katarina.b
15.07.10,07:44
S manželom sme spolu 8 rokov. Postavili sme dom , na ktorý nám prispeli moji rodičia (predali garzonku a hotovosť nám dali) je o tom záznam. Máme pôžičku zo ŠFRB, aj od Slovenskej sporiteľne. Manžel mi pred nedávnom oznámil, že sa chce rozviesť. Všetko mi nechá,nič z domu nechce,určil aj výšku,ktorou mi bude prispievať na dcéru. Bohužiaľ po určitých skúsenostiach, nemám záruku,že to tak naozaj bude. Potrebovala by som poradiť, ako by bolo možné dostať na papier,že sa domu vzdáva,hlavne,aby to bolo akceptované ŠFRB a SLSP, v môj prospech.Dom je samozrejme v BSM.
Tweety
15.07.10,05:46
S manželom sme spolu 8 rokov. Postavili sme dom , na ktorý nám prispeli moji rodičia (predali garzonku a hotovosť nám dali) je o tom záznam. Máme pôžičku zo ŠFRB, aj od Slovenskej sporiteľne. Manžel mi pred nedávnom oznámil, že sa chce rozviesť. Všetko mi nechá,nič z domu nechce,určil aj výšku,ktorou mi bude prispievať na dcéru. Bohužiaľ po určitých skúsenostiach, nemám záruku,že to tak naozaj bude. Potrebovala by som poradiť, ako by bolo možné dostať na papier,že sa domu vzdáva,hlavne,aby to bolo akceptované ŠFRB a SLSP, v môj prospech.Dom je samozrejme v BSM.
Možno by pomohla darovacia zmluva.
Mária27
15.07.10,08:24
Nemožno darovať druhému manželovi majetok v BSM, lebo je aj jeho (nie je tam podiel).
Možno by bolo dobre urobiť dohodu o vyporiadaní BSM aspoň bez dátumu; jeho podpis by mal byť však overený s dátumom po rozvode. Alebo to darujte spolu napr. tvojej matke, ktorá to hneď daruje tebe.
karlinda
15.07.10,10:49
Jednoznacne daj vsetko na papier a podpisat pred uradom.Co najskor to ries.Podajte okamzite o rozvod a veci majetkove mozete riesit az potom,ale dovtedy si to nejako osetri,hadam existuje nejaky sposob aby sa to dalo z pravneho hladiska spisat uz teraz , s tyxm ze to bude platne kym sa to bude moct riesit oficialne po rozvode.Vsetko samozrejme overene notarom ako pise i Maria27.