúpaliskách, ...
Zdenka, ďakujem:) aha takže plieseň:(
ludmilla
15.07.10,18:27
Hubové ochorenie sa rozširuje spórami z človeka na človeka, zo zvieraťa na človeka, sú veľmi odolné a dokážu prežiť aj niekoľko týždňov na hygienických pomôckach - uterákoch, nožničkách, obuvi, na podlahe, ... a sú naďalej infekčné. Preto je dôležité ak touto hubou trpíš používať svoje vlastné hygienické pomôcky a dezinfikovať - nožnice, pilník, atď. Vznik tohto ochorenia podporuje vlhkosť (v topánkach a pod.), je to časté ochorenie pri poruchách prekrvenia u diabetikov u ľudí s arteriosklerózou, ale pozor aj na mechanické poranenia, tlakom v úzkych topánkach.
Dôležité je pravidelné odstraňovanie postihnutého nechta pokiaľ to ide, pretože ten necht stále zostáva infekčným ložiskom pre postihnutého a aj pre jeho okolie. Zostrihnúť necht celkom nakrátko a opilníkovať aj vrchnú časť pokiaľ to ide, ale pozor na poranenie. Nástroje po ošetrení ihneď dezinfikovať.
Na liečbu sú dostať masti, laky aj lieky. Liečba vyžaduje trpezlivosť, pravidelnosť a prísnu hygienu.
ludmilla
15.07.10,18:38
Z ľudových receptov je veľmi úspešný čajovníkový olej a jeho preparáty 5 - 100% nanášajú sa niekoľkokrát denne.
perliva99
07.09.11,08:19
Ja so skusala vsetko a nic mi nepomohlo,
perliva99
18.04.12,17:11
A ja som si kupila NAILEXOERT a teraz nevim ci to mam pouzivat ci je to dobre na tie zhrubnute nechty co vy nato dakujem
Estetic
19.04.12,05:00
Hlavne sa nesanžte ošetrovať veľmi tie nechty pred návštevou kožného lekára.Liečba tabletkami je podmienená pozitívnym vyšetrením na plesne,inak tie lieky poistovna nebude platiť.Takže mastičkami si môžete mykologiu znegativizovať a je problém.
pasuliatko
19.04.12,16:21
strhnúť...
marjankaj
19.04.12,16:27
strhnúť...
A prečo nie hneď odseknúť? Keď už, tak poriadne.:rolleyes:
Tweety
19.04.12,16:31
strhnúť...
Prečo tak drasticky,? Určite sa dajú vyliečiť, len treba na to odborníka.
marjankaj
19.04.12,16:36
Prečo tak drasticky,? Určite sa dajú vyliečiť, len treba na to odborníka.
No u zubára to tak robia bežne.:---
Zitulda
19.04.12,16:44
Čo môže byť príčinou, ak pod nechtom sa mojej sesternici tvoria akési malé priehľadné ihličky a nechty má tiež trochu zhrubnuté a akoby sa jej oddúvali od palca nohy.. Ona si tie ihličky, keď už nevie topánku obuť po polhodinovom kúpelli nôh v slanej vode si tie ihličky vyťahuje pinzetou. Ako mohla toto onemocnenie získať? a je to tá plieseň -čo uvádza Zdenka, alebo je to určitá forma nechtovej psoriázy? Ak jej to mal jej manžel, mohla to dostať od neho? Je to prenosné ak na príbuzenstvo? a ako sa brániť, aby nás to nepostihlo?
Tweety
19.04.12,16:54
To hej, ale len vtedy, keď už záchrana nie je možná,
akeber
20.04.12,05:05
:-)) určite nie strhnúť mne hnisal necht niekoľko krát po sebe všetci radili trhať ,,,vyliečila som si ho aj s pomocou kožnej hoc už bol z jednej strany na odpadnutie , dnes už ani neviem o ňom je OK určite nie trhať !!!!
BXLmiami
20.04.12,05:34
strhnúť...
To akým skvelým duševným pochodom ste prišla k tomuto záveru,sestrička?
Zita5
20.04.12,05:51
Prečo tak drasticky,? Určite sa dajú vyliečiť, len treba na to odborníka.

Dá sa pomôcť , len treba ísť kožnému a dodržiavať liečebný režim :)
anto
20.04.12,05:56
radikálne riešenie- odťať prst -:))))
erzet
20.04.12,07:32
strhnúť...

