dabratranec
15.07.10,14:48
Zdravím,
nakupujem stavebný materiál v istých stavebninách a už viac krát som sa stretol s tým že som dostal ponuku na bet. ocel (6,8,10,12,14) a pri fakturácii bola cena od ponukovej - samozrejme vyššia. Hlavný argument bol ten že ceny ocele sa stále hýbu. Čo si o tom myslíte? Kto má prehľad o cenách bet. ocele? Časový rozdiel medzi ponukou a objednávkou nebol v poslednom prípade ani 3dni.
radek666
15.07.10,18:27
Zdravím,
nakupujem stavebný materiál v istých stavebninách a už viac krát som sa stretol s tým že som dostal ponuku na bet. ocel (6,8,10,12,14) a pri fakturácii bola cena od ponukovej - samozrejme vyššia. Hlavný argument bol ten že ceny ocele sa stále hýbu. Čo si o tom myslíte? Kto má prehľad o cenách bet. ocele? Časový rozdiel medzi ponukou a objednávkou nebol v poslednom prípade ani 3dni.

Roxor 6mm/6m - 1,164 EUR bez DPH / ks
Roxor 10mm/6m - 2,509 EUR Bez DPH / ks
Roxor 12mm/6m - 3,607 EUR bez DPH / ks

Ceny ocele sa hýbu to je pravda ale keby mi po troch dňoch zdvihli cenu tak by som v tých stavebninách urobil iný bordel a dal by som im to odviesť že to nechcem. Ja som nakupoval ocel na dva krát v rozmedzí mesiaca a cenu mám rovnakú.

Radek
marleau
15.07.10,20:10
Neseriózne jednanie v stavebninách.Vtedy je najlepšia otočka na päte s tým,že druhýkrát si rozmyslím,či tam prídem.A vtedy sa normálny obchodník spamätá.Stane sa,že ceny idú hore rýchlo,ale predajcovia to vedia takmer vždy nejakú dobu dopredu,tak by nemali klamať.
220870
15.07.10,20:21
doplním marleau oni vedia že idú ceny hore a preto majú nakúpené na pár mesiacov dopredu(teda aspoň tý väčší predajcovia)
marleau
15.07.10,20:38
Snáď ešte doplním,že ak predávajú na váhu,nie sú seriózni,lebo každý prvok má vypočítanú svoju tabuľkovú hodnotu a dá sa predávať na kusy alebo mb.Ak chce vážiť,je to najskor kvoli vyššiemu zárobku.A argument,že on tiež nakupuje na kilá,neobstojí.
Sedrik89
16.07.10,04:53
Kupoval som betonarsku ocel za 550eur bez DPH za tonu. Vyslo ma to to o 200eur lacnejsie nez by som kupoval na bezne metre.
jar88
16.07.10,05:23
Snáď ešte doplním,že ak predávajú na váhu,nie sú seriózni,lebo každý prvok má vypočítanú svoju tabuľkovú hodnotu a dá sa predávať na kusy alebo mb.Ak chce vážiť,je to najskor kvoli vyššiemu zárobku.A argument,že on tiež nakupuje na kilá,neobstojí.
Všade na svete sa oceľ obchoduje v cenách za hmotnosť.
Predávanie ocele na metráž, alebo dokonca pri plechoch na m2 je len pre laickú verejnosť. Väčšinou to spôsobuje malé technické vybavenie predajcu (nemá potrebné, alebo aspoň primerané možnosti váženia).
Tak že by som povedal, že skôr predaj na metre je kvôli zárobku. (žiadna šesť metrová tyč totiž nemá 6000 mm) Dĺžka tyče je len orientačná, ale odvážená hmotnosť (váha) je skutočná a spravodlivá (poctivá) miera.
marleau
16.07.10,05:32
Všade na svete sa oceľ obchoduje v cenách za hmotnosť.
Predávanie ocele na metráž, alebo dokonca pri plechoch na m2 je len pre laickú verejnosť. Väčšinou to spôsobuje malé technické vybavenie predajcu (nemá potrebné, alebo aspoň primerané možnosti váženia).
Tak že by som povedal, že skôr predaj na metre je kvôli zárobku. (žiadna šesť metrová tyč totiž nemá 6000 mm) Dĺžka tyče je len orientačná, ale odvážená hmotnosť (váha) je skutočná a spravodlivá (poctivá) miera.
Ale nie,aby ju dával pri kupovaní na váhu.tak som to myslel.
marleau
16.07.10,05:35
Keď kupujem výstuž do betónu,pýtam si metre bežné a na faktúre chcem mať cenu za meter bežný.Aby som si napr. vedel spočítať svoje náklady.Ja sa nepotrebujem zaoberať tabuľkami,tento krok musí urobiť predávajúci.
dasoft
16.07.10,05:37
Roxor 6mm/6m - 1,164 EUR bez DPH / ks
Roxor 10mm/6m - 2,509 EUR Bez DPH / ks
Roxor 12mm/6m - 3,607 EUR bez DPH / ks

Ceny ocele sa hýbu to je pravda ale keby mi po troch dňoch zdvihli cenu tak by som v tých stavebninách urobil iný bordel a dal by som im to odviesť že to nechcem. Ja som nakupoval ocel na dva krát v rozmedzí mesiaca a cenu mám rovnakú.

