tibire6666
15.07.10,08:06
Ahojte,
chcel by som si dať namontovať klimatizáciu do bytu. Bývam v činžáku, na úplne vrchnom poschodí s balkónom. Vonkajšiu jednotku by som si chcel dať na balkón a ide o to či mi viete poradiť či potrebujem nejaký súhlas od susedov a pod. alebo nejaké povolenie na montáž klimatizácie od správcu.
Za odpoveď Vám vopred ďakujem.
arizona
15.07.10,06:09
tibire6666
15.07.10,06:23
Pozri príspevok č. 3

ten príspevok som už čítal... len nechápem keď sa montuje napr. DIGI tv tak na to súhlas netreba a pritom je to tiež obvodový plášť domu a klimatizáciu ktorú budem mať na balkóne tak k tomu treba ten súhlas vlastníkov?!?? čo keď mi to nepodpíšu??? inak súhlas od správcu bytov som dostal.
lubko6394
15.07.10,07:08
ten príspevok som už čítal... len nechápem keď sa montuje napr. DIGI tv tak na to súhlas netreba a pritom je to tiež obvodový plášť domu a klimatizáciu ktorú budem mať na balkóne tak k tomu treba ten súhlas vlastníkov?!?? čo keď mi to nepodpíšu??? inak súhlas od správcu bytov som dostal.

Ja som klímu namontoval a parabolu na balkóne som mal 125cm a žiadne povolenie som nežiadal. Dôležité je si uvedomiť možné dôsledky, najmä čo sa hluku týka to znamená silentbloky... a dávať pozor na chvenie cez kovové konštrukcie. Tiež nie je jedno, či ten balkon je z obýváku, alebo zo spálne. Konieckoncov ak si celkom hore tak vonkajšiu jednotku môžeš dať aj na strechu, lenže to by už asi ten súhlas spoluvlastníkov bol nutný.
Chobot
15.07.10,08:09
ten príspevok som už čítal... len nechápem keď sa montuje napr. DIGI tv tak na to súhlas netreba a pritom je to tiež obvodový plášť domu a klimatizáciu ktorú budem mať na balkóne tak k tomu treba ten súhlas vlastníkov?!?? čo keď mi to nepodpíšu??? inak súhlas od správcu bytov som dostal.

Aj na DIGItv (keď tým myslíš montáž satelitnej paraboly na obvodový plášť domu) treba všetky tie povolenia. V skutočnosti si to ľudia montujú väčšinou bez súhlasu a bez povolenia. Rovnako je to aj s tými klimatizačnými jednotkami - mal by byť súhlas vlastníkov domu, ale nerobí sa to. Aj v našom dome si firma, čo si prenajala od vlastníka nebytové priestory, si namontovala klimatizáciu a náš súhlas nepýtali. Ale pokiaľ to nikomu nevadí (napr. hlučnosť), tak sa to ticho toleruje.

Je na tebe, či to urobíš oficiálne - súhlas, ohlásenie,.., alebo či to namontuješ bez všetkého a budeš dúfať, že to nikomu nebude vadiť.
tibire6666
15.07.10,09:23
ďakujem vám zatiaľ a rady ...pravdepodobne si spravím pre bytové družstvo nejaké písomné povolenie na montáž klimatizácie. Čo vy na to? čo by malo obsahovať to povolenie (žiadosť) ?
tibire6666
22.07.10,04:56
ahojte, takže klíma je od utorka namontovaná ...nikoho som sa nič nepýtal. mám ju na balkóne, funguje výborne a vôbec nie je hlučná. V pohode mi vychladí 3 izb. byt na príjemných 26-27´C, keď sú vonku tie horúčavy. Fakt odporúčam každému.
kamoska1
22.07.10,14:31
ahojte, takže klíma je od utorka namontovaná ...nikoho som sa nič nepýtal. mám ju na balkóne, funguje výborne a vôbec nie je hlučná. V pohode mi vychladí 3 izb. byt na príjemných 26-27´C, keď sú vonku tie horúčavy. Fakt odporúčam každému.
Ak sa môžem spytať,prosim Ta čo Ta vyšla ta klimatizacia,my byvame tiež na samom vrchu a uvažujeme o tom.Ďakujem zatial.
BABYstar
09.07.12,12:05
Môžete poradiť , ako namontovať klímu do bytu
nemám o tom ani predstavu ako sa to realizuje
Bývam s mamou ktorá má po 80 som nútená to realizovať . Ďakujem
ventuska
09.07.12,12:07
Mate skusenosti s prenosnou klimatizaciou? Skutocne robi taky hluk ako sa o tom vsade pise? Predpokladam,ze tie drahsie nie su az tak hlucne,ci ano?
podhygmin:-)
09.07.12,16:05
ahojte, takže klíma je od utorka namontovaná ...nikoho som sa nič nepýtal. mám ju na balkóne, funguje výborne a vôbec nie je hlučná. V pohode mi vychladí 3 izb. byt na príjemných 26-27´C, keď sú vonku tie horúčavy. Fakt odporúčam každému.
Jedna klimatizacna jednotka na balkone a vychladi 3 izb.byt?Predpokladam,ze 3 izb.byt mas min.70m².Tak to trochu rozpis,znacka klimy,cena atd.Pokial viem z vlastnej skusenosti s klimou,ktoru pouzivam,vychladi 1 izbu do 20m².
mevok
10.07.12,06:17
ahoj mam obdobny problem ako ty BABYstar ja skocim po susedoch pozbierat podpisy lebo chcem namontovat klimu na strechu - nech to mam koser; potom som to chcel ohlasit na bytove drzstvo resp sa poradit ze ci je to ok ale odtial sa zatial nijak neozyvaju... (na mail, telefon); dal som si spravit ponuku u firmy co montuje klimatizaciu zatial je cena 1600€ co je dost vysoka ale zase ma nizsiu spotrebu.
BABYstar
10.07.12,11:15
Dostala som ponuka na klimatizáciu typ PAC AN 110 má niekto s touto klimatizáciou skúsenosti ? Podeľte sa . Ďakujem