Dnes to už odmietajú robiť
erzet
20.04.12,07:33
Ja už som tri kožné zničil, a nič.
kopretinka
20.04.12,07:37
radikálne riešenie- odťať prst -:))))
odťať celú nohu preventívne:cool:
ingak
20.04.12,08:21
Plesen postihne lozko, kde vyrasta necht, takze strhnutie nechtu nepomoze. Ten prst alebo rovno nohu, to by pomohlo :)
Aspon rozveselime, toho kto ma s tym problem.
Dcerka mi to chytila pri az dvoch navstevach detskeho bazena!!!
Liecime to uz dva roky a nie a nie sa toho zbavit, odrasta to pomaly. Snad do leta uz bude nechtik pekny.
Liecime to mastickou od pediatra a ide to naozaj pomaly.
pasuliatko
20.04.12,09:04
To akým skvelým duševným pochodom ste prišla k tomuto záveru,sestrička?

normálnym... moje duševné zdravie je v pohode...
treba zájsť za chirurgom, malii sme xy pacientov s týmto problémom a posledné riešenie bolo strhnúť necht...takže tak...
pasuliatko
20.04.12,09:05
Dnes to už odmietajú robiť

prosím? :D a na to si ako prosím pekne prišiel?
Jurivo
20.04.12,09:12
Dnes sa strhávanie nechtov robí naozaj už len v krajnom prípade. Na necht sa dávajú antimykotické masti alebo laky. Pri ťažších prípadoch sa užívajú antimykotiká orálne.
Liečba plesní si vyžaduje trpezlivosť lebo to ide veľmi pomaly.
veronikasad
20.04.12,09:17
erzet
20.04.12,09:18
Išiel som chirurgovi, že chcem strhnúť necht, že mám plieseň a povedal, že dnes sa už také radikálne zákroky nerobia, z tohto dôvodu, už sa to lieči. Aj takú vodičku som používal, po ktorej sa necht zlikviduje. Aj to už dnes nie je.
pasuliatko
20.04.12,09:35
Išiel som chirurgovi, že chcem strhnúť necht, že mám plieseň a povedal, že dnes sa už také radikálne zákroky nerobia, z tohto dôvodu, už sa to lieči. Aj takú vodičku som používal, po ktorej sa necht zlikviduje. Aj to už dnes nie je.

nechty sa väčšinou kvôli plesni nestrhávajú...na palci na nohe mám aj ja plieseň a chirurg mi povedal,že by ho nedával preč lebo môžem mať porušené nechtové lôžko a aby mi necht narástol späť :D
robí sa to pri zarastaní nechtov, pri zhrubnutých alebo boľavých....
erzet
20.04.12,09:40
nechty sa väčšinou kvôli plesni nestrhávajú...na palci na nohe mám aj ja plieseň a chirurg mi povedal,že by ho nedával preč lebo môžem mať porušené nechtové lôžko a aby mi necht narástol späť :D
robí sa to pri zarastaní nechtov, pri zhrubnutých alebo boľavých....

Ja mám zhrubnuté pliesňou
veronikasad
20.04.12,09:42
Ja mám zhrubnuté pliesňou
Robo, vyskúšaj tú mastičku + náplasti, uvedené v prísp. 37 + ďalší doporučený postup
Estetic
20.04.12,09:55
Pri tomto ochorení je napadnuté nechtové lôžko hubovou infekciou.Preto strhnutie nechtu nepomôže,nechet bude zase vyrastať chorý.Je nutné cielene preliečiť tabletkami minimálne 3 mesiace a následne ošetrovať nechet antimykotikami celý čas ako rastie,čiže 1-1,5 roka.Samozrejme je nutné dezinfikovať všetko,pretože môže dôjsť k znovunakazeniu a to aj z vlastných topánok.Trpezlivosť.
erzet
20.04.12,10:42
Pre Boha 18 €

Ja si strihám nechty kombinačkami.:):):):(:(:(:---:---:---
marjankaj
20.04.12,22:12
Pre Boha 18 €