Radek
Iba doplnim pre porovnanie ceny za co som kupoval bet. ocel (tiez na dlzku 6m) pred 2 tyzdnami ja (uvadzam teda tiez bez DPH nech je to jednotne):
Roxor 6mm 1,1008
Roxor 10mm 2,2185
Roxor 12mm 3,4202
tie ceny sa mozno trochu hybu ale urcite to nieje take dramaticke. Ak by mi nesedela cena s ponukou, mozno by som to neriesil tak radikalne - dat odviest - ale urcite by som bojoval za to aby ceny v skutocnosti boli rovnake ako na ponuke!
Suhlasim s marleau - metre si lahko rozpocitam, pri vazeni na kg by mohli vzniknut nezrovnalosti - vazenie na kg ma zmysel pre velke firmy, metre pre obycajnych ludi co robia male stavby.
jar88
16.07.10,05:47
Iba doplnim pre porovnanie ceny za co som kupoval bet. ocel (tiez na dlzku 6m) pred 2 tyzdnami ja (uvadzam teda tiez bez DPH nech je to jednotne):
Roxor 6mm 1,1008
Roxor 10mm 2,2185
Roxor 12mm 3,4202
tie ceny sa mozno trochu hybu ale urcite to nieje take dramaticke. Ak by mi nesedela cena s ponukou, mozno by som to neriesil tak radikalne - dat odviest - ale urcite by som bojoval za to aby ceny v skutocnosti boli rovnake ako na ponuke!
Aby to bolo jednotné a malo aj výpovednú hodnotu, bolo by dobré uviesť aj množstvo (počet kusov) a celkovú hmotnosť (v kg), ak sa na faktúre, alebo dodacom liste uvádza.
dasoft
16.07.10,05:54
Mas pravdu jar88 je dobre uviest aj mnozstva.
vtedy som kupoval 20ks 6mm, 40ks 10mm, 40ks 12mm. Vsetko samozrejme po 6m. Hmotnost uvedenu nemam. Nejake 6ky a tusim 2-3 10ky mi zostali, ostatne sa uz pominalo, budem musiet kupit znova - este ma caka 2x veniec 1x strop a troje schody...
dabratranec
16.07.10,05:54
To sú výborné ceny ale predpokladám že bez dopravy. Aspoň ja to mám tak dohodnuté že v cene materiálu je započítaná aj doprava.
day
16.07.10,06:08
trend je:
pre verejnost - predaj v metroch
pre kovovyroby - predaj v kg

najspravodlivejsie je predaj v kg,
pri predaji na metre mozete "zarobit/prerobit", kazdy material ma hmotnostnu toleranciu v ktorej sa moze pohybovat, t.z. meter roxoru pr.6 moze viac/menej ako 0,15kg/m


