zuzanka12
15.07.10,07:17
Pekné ráno Vám prajem všetkým :)..Som tu po 1x ,verím že si nenarobím hambu . Súrne by som potrebovala poradiť , môj bývali kolega ktorí ako sa vysvitlo je dosť problematicky napr. nehoda na aute (smrť 2 malolet),dalšia nehoda kde mu zobrali vodičak a dostal podmienku ,počas podmienky pri kontrole vozidla našli drogy ,dostal roka pol ,potom sa odvolali , na krajskom znel rozsudok prvého stup.6 mesiacov.... to bolo ešte koncom apríla ...medzi časom som aj ja podala naňho trestné oznámenie ublíženia na zdraví..Moja otázka sa týka milí poradáci to je normálne ,že je ešte na slobode?? Uprimne sa priznám , nakoľko sú dosť majetní ,bojím sa ,že mu vybavia aj slobodu... Nechcem nikomu a ani neprajem nič zlého , ale mne denno denne vypisuje či smsky ,maily,či na forumoch....vyhráža sa mi ,nadáva ,ponižuje ,9 ročnej dcérke po polnoci ...vypisuje mama aka je..ku...pi...šte....a že pôjdem do basy a nech stiahnem oznámenie...za mesiac som menila 3x tel.číslo... uloži moju fotku napr,,na pokec s komentárom najv.ku...na svete......je toho dost,,,:(...milí poradaci viete mi tak z rána poradiť...som vdačná za každú odpoved
arizona
15.07.10,05:46
Kontaktujte políciu a podajte trestné oznámenie.
Páchateľ sa dopúšťa takýmto spôsobom závažného trestného činu ,napr. vydieranie, hrubý nátlak, ohováranie,obťažovanie a pod.

http://www.zive.sk/spravy/policia-nestastna-hra-cez-mobil-moze-skoncit-vazenim/sc-30-a-255863/default.aspx
makiki
15.07.10,05:58
urcite to nie je hanba ...
taketo veci treba riesit aj verejne poukazovat na tie veci, podobne aj poukazat na riesenia zo strany policie a tiez verejne
veronikasad
15.07.10,06:12
zuzanka, je bývalý kolega aj otcom tvojho dieťaťa ? Odkial má číslo tel. tvojej dcéry ?
zuzanka12
15.07.10,06:17
zuzanka, je bývalý kolega aj otcom tvojho dieťaťa ? Odkial má číslo tel. tvojej dcéry ?



Veronikasad....nie nie je otcom mojej dcérky ,drériny číslo už má dávnejšie..ale viackrát som ho poprosila aby jej dal pokoj
veronikasad
15.07.10,06:22
Veronikasad....nie nie je otcom mojej dcérky ,drériny číslo už má dávnejšie..ale viackrát som ho poprosila aby jej dal pokojAk volá z toho istého čísla, dá sa zablokovať prijímanie hovorov. Najrýchlejším riešením (možno nie najlacnejším) bude zmena dcérinho čísla ...
Zrejme ste neboli len kolegovia a s tým súvisia tvoje problémy
zuzanka12
15.07.10,06:28
[QUOTE=veronikasad;1454038]Ak volá z toho istého čísla, dá sa zablokovať prijímanie hovorov. Najrýchlejším riešením (možno nie najlacnejším) bude zmena dcérinho čísla ...
Zrejme ste neboli len kolegovia a s tým súvisia tvoje problémy[/QUOTE

nie Veronika mali sme aj 1 vzťah ...kým začal biť panovační vulgárni sem tam mi vylepil ,už aj pri priateľke (podala som oznamenie ) aj ked dcérine číslo vymením stále si nájde niečo ,a ako ma opisuje na facebooku ,pokeci,.... :-(
skôr ma zaujíma prečo je ešte na slobode?? to tak dlho trvá súdom?? od apríla?
veronikasad
15.07.10,06:34
[QUOTE=veronikasad;1454038]Ak volá z toho istého čísla, dá sa zablokovať prijímanie hovorov. Najrýchlejším riešením (možno nie najlacnejším) bude zmena dcérinho čísla ...
Zrejme ste neboli len kolegovia a s tým súvisia tvoje problémy[/QUOTE

nie Veronika mali sme aj 1 vzťah ...kým začal biť panovační vulgárni sem tam mi vylepil ,už aj pri priateľke (podala som oznamenie ) aj ked dcérine číslo vymením stále si nájde niečo ,a ako ma opisuje na facebooku ,pokeci,.... :-(
skôr ma zaujíma prečo je ešte na slobode?? to tak dlho trvá súdom?? od apríla?
Zuzanka, nie som právnik - v trestnej veci ti neporadím. Dcéru do vašich problémov nezaťahujte, zmenu jej tel.čísla by som riešila ako prvé.
zuzanka12
15.07.10,06:55
[QUOTE=zuzanka12;1454045]
Zuzanka, nie som právnik - v trestnej veci ti neporadím. Dcéru do vašich problémov nezaťahujte, zmenu jej tel.čísla by som riešila ako prvé.


