MikiPO
15.07.10,13:29
Na českej stránke zahrada.cz som čítal, že do jazierka lejú savo proti riasam. Ja mam na zahrade jazierko 15000 l a už tretí rok zápasím s riasami. Nepomáha ani filtrácia ani UW lampa. Rozmýšľal som, že fakt skúsim so savom no mám obavy má niekto s tým skúsenosť ?
foto v albume
arizona
15.07.10,14:24
Už sa to tu riešilo. Pozri TU : http://www.porada.sk/t54332-zahradne-jazierko.html
anitah
17.07.10,21:16
V hornbachu a mozno aj v baumaxe dostat kupit specialnu chemikaliu proti tvorbe rias v zahradnych jazierkach, ale mne kolegyna poradila cisto ekologicky sposob, a to polozit na hladinu ocisteny vrbovy prutik, najskor som sa tomu zasmiala, ale ked Ksme to vyskusali a zabralo to, sme spokojni. Kedze tvoje jazierko ma vacsi objem skus pouzit niekolko prutikov, myslim ze nam sa vyčistilo v priebehu tyzdna, ale zase az take zelene nebolo.
MikiPO
19.07.10,08:52
Ja takým babským trikom veľmi neverím ale určite to vyskúšam veď vrbu mám na zahradke. Už som aj volal synovi aby nalamal a načistil aspoň 15 prútov a nahadzal to do vody. až sa vyčistí ( o čom pochybujem ) tak dám vedieť. Ale aj tak ďakujem za radu
miges
01.08.10,06:59
skus modru skalicu cca 3g na 1000l, malo by pomoct
MikiPO
11.08.10,13:46
a na ryby to nebude mať zle účinky nerád by som bol aby mi podochli. Mám tam koi kapre, karasy cca 100 ks od 2-30 cm
sisima
12.08.10,06:35
kolko wattovu UV lampu mate?
MikiPO
12.08.10,07:32
11W UV lampa
usko 1
16.08.10,14:11
a na ryby to nebude mať zle účinky nerád by som bol aby mi podochli. Mám tam koi kapre, karasy cca 100 ks od 2-30 cm
Prosím, ako to dopadlo s tými prútikmi? Som zvedavá, aj my máme tento problém. Zatiaľ to riešime chémiou.
MikiPO
24.08.10,06:04
Boli sme v Trenčianskych Tepliciach a tam boli podobné jazierka ( čo sa týka veľkosti) ako moje v ňom bol kopec nalamaných konárov nahádzaných vo
vode. Voda bola zafarbená do hneda ale priezračná. Hneď keď som došiel domov na chalupu nalámal so konáre i ja síce nie také množstvo a nahádzal do jazierka po týždni nič ale nezmizli riasy ale konáre všetko popadalo na dno a nič riasy ostali takže som sa na to vybodol. pravidelne čistím filter ,púšťam
UW lampu. Voda nie je tak zelená ale nemyslím žeby to bolo vrbovými halúzkami skôr intenzita slnka už nie je taká veľká.
sisima
25.08.10,09:10
neviem ci mi prislucha radit, ked jazierko mame cca tyzden... tieto problemy sposobuju nedostatocna filtracia, slaba uv lampa, malo rastlin, vela ryb, vela slnka, prehrievanie vody...

my mame novovybudovane jazierko cca tyzden, dva...a dali sme si poradit... jazierko ma cca 5m3 a mame filtracnu sadu mame Biosmart set 14000, vyrobca uvadza pouzitie na jazierko bez zarybnenia 14 000l a so zarybnenim 7 000l vody... k tomu mame v jazierku urobenu tzv filtracnu zonu... štrk a zasadene rastliny, celkovo sme na cele dno dali strk, co som si vsimla vela ludi nerobi... tiez v hlbokej zone mame filtracne rastliny leknicu a myriophylum...
- uvadza sa ze na 1m3 maju byt v jazierku max 3ks 30cm ryb
a rastliny vraj maju pokryvat 70% vodnej hladiny bez filtracnej techniky a 30% pokrytie hladiny s filtraciou...

moj znamy svoj problem so zakalenou vodou vyriesil zvacsenim jazierka, vybudovanim tzv strkoviska, cez ktore mu preteka voda az do jazierka... do 5 dni sa mu krasne vycistila voda a po x rokoch ma krasnu cistu vodu a tesi sa z rybiciek... :)
sisima
25.08.10,09:13
63581

prikladam foto nasho jazierka, upozornujem, ze este zdaleka nie je dokoncene...;)
Rastik Dilinko
20.06.11,09:09
skus modru skalicu cca 3g na 1000l, malo by pomoct
a ako to je s kaprami? nepodochnu mi kvoli tej modrej skalici?
Rastik Dilinko
20.06.11,09:11
Na českej stránke zahrada.cz som čítal, že do jazierka lejú savo proti riasam. Ja mam na zahrade jazierko 15000 l a už tretí rok zápasím s riasami. Nepomáha ani filtrácia ani UW lampa. Rozmýšľal som, že fakt skúsim so savom no mám obavy má niekto s tým skúsenosť ?
foto v albume
zistil si nieco s tym savom? aj mne vraveli ze kupovali hocijake pripravky a nezaberali ale nakoniec naliali savo a maju pokoj a maju v jazierku velkych KOI kaprov, ale nezistil som kolko sava leju na 1000l vody
MikiPO
21.06.11,05:30
Nezisťoval som ďalej nič nechal som ho zelené ako po iné roky akurát ho iba vysávam a prevzdušňujem aby neskyslá voda.
až budeš niečo vedieť aký pomer sava na 1000 l vody ozví sa budem rád
Rastik Dilinko
21.06.11,20:09
Nezisťoval som ďalej nič nechal som ho zelené ako po iné roky akurát ho iba vysávam a prevzdušňujem aby neskyslá voda.
až budeš niečo vedieť aký pomer sava na 1000 l vody ozví sa budem rád
co som poprecitaval stranky a tak zevraj 1-2ml sava na 1000l vody, ale je lepsie dat menej cize asi 1ml, a je velmi dolezite vediet aspon priblizne objem jazierka, cim presnejsie tym lepsie aby ste neotravili ryby, vcera mi zdochla jedna rybka, savo idem liat zajtra do jazierka aby sa dezinfikovalo aj jazierko ak nahodou je nejaka choroba alebo virus ci bakteria v nom nech ju znici a vylieci ryby, dokonca to pouzivaju pri chovani pstruhov na mäso, ale oni davaju myslim 1dl sava na 50l vody ale niekolko krat za den ale to asi kvoli tomu ze pstruhy maju tecucu novu pritekajucu vodu, a tiez ich tak liecia ked nastane problem nejaky, myslim ze by sa nemalo nic stat rybkam ked to neprezeniete, radsej menej ako viac, a riasa zevraj do 4-5 dni zmyzne