Kika69
14.07.10,22:57
Ahojte, nevedeli by ste mi prosím poradiť, ako postupovať, keď konateľ platil za kosačku trávy v Maďarsku svojou platobnou kartou. Platby platobnou kartou na Slovensku účtujem bežne priamo cez pokladňu, ako preplatenie hotovosti konateľovi. Ale ako postupovať v tomto prípade, keď nemám jeho výpis k dispozícii, aký kurz použiť? Predpokladám, že si budem musieť vypýtať výpis z jeho účtu a potom mu preplatiť tú sumu v Eurách, ktorá mu odišla z osobného účtu. Existuje ešte iné riešenie?
ĎAKUJEM vám vopred za pomoc. ;)
IvoM
15.07.10,05:45
Ja by som postupoval rovnako ako keby to platil vlastnou hotovosťou, máte predsa doklad o nákupe kde je uvedený dátum a cena v HUF, skôr ide o to či to chce vyplatiť v HUF alebo v EUR.
Kika69
16.07.10,04:36
Ivo veľmi pekne ďakujem za odpoveď. Preplatiť by chcel v Eurách, len poraďte prosím, aký kurz použiť? Predpokladám, žeby to mala byť suma, ktorá mu odišla z účtu a potom musím vypýtať kópiu z výpisu. Alebo môžem použiť aj kurz ECB z toho dňa?
Tweety
16.07.10,04:54
Ivo veľmi pekne ďakujem za odpoveď. Preplatiť by chcel v Eurách, len poraďte prosím, aký kurz použiť? Predpokladám, žeby to mala byť suma, ktorá mu odišla z účtu a potom musím vypýtať kópiu z výpisu. Alebo môžem použiť aj kurz ECB z toho dňa?
Áno, mala by to byť rovnaká suma, pretože KR tam nemá prečo vzniknúť.
Kika69
16.07.10,05:16
Áno, mala by to byť rovnaká suma, pretože KR tam nemá prečo vzniknúť.

Ďakujem Tweety za pomoc :), už som mu pred chvíľou oznámila nech prinesie fotokópiu výpisu zo svojho osobného účtu, síce sa netváril 2x nadšene, ale aspoň sa naučí, že nabudúce bude platiť radšej kartou k firemnému účtu. :D
Janurka
21.07.10,18:47
Ahojte, nevedeli by ste mi prosím poradiť, ako postupovať, keď konateľ platil za kosačku trávy v Maďarsku svojou platobnou kartou. Platby platobnou kartou na Slovensku účtujem bežne priamo cez pokladňu, ako preplatenie hotovosti konateľovi. Ale ako postupovať v tomto prípade, keď nemám jeho výpis k dispozícii, aký kurz použiť? Predpokladám, že si budem musieť vypýtať výpis z jeho účtu a potom mu preplatiť tú sumu v Eurách, ktorá mu odišla z osobného účtu. Existuje ešte iné riešenie?
ĎAKUJEM vám vopred za pomoc. ;)
Platby kartou sa neúčtujú cez pokladňu, nakoľko to nie je výdaj v hotovosti. Skús aj tu: http://www.porada.sk/t130122-p2-platby-kartou-261-a.html