eha
15.07.10,18:10
Ahojte chcem sa opýtať: spoločnosť kúpila licenciu od tvorcu z ČR začo aj uhradila dohodnutú čiastku. Neviem či na základe zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenie z ČR mám odviesť zrážkovú daň, bo ma tam mýli ten rezident....spoločnosť z ČR určite nie je rezidentom.

Zmluva o zamedzení dvojitého zdanenie
Licenčné poplatky
1. Licenčné poplatky majúce zdroj v jednom zmluvnom štáte a vyplácané rezidentovi druhého zmluvného štátu sa môžu zdaniť v tomto druhom štáte.

2. Licenčné poplatky uvedené v odseku 3 písmene a) sa však môžu zdaniť aj v tom zmluvnom štáte, v ktorom majú zdroj, a to podľa právnych predpisov tohto štátu, ak je však skutočný vlastník licenčných poplatkov rezidentom druhého zmluvného štátu, daň takto uložená nepresiahne 10 % hrubej sumy licenčných poplatkov.
Príslušné orgány zmluvných štátov vzájomnou dohodou upravia spôsob aplikácie tohto obmedzenia.

Ďakujem veľmi pekne
eha
16.07.10,16:04
prosííííím nikto nevie poradiť?
Rozalka
16.07.10,16:54
Ak to nie je "krabicový" softvér, mala si zraziť daň a uhradiť len ten zvyšok, zrazenú daň odviesť na DÚ BA I.
eha
16.07.10,18:01
Nie je to krabicový softvér, len ma v tej zmluve o zam.dvoj.zdanenia mýli ten "rezident"...