avelka
15.07.10,16:25
Čaute, sme stavebná firma a kúpili sme penzión v Tatrách, na podnikanie....

Čo s tým? Je mi jasné, že to nemáme v podnikateľskej činnosti, takže to by sme mali poriešiť a rozšíriť to presne o túto činnosť.

Lenže čo ďalej, môžem to odpisovať keď to kúpime a budeme prenajímať?

Ak to nebudeme prenajímať celý rok, nebude to využité, aj tak môžem odpisovať?

Môžeme si uplatňovať DPH zo všetkých tovarov a služieb, ktoré budú s týmto súvisieť?

Čo ma v súvislosti s takouto vecou ako účtovníčku čaká??????
Nejaké iné pravidlá na aké som bola doteraz zvyknutá, poradíte???
Stefan2005
15.07.10,14:41
...

Lenže čo ďalej, môžem to odpisovať keď to kúpime a budeme prenajímať?
ÁNO

Ak to nebudeme prenajímať celý rok, nebude to využité, aj tak môžem odpisovať?
ÁNO

Môžeme si uplatňovať DPH zo všetkých tovarov a služieb, ktoré budú s týmto súvisieť?
TO ZÁVISÍ OD TOHO, AKÉ BUDÚ VAŠE VÝSTUPY

Čo ma v súvislosti s takouto vecou ako účtovníčku čaká??????
Nejaké iné pravidlá na aké som bola doteraz zvyknutá, poradíte???
TAK NA TOTO JE ŤAŽKÁ ODPOVEĎ - NEPOZNÁM TVOJU NÁPLŇ. PREDPOKLADÁM, ŽE AKO ÚČTOVNÍČKA BUDEŠ NAĎALEJ ÚČTOVAŤ NA ZAKLADE PREDLOŽENÝCH DOKLADOV, TAK AKO DOTERAZ. AK SI VŠAK DIEVČA NA VŠETKO, TREBA SI POZRIEŤ PRÍSPEVKY O PRENAJÍMANÍ, NÁJOMNOM, A POD.



v texte
avelka
15.07.10,16:17
Som dievča na všetko.... nejakým smerom "nájomné" by som sa teda mala začať uberať.... Diky Stefan2005
ondrejvla
16.07.10,13:02
Doplním, nezabudni na knihu ubytovaní a registrovanie sa na obci ako penzión, budeš platiť poplatky z ubytovania, pred tým, než penzión spustíš do prevádzky, treba vypracovať smernice pre ubytovanie podľa klasifikácií :
KLASIKAČNÉ ZNAKY TURISTICKÝCH UBYTOVNÍ, a je potrebná kontrola do prevádzky z hygieny. Ak budete prevádzkovať aj reštauráciu, čo predpokladám, že áno, minimálne raňajky budete podávať, tak ešte všetky služby spojené s kuchyňou a surovinami...