veronika cislo idem jej teraz zmenit.....zatial ti dakujem,,,verim ze niekto sa najde a pomôže mi aj z ost. otázkami .Dakujem ti
arizona
15.07.10,07:00
...
skôr ma zaujíma prečo je ešte na slobode?? to tak dlho trvá súdom?? od apríla?
Tým, že ho zatvoria sa môže vec vyriešiť na krátky čas jeho väzby. Kde máš istotu, že po návrate nebude pokračovať? Keď sa nebudeš brániť od začiatku, bude si dovoľovať stále viac a viac.

Tvoja dcéra je maloletá, tie vulgárne sms.ky, ktoré jej píše si nemôže dovoliť voči dieťaťu.
Určite by som to riešila na polícii...
jojom
15.07.10,07:01
To že je na slobode je v podstate normálne kým nie je ukončený riadny súd, až potom mu príde predvolanie na VTOS.
Do väzby sa človek umiesňuje zo závažných dôvodov ( kolúzna väzba - hrozí ovplyvnovanie svedkov, úteková - vyhýbanie sa súdu a pod. ). Ak je právoplatne odsúdený tak čaká na nástup výkonu trestu a to chvílu trvá. Takže ak ťa obťažuje skúsiť súdny zákaz priblíženia alebo niečo podobné.
Danila
15.07.10,07:02
[QUOTE=veronikasad;1454053]


veronika cislo idem jej teraz zmenit.....zatial ti dakujem,,,verim ze niekto sa najde a pomôže mi aj z ost. otázkami .Dakujem tiAk si už trestné oznámenie podala za ublíženie na zdraví, tak podaj ďalšie za podozrenie pre prečin ohovárania,vydierania a ďalšie. A rátaj s prieťahmi. Nekonečnými. Ale nevzdaj to, zhromažďuj všetky dôkazy, lebo dokazovať budeš najmä Ty. Orgány činné v trestnom konaní si to potom zhromaždia, možno aj prečítajú, ba možno ho dokonca aj obvinia. Ale keď budeš mať zdravú drzosť a veľkú výdrž, dočkáš sa zadosťučinenia.:)
zuzanka12
15.07.10,10:31
[QUOTE=zuzanka12;1454082]Ak si už trestné oznámenie podala za ublíženie na zdraví, tak podaj ďalšie za podozrenie pre prečin ohovárania,vydierania a ďalšie. A rátaj s prieťahmi. Nekonečnými. Ale nevzdaj to, zhromažďuj všetky dôkazy, lebo dokazovať budeš najmä Ty. Orgány činné v trestnom konaní si to potom zhromaždia, možno aj prečítajú, ba možno ho dokonca aj obvinia. Ale keď budeš mať zdravú drzosť a veľkú výdrž, dočkáš sa zadosťučinenia.:)

Danila...veľmi ti dakujem ,vieš on sa spolieha na matku kt.akože ukazuje aka su elitná rodinka ,a povedala mi ak nestiahnem oznamenie tak udá aj ona mňa...nemám sa čoho báť ,ale oni s peniazmi v takom korupt. svete kúpia takí dôkaz , aby ma zničili akí chcú.Matka si je na 100% vedomá že jej syn berie drogy neraz to aj vyhodila ked našla u syna ,a ešte napíše na súd ,že jej syn nič také nerobí ,keby však áno tak sama ho nahlási..to su len omáčky ,ja som ju sam upozorňovala "že či pozná paragraf marenie spravodlivosti...verdikt znel....nech si z ňou nezačínam ,jej syn mi potom napísal smsku...že ak si nesadnem na riť tak on pôjde na políciu a uda ma že som ja obchodovala z heroinom ,že som ho využivala pre peniaze ,,,že som mu ja zamiešavala drogy do pitia...atd atd.ved nech ho zoberu na krvnú a močovú skúšku. ale asi aj to vybavia...Danila je to moc na mňa..priznám sa už sa bojím otvoriť smsky či maily...
zuzanka12
15.07.10,10:37
To že je na slobode je v podstate normálne kým nie je ukončený riadny súd, až potom mu príde predvolanie na VTOS.
Do väzby sa človek umiesňuje zo závažných dôvodov ( kolúzna väzba - hrozí ovplyvnovanie svedkov, úteková - vyhýbanie sa súdu a pod. ). Ak je právoplatne odsúdený tak čaká na nástup výkonu trestu a to chvílu trvá. Takže ak ťa obťažuje skúsiť súdny zákaz priblíženia alebo niečo podobné.

Jojom..dakujem ti za odpoved...práve to že je pravoplatne odsúdený a čaká na nástup výkonu trestu ,ale sa bojím od toho ...ked si na začiatku čítal koľko vecí mu prešlo...prejde mu aj to... na vlastne uši som počula ako jej matka vybavovala po niekom , že nech stojí čo stojí ,pre syna všetko ,že vraj nebude sedieť pre také nič ,ked čo zabíjajú chodia po meste..
karlinda
15.07.10,10:44
Zuzanka a najdolezitejsie by bolo aby si za ziadnu cenu nekomunikovala s nim ani s jeho matkou.Aj ked ta budu vytacat do nepricetnosti,skratak sa zatni.Lebo taketo hyeny dokazu tvoje slovo pouzit proti tebe.Nepis ziadne maily ,ziadne sms...skratka nic.
A co sa da ohlas a podavaj trestne oznamenia,len tak budes ako tak kryta, ze si vec zakazdym oznamila.Co najviac dokazov a oznameni.Ale ty sama nekomunikuj s nimi.Viem o com vravim.Zazila som podobne nieco.A min.6 trestnych oznameni som podala a uz je klud.Mne dokonca byvaly ukradol telefonu a pisal sms akoze v mojom mene sebe na jeho cislo.Akoze to pisem ja jemu ako vyhraznu sms.Ti poviem bol to des,dokazat to ze som to nebola ja.Ale obstala som a vyhrala.
Nedaj sa a neustupuj aj ked sa tvaria ze su neviem aka elitna rodinka.
Drzim palce.
Danila
15.07.10,10:54
[QUOTE=Danila;1454094]

Danila...veľmi ti dakujem ,vieš on sa spolieha na matku kt.akože ukazuje aka su elitná rodinka ,a povedala mi ak nestiahnem oznamenie tak udá aj ona mňa...nemám sa čoho báť ,ale oni s peniazmi v takom korupt. svete kúpia takí dôkaz , aby ma zničili akí chcú.Matka si je na 100% vedomá že jej syn berie drogy neraz to aj vyhodila ked našla u syna ,a ešte napíše na súd ,že jej syn nič také nerobí ,keby však áno tak sama ho nahlási..to su len omáčky ,ja som ju sam upozorňovala "že či pozná paragraf marenie spravodlivosti...verdikt znel....nech si z ňou nezačínam ,jej syn mi potom napísal smsku...že ak si nesadnem na riť tak on pôjde na políciu a uda ma že som ja obchodovala z heroinom ,že som ho využivala pre peniaze ,,,že som mu ja zamiešavala drogy do pitia...atd atd.ved nech ho zoberu na krvnú a močovú skúšku. ale asi aj to vybavia...Danila je to moc na mňa..priznám sa už sa bojím otvoriť smsky či maily...Zuzanka, narkomani sú zvyčajne z rodín solventných, čo ešte neznamená, že aj elitných. Podplatiť sa dá všetko. Korupcia v tomto štáte je bezhraničná, ale za peniaze všetko nekúpiš. Neverím, že súd berie do úvahy obhajobu matky bezhranične, a neverím, že závislosť mladíka na heroine je tajomstvom. Vyhrážania ignoruj, ale si taktiež uvedom, aká je Tvoja dôkazná presvedčivosť, a či niekde nekoketuješ aj s pojmom spoluvina. Až budeš pevná v kramflekoch, potom budeš pevná aj v dokazovaní a odolná voči vydieraniu. Vieš, aj také veci robia babenky, aké popisuješ. Žiaľ. A jeho tvrdenia proti Tvojim sú na vode, pokiaľ si "nekúpi" svedkov. Ak neboli. Toto už nie je hra o fazuľky. Takže dvakrát meraj a raz strihaj. Lebo pravda je svinsky zložitá vec. Loviť ju musíš často v mútnych vodách, ale kal usadne a Ty sa obhájiš. Ak si napísala v zadaní len a len pravdu.;)
Petra Nová
15.07.10,11:53
Danila...veľmi ti dakujem ,vieš on sa spolieha na matku kt.akože ukazuje aka su elitná rodinka ,a povedala mi ak nestiahnem oznamenie tak udá aj ona mňa...nemám sa čoho báť ,ale oni s peniazmi v takom korupt. svete kúpia takí dôkaz , aby ma zničili akí chcú.Matka si je na 100% vedomá že jej syn berie drogy neraz to aj vyhodila ked našla u syna ,a ešte napíše na súd ,že jej syn nič také nerobí ,keby však áno tak sama ho nahlási..to su len omáčky ,ja som ju sam upozorňovala "že či pozná paragraf marenie spravodlivosti...verdikt znel....nech si z ňou nezačínam ,jej syn mi potom napísal smsku...že ak si nesadnem na riť tak on pôjde na políciu a uda ma že som ja obchodovala z heroinom ,že som ho využivala pre peniaze ,,,že som mu ja zamiešavala drogy do pitia...atd atd.ved nech ho zoberu na krvnú a močovú skúšku. ale asi aj to vybavia...Danila je to moc na mňa..priznám sa už sa bojím otvoriť smsky či maily...