ceny pojdu dole, ciastocne isli, ale este pojdu, zaujem nie je, "kartel" nefunguje, nie je dopyt
jar88
16.07.10,06:09
Keď kupujem výstuž do betónu,pýtam si metre bežné a na faktúre chcem mať cenu za meter bežný.Aby som si napr. vedel spočítať svoje náklady.Ja sa nepotrebujem zaoberať tabuľkami,tento krok musí urobiť predávajúci.
Veď to že spotrebiteľ potrebuje hlavne informáciu o kusoch a bežných metroch je každému predávajúcemu jasné. Nič to však nemení na fakte, že oceľ sa vyrába a prepravuje v tonách a logicky sa v tonách aj oceňuje.
---------------------------------------------------------------------
Ja som reagoval na poznámku, že účtovanie v tonách je za účelom zavádzania a zneprehľadnenia cien pre zákazníka.
Skôr metráž zavádza neprehľadnosť v cenách.
---------------------------------------------------------------------
Tak že na doklade by mal byť údaj o norme/rozmere/počte kusov/hmotnosti/
cena za kg/plus informatívny údaj o cene za kus (meter).
dasoft
16.07.10,06:38
To sú výborné ceny ale predpokladám že bez dopravy. Aspoň ja to mám tak dohodnuté že v cene materiálu je započítaná aj doprava.
je to aj s dopravou, v tomto pripade sa viezli veci na inu stavbu, u mna iba zhodili par roxorov... Beriem z tych stavebnin vsetko na stavbu, tak mi dopravu neuctuju a ked treba nieco mensie tak sa to zvezie s nejakou inou stavbou v okoli...
Inac@ suhlasim s jar88 ze by bolo urcite vhodne uvadzat nielen metre ale aj hmotnost. Ale prakticky si to neviem moc dobre prakticky predstavit. Mnohe stavebnimy nemaju na toto vahy (ktore treba kalibrovat a pod..) takze by mohli uviest iba hmotnost, ktora im priblizne vychadza na danu metraz a zase by to nebolo presne.
marleau
16.07.10,07:07
Ja si myslím,že pre zákazníka je praktickejšie orientovať sa v jednotkách ako mb,m2,ks.Ja keď som posielal zásobovača kupovať výstuž na základovú dosku,dostal kúpiť toľko a toľko mb roksorov,toľko ks sieťoviny a nie v kilách.Neviem si tiež predstaviť obsluhu,keď im poviem,že chcem 1267,8 kg z roksoru,keď viem,že potrebujem napr. 160 ks 6-metrových prútov.Ani chlieb sa nepredáva na kilá a tam je odchýlka omnoho väčšia.Myslím si,že je potrebné to uľahčiť hlavne kupujúcemu,toho nezaujíma,ako obchodník nakupuje.Ten si dáva aj tak rabat a prepočítať to na zákaznikovu mieru je to najmenej pre neho.Aspoň podľa mňa.
jar88
16.07.10,09:34
Ja si myslím,že pre zákazníka je praktickejšie orientovať sa v jednotkách ako mb,m2,ks.Ja keď som posielal zásobovača kupovať výstuž na základovú dosku,dostal kúpiť toľko a toľko mb roksorov,toľko ks sieťoviny a nie v kilách.Neviem si tiež predstaviť obsluhu,keď im poviem,že chcem 1267,8 kg z roksoru,keď viem,že potrebujem napr. 160 ks 6-metrových prútov.Ani chlieb sa nepredáva na kilá a tam je odchýlka omnoho väčšia.Myslím si,že je potrebné to uľahčiť hlavne kupujúcemu,toho nezaujíma,ako obchodník nakupuje.Ten si dáva aj tak rabat a prepočítať to na zákaznikovu mieru je to najmenej pre neho.Aspoň podľa mňa.
To je jasné, že zákazník sa pri nákupe ľahšie orientuje v kusoch, mb a m2, ale cena sa ľahšie kontroluje v cene za kg, tonu, lebo cena roxoru (6m/12m, alebo priemer 12, 16, 20 mm je veľmi podobná) je skoro rovnaká.
Sedrik89
17.07.10,05:16
Ale ak nieco kupujem a mozem to mat lacnejsie v tej istej kvalite, tak nieje problem to vypocitat. Prisiel som do skladu a povedal som, ze chcem tolko a tolko kusov. Oni to preratali na vahu. Je to uplne jednoduche. Cenovo to bolo vyhodnejsie ako od stavebnin nakolko urcite aj stavebniny kupuju v tonach, ale predavaju v bm. A na tom zarabaju.
bjuty smis
18.07.10,18:11
no to by som chcel vedieť, ktorý predajca si robí zásoby na pár mesiacov dopredu....pri súčasných výkyvoch cien a troške rozumu....nežartujte...
day
19.07.10,06:01
no to by som chcel vedieť, ktorý predajca si robí zásoby na pár mesiacov dopredu....pri súčasných výkyvoch cien a troške rozumu....nežartujte...


niektori sa zasobuju cez zimu, pripadne fixuju ceny a mnozstva ne cely rok, ale hovorime o velkych hracoch, potom uz ceny upravuju podla dopytu/sezony
alltracboy
27.07.10,08:15
ja mam v stavebninach ceny cca 50 centov vysie ako tu bolo pisane na kus. horsie je, ze aj ked mam moznost kupit lacnejsie, tak je problem s dovozom. na osobnom aute je to dost problem, a ked sa objedna doprava, tak ten rozdiel sa bud strati, alebo bude o hodne mensi ale s vybavovanim..
day
29.07.10,06:23
mimotemy neviem ci mi to bude stacit na zaklady, ale neake roxory mi este aj zostali :)
fetya
15.10.10,17:44
roxor8mm/1060 m 282eur
roxor 10mm/1000 m 372eur
roxor 12mm/840 m 440eur
siet KY14 (8x8x150x150x2400x600) 20 ks 1040eur
Nove Zamky
day
15.10.10,18:49
530 - 580€/t
jar88
16.06.11,09:05
530 - 580€/t
Aké sú teraz ceny ocele?
Stále sa držia na cenách okolo 50 až 60 centov/kg?
day
18.06.11,13:00
Aké sú teraz ceny ocele?
Stále sa držia na cenách okolo 50 až 60 centov/kg?

ahoj,

600 - 620€/t
korysss
10.11.11,19:48
ahoj,

600 - 620€/t

my predávame za 515€/t (pri kamionových odberoch)
mendo933
11.11.11,06:28
mimotemy tu na porade bezne kazdy druhy stavia bytovku, ze potrebuje za kamion zeleza:)
day
11.11.11,17:21
535€/t aj bez kamionu, fi6 je drahsia cca 585€/t
moody
29.01.12,11:01
korysss nieje mimo temy nikto nemusi stavat bytovky v dnesnej dobe je betonarska ocel urcena na obchod mame predaj cca. 1500t/mesacne a vsetko sa predava dalej cesko polsko madarsko. a ide to stale dokola takze od vyroby sa prevaza aj pol roka zo statu do statu nez sa dostane niekam na stavbu.
Stando50
14.03.14,09:53
Ja som dnes kupil roxor 10 mm 6 metrovy kus za 1,26 eur. Viete mi povedat preco taka cena?. lebo ked pozeram na tie vase ceny tak som prekvapeny,

:eek: