pizzanoel
15.07.10,11:00
Dobrý den všetkým,

mám jednu dilemu, ked niekto pracuje na dohodu teda brigáda a tá firma u ktorej brigáduje zahlási na sociálku že u nich brigáduje, tak by ma zaujímalo či sociálka aj vidí mesačný príjem, čo brigádnik zarobí alebo nie?
VieraPopluharova
15.07.10,09:04
Dobrý den všetkým,

mám jednu dilemu, ked niekto pracuje na dohodu teda brigáda a tá firma u ktorej brigáduje zahlási na sociálku že u nich brigáduje, tak by ma zaujímalo či sociálka aj vidí mesačný príjem, čo brigádnik zarobí alebo nie?

V pripade, ze za neho odvadza odvody, tak ano, nakolko je tam i VZ, v pripade, ze zaneho platí len na zdravotné tak, nie , aky je dovod ci SP vidi zarobok, alebo nie?
Martin Mocko
15.07.10,09:05
Dobrý den všetkým,

mám jednu dilemu, ked niekto pracuje na dohodu teda brigáda a tá firma u ktorej brigáduje zahlási na sociálku že u nich brigáduje, tak by ma zaujímalo či sociálka aj vidí mesačný príjem, čo brigádnik zarobí alebo nie?

Vidí aj príjem aj rodné číslo.
Llívia
15.07.10,09:06
Áno, vidí mesačný príjem, lebo do prílohy k mesačnému výkazu sa píšu rodné čísla zamestnancov + vymeriavacie základy (ich mzda, v tvojom prípade tvoja odmena) pre jednotlivé druhy poistenia.
(Ak si evidovaný na úrade práce, tak radšej neriskuj s prekročením príjmu, lebo ťa z ÚP vyradia :))
hanelie
15.07.10,09:08
V pripade, ze za neho odvadza odvody, tak ano, nakolko je tam i VZ, v pripade, ze zaneho platí len na zdravotné tak, nie , aky je dovod ci SP vidi zarobok, alebo nie?
z dôhod sa neplatí odvod do ZP
VieraPopluharova
15.07.10,09:16
z dôhod sa neplatí odvod do ZP

Bol to preklep opravujem, dik
pizzanoel
15.07.10,09:23
hm, tak to ste ma nepotesili.....:mee: to potom musim uviest aj danovom priiznani ja som aj SZCO ale robim aj na dohodu... No a potom sa mi to zrata v danovom základe a stanem sa povinným platcom sociálky :mee: :mee:
FAA
15.07.10,09:36
hm, tak to ste ma nepotesili.....:mee: to potom musim uviest aj danovom priiznani ja som aj SZCO ale robim aj na dohodu... No a potom sa mi to zrata v danovom základe a stanem sa povinným platcom sociálky :mee: :mee:
Do limitu na poviiné poistenie v soc.poisťovni sa berie len príjem podľa §6 zák. o dani z príjmov. Dohody sú príjmom podľa §5.
Zoltán Kovács
15.07.10,09:37
hm, tak to ste ma nepotesili.....:mee: to potom musim uviest aj danovom priiznani ja som aj SZCO ale robim aj na dohodu... No a potom sa mi to zrata v danovom základe a stanem sa povinným platcom sociálky :mee: :mee:

Nezráta. Príjem z brigády je podľa §5 teda zo z ávislej práce, a szčo je podľa §6 zákona o DzP.
pizzanoel
15.07.10,09:51
To vážne? takže sa nemusim obavat ze presvihnem tych cca 3 800 eur....hm, PARÁDA !!! Ďakujem :) :) :)
veronikasad
15.07.10,10:24
To vážne? takže sa nemusim obavat ze presvihnem tych cca 3 800 eur....hm, PARÁDA !!! Ďakujem :) :) :)
aký je tvoj mesačný príjem z dohody ?
pizzanoel
16.07.10,09:17
aký je tvoj mesačný príjem z dohody ?

500 :)
veronikasad
16.07.10,09:20
500 :)
ide o príjem zdaňovaný preddavkovou daňou. Musí ho uviesť v DP v § 5.
pizzanoel
16.07.10,09:23
ide o príjem zdaňovaný preddavkovou daňou. Musí ho uviesť v DP v § 5.

ano ide, to sa potom zapocita do danoveho zakladu?? a kebyze to neuvediem v danovom priznani...???
veronikasad
16.07.10,09:28
ano ide, to sa potom zapocita do danoveho zakladu?? a kebyze to neuvediem v danovom priznani...???
DU sa o tvojom príjme dozvie z ročného hlásenia zamestnávatela. Nemusela by si ho uviesť len v prípade, ak by išlo o zrážkovú daň, ktorá sa považuje za vysporiadanú (príjem do cca 165€ mesačne)

Robiť na dohodu až také výhodné pre živnostníka nie je. Ak by si faktprovala, môžeš si z príjmu uplatniť paušálne výdavky (na druhej strane sa ti tento príjem započítava do limitu odvodov pre SP).
pizzanoel
16.07.10,09:36
DU sa o tvojom príjme dozvie z ročného hlásenia zamestnávatela. Nemusela by si ho uviesť len v prípade, ak by išlo o zrážkovú daň, ktorá sa považuje za vysporiadanú (príjem do cca 165€ mesačne)

Robiť na dohodu až také výhodné pre živnostníka nie je. Ak by si faktprovala, môžeš si z príjmu uplatniť paušálne výdavky (na druhej strane sa ti tento príjem započítava do limitu odvodov pre SP).

No tak to si ma nepotesila, ja to mam taku bokovku mimo zivnosti... no a este aby som platila socialku uplne staci ze z toho platim dane...:(
pizzanoel
16.07.10,10:49
Inak, pravdepodobne žibnost pozastavim.... takze by som sa nemala aj tak platcom socialky, nie?
Mária.K.
16.07.10,11:02
No tak to si ma nepotesila, ja to mam taku bokovku mimo zivnosti... no a este aby som platila socialku uplne staci ze z toho platim dane...:(
Príjem zo závislej činnosti s príjmami zo živnosti sa spočíta len pre účely vysporiadania dane z príjmov. Do vymeriavacieho základu pre platenie poistného SZČO do sociálnej poisťovne sa príjem zo závislej činnosti počítať nebude.