Ja si strihám nechty kombinačkami.:):):):(:(:(:---:---:---
No to by ešte šlo.
Ale cirkulárku ti neodporúčam:rolleyes::---:D
ludmilla
20.04.12,23:04
Pri plesni je dolezite najprv zistit o aky druh plesne ide, vysetrenie mikroskopicke a kultivacia.
Potom celkova liecba zavisi od rozsahu postihnutia nechtu, ked je to menej ako polovica je mozna liecba preparatmi - laky, prostriedky proti mykozam.
Ak plesen postihuje viac ako polovicu nechta, treba uz rozmyslat o medikamentoznej liecbe, ale lieky je nutne brat niekolko mesiacov a hlavne dosledne. Liecba je dlha az do doby, pokial nenarastu uplne zdrave nechty.
ludmilla
20.04.12,23:09
... a pouzivas velky pilnik :D
pe84
24.04.12,05:44
Velmi ucinne na taketo nechty je potieranie sadou na nechty Canespor, postupne sa velmi jemne odstranuje zasiahnuta vrstva nechtu a lieci sa teda nakoniec az samotne lozko, to je velmi dolezite, preliecit to az od zakladu, potom vyrastie novy zdravy nechtik zo zdraveho lozka, aplikuje sa len 1 x denne pree spanim, komplet liecba trva asi 6 tyzdnov, tento Canespor je velmi spolahlivy, odporucam vam ho aspon vyskusat, myslim, ze budete spokojni :) ta sada obsahuje mast a specialne naplaste, co zintenzivnuje posobenie po celu noc, neskor sa odporuca pouzit este krem Canespor na doliecenie, treba natierat aj kusok do okolia nechtu...
recina
25.04.12,13:26
Chcela by som vas upozornit na vynikajucu mast na tieto patalie -je to sada" Mycospor" vyraba firma Bayer-je len na lekarsky predpis -mne strhli nechty dva krat no zlepsenie nenastalo -porusili mi nechtove lozko mam velke problemy -ano na pedikure tieto veci vedia robit sam clovek to nedokaze tak si to urobit a tiez davaju podlozky aby sa nechty nekrutilia nedeformovali -
sada je velmi dobra nechty zmeknua daju sa strihat kliestikmi ma nechty-aj boliet prestanu -
problem nastal ked ju k nam prestali dovazat-je to velka skoda -cena tejto sady je viac ako tisic korun -ja som to ziskala z topanok ktore som si kupila u cinaka -prosila by som ak by niekto na tuto mast narazil v lekarni dajte mi vediet-dakujem
recina
25.04.12,13:28
[QUOTE=recina;2048440]Chcela by som vas upozornit na vynikajucu mast na tieto patalie -je to sada" Mycospor" vyraba firma Bayer-je len na lekarsky predpis -mne strhli nechty dva krat no zlepsenie nenastalo -porusili mi nechtove lozko mam velke problemy -ano na pedikure tieto veci vedia robit sam clovek to nedokaze tak si to urobit a tiez davaju podlozky aby sa nechty nekrutilia nedeformovali -
sada je velmi dobra nechty zmeknua daju sa strihat kliestikmi ma nechty-aj boliet prestanu -
problem nastal ked ju k nam prestali dovazat-je to velka skoda -cena tejto sady je viac ako tisic korun -ja som to ziskala z topanok ktore som si kupila u cinaka -prosila by som ak by niekto na tuto mast narazil v lekarni dajte mi vediet-dakujem
apropo-liecba je velmi zdlhava -
Peto Spanko
16.07.12,06:57
Zdravím, aj ja som sa dostal do problému s plesňou na nechte, no našťastie som to spozoroval zavčasu a rýchlo som vyhľadal kožného lekára.
Dal mi tabletky Terbinafin Mylan 2500mg, pravidelne užívať denne a v pravidelnú hodinu + - 30min., nechet natierať octom 2x za deň, používať jedny nožnice na chorý nechet a na ostatné inú pedikúru, ak sa dá tak nosiť vzdušné topánky, čo najviac bez ponožiek, vzduch a vzduch...ak necht povyrastie, strihať a strihať.
Obrusovať a zas ocot..maste nie, pretože nedokážu dobre vniknúť cez necht a ničiť ochorenie pod nechtom, rovnako zabraňujú dýchaniu nechta.
Rovnako mi odporučil ešte tyčinku Nailner, potierať počas dňa.
Vynechať cukor a sladké, jesť surovú zeleninu a mäso iba dusené na pare.
Po liečbe asi 2 mesiacoch sa konečne ľady pohli a mne začal vyrastať zdravý necht...hurááá..
Rovnako mi odporučil ..našiť si na ponožky značku, ktorá ponožka bola na chorej nohe.
Po vyliečení mi odporučil všetky ponožky spáliť ako aj topánky ktoré som nosil.
Je to síce divné ale myslím že návrat ochorenia nestojí za nové boty