Jojom..dakujem ti za odpoved...práve to že je pravoplatne odsúdený a čaká na nástup výkonu trestu ,ale sa bojím od toho ...ked si na začiatku čítal koľko vecí mu prešlo...prejde mu aj to... na vlastne uši som počula ako jej matka vybavovala po niekom , že nech stojí čo stojí ,pre syna všetko ,že vraj nebude sedieť pre také nič ,ked čo zabíjajú chodia po meste..
Je potešujúce, s akou otvorenosťou píšeš o svojom probléme, aj to, že od prvého príspevku sa ti podstatne vylepšil pravopis.
Na tvoju pôvodne položenú otázku....prečo nie je ešte vo vyšetrovacej väzbe ?..... je celkom jednoduchá odpoveď. Lebo o väzbe nerozhodol sudca. A mohol by tak urobiť len vtedy, ak bolo začaté trestné stíhanie na základe podaného trestného oznámenia a boli na to zákonné dôvody.;)
Danila
15.07.10,12:46
Je potešujúce, s akou otvorenosťou píšeš o svojom probléme, aj to, že od prvého príspevku sa ti podstatne vylepšil pravopis.
Na tvoju pôvodne položenú otázku....prečo nie je ešte vo vyšetrovacej väzbe ?..... je celkom jednoduchá odpoveď. Lebo o väzbe nerozhodol sudca. A mohol by tak urobiť len vtedy, ak bolo začaté trestné stíhanie na základe podaného trestného oznámenia a boli na to zákonné dôvody.;)Ešteže si pozorná. Tá osôbka je rafinovanejšia zo dňa na deň.;)
zuzanka12
15.07.10,14:05
Je potešujúce, s akou otvorenosťou píšeš o svojom probléme, aj to, že od prvého príspevku sa ti podstatne vylepšil pravopis.
Na tvoju pôvodne položenú otázku....prečo nie je ešte vo vyšetrovacej väzbe ?..... je celkom jednoduchá odpoveď. Lebo o väzbe nerozhodol sudca. A mohol by tak urobiť len vtedy, ak bolo začaté trestné stíhanie na základe podaného trestného oznámenia a boli na to zákonné dôvody.;)

ak by si riadne čítala tak by si asi dočítala ,že už dáááááávno ma rozhodnutie súdu a ja som neskor podala tresne oznamenie...to su dva odlišne veci...A čo ked píšem otvorene o mojej téme?? nemám čo skrývať a ked si sa dala na kontrolu pravopisu a aby si tu mňa okydala...resp. poúčala tak si to nechaj pre seba. Možno nie som taká múdra ako ty , ale aspoň neponižujem ľudí ,
A dakujem bohu ,že na rozdiel od teba sú tu poradáci so srdcom a ochotou pomôcť .Dakujem ,ale neprosím si z tvojej dobrosrdečnosti a už vôbec nepotrebujem tvoju radu.
veronikasad
15.07.10,14:10
Zuzanka, to si teraz riadne prestrelila ... Za takéto reakcie na porade odpovede nečakaj
jojom
15.07.10,14:11
Pokiaľ ma z minulosti pamäť neklame ( a to nebýva často ) tak na nástup výkonu trestu sa čakalo aj polroka, a dnes to nebude podľa mňa iné.
Petra Nová
15.07.10,14:17
ak by si riadne čítala tak by si asi dočítala ,že už dáááááávno ma rozhodnutie súdu a ja som neskor podala tresne oznamenie...to su dva odlišne veci...A čo ked píšem otvorene o mojej téme?? nemám čo skrývať a ked si sa dala na kontrolu pravopisu a aby si tu mňa okydala...resp. poúčala tak si to nechaj pre seba. Možno nie som taká múdra ako ty , ale aspoň neponižujem ľudí ,
A dakujem bohu ,že na rozdiel od teba sú tu poradáci so srdcom a ochotou pomôcť .Dakujem ,ale neprosím si z tvojej dobrosrdečnosti a už vôbec nepotrebujem tvoju radu.

Fíííííha, ty si toho popísala. No toto toto.:D Za niekoľko hodín, a takto ma poznať?:confused: Si dobrááá. Vážne.:D
Danila
15.07.10,14:47
ak by si riadne čítala tak by si asi dočítala ,že už dáááááávno ma rozhodnutie súdu a ja som neskor podala tresne oznamenie...to su dva odlišne veci...A čo ked píšem otvorene o mojej téme?? nemám čo skrývať a ked si sa dala na kontrolu pravopisu a aby si tu mňa okydala...resp. poúčala tak si to nechaj pre seba. Možno nie som taká múdra ako ty , ale aspoň neponižujem ľudí ,
A dakujem bohu ,že na rozdiel od teba sú tu poradáci so srdcom a ochotou pomôcť .Dakujem ,ale neprosím si z tvojej dobrosrdečnosti a už vôbec nepotrebujem tvoju radu.Zuzana, Poradu zneužíva veľa ľudí, srandistov, ktorí si nevážia nezištnú, často aj vysoko odbornú pomoc poraďákov. Tvoje vyjadrenia na adresu Petry sú len dôkazom Tvojej ješitnosti, ktorou prezentuješ následne aj svoje chovanie. Napriek všetkému Ti však ešte niečo napíšem. Možno ak by si bola slušná, ústretová a pokorná, dokázala by si na svoju stranu získať matku toho beťára. Lebo matka svojim konaním ani netuší, ako svojmu synovi ubližuje. Jej správanie je pre neho kontraproduktívne. Neumožňuje mu meniť svoje postoje, hľadať dôvod k abstinencii, dovoľuje mu užívať si beztrestnosť. A onedlho si bude o stenu búchať hlavu ona, ako Ty dnes. Lebo aj " v chládku " je možno hlavu prečistiť, ak doteraz nevyhľadal iný druh pomoci, zodpovedať sa za svoje činy a pochopiť, že pomoc neprichádza cez peniaze, ale cez porozumenie a pravdu. A pokoru. A tak trošku to odkazujem aj Tebe. Lebo hlavou múr neprebiješ.;)
danushka
15.07.10,15:01
Ak dovolíš Zuzanka, za Teba sa ospravedlním Peti ja ;)
Normálne mnou otriaslo...

Na to, že si od dnes prihlásená na tomto fóre máš jazyk riadne nabrúsený a popravde môj pocit z Teba bude, že aké dostávaš od spomínaného beťára, také mu aj vraciaš.
A nezabúdaj, že násilie plodí násilie, je jedno či je verbálne alebo neverbálne.
Niekedy treba radšej kusnúť do jazyka a počkať, nie hneď všetko hŕ, hŕ.

A keďže sme tu trošku možno starší a skúsenejší a kadečo sme prežili, v dobrom padla otázka smerovaná k Tebe od Danilky, čo všetko môže použiť dotyčný voči Tebe a čo všetko na tom môže byť aj pravdy...
Rozmýšľaj, poriadne rozmýšľaj.

Na záver,
keby som raz nechcela, aby sa moje telefónne číslo raz, dva razy zmenené nedostalo do rúk toho, komu sa dostať nemá...tak sa mu ani nedostane.
A fotky zneužité na pokeci?....to je pre Teba veľká skúsenosť, že si treba dávať pozor a poriadne preberať, kým si s nikeým začneš vzťah.
Tieto rady sú mienené naozaj v dobrom, tak akoby od staršej sestry alebo matky to ber, ak chceš :)
zuzanka12
15.07.10,15:31
Poradáci .... Petra....ak som sa ťa dotkla mojím prístupom resp. odpovedou na tvoj názor ja sa ti ospravedlňujem .Možno majú ostatné pravdu , radšej si zahryznúť do jazyka ,alebo sa vyvetrať .....ale ver mi pri takom nátlaku čo mi spôsobuje som psych. aj fyzicky zničená ,ja viem to zasa není tvoj problém , ale musíš uznať to ,že som otvorená a píšem tu veci mne veľmi "šokujúce" kde sa ozaj obávam o svoju dcérku a mňa ,dosť ma vybilo ,že skôr dávaš dôraz na môj pravopis. Petra verím ,že si to brala športovo ,alebo aspoň trocha si ma pochopila a bola by som rada aby si moje ospravedlnenie prijala.....dakujem

......veronikasad....ja som sa nechcela nikoho dotknúť uznávam asi to bola prehnaná reakcia z mojej strany