inga29
15.07.10,20:05
Dobry vecer

chcela by som Vas poprosit o radu. Doteraz som uctovala najmne na zaklade zmluvy pozadu na ucte 383, ale teraz na zaklade zmluvy chce najomca, aby za najomne a za energiu najomcovi sa platilo kazde dva mesiace po ich uplynuti stale tu istu ciastku. CHcela by som poradit aky ucet mam dat na stranu DAL.
Dakujem velmi pekne za rady
zk24
15.07.10,18:09
Ja uctujem najomne tak, ze na zaciatku roka /na zaklade zmluvy/ vycislim vysku najomneho na cely rok a zacutujem 518 / 379 a rozpustam 379 podla uhrad.

Takze ja by som zauctovala trebars 1.7. 518/379 a v septembri uhradu 379/221.

Je specifickejsi dovod preco pouzivate casove rozlisenie aj cez rok? Teda moze sa to, ale mne by sa nechcelo, kym by som nemusela :D
inga29
15.07.10,18:11
dakujem pekne asi to aj ja tak spravim
inga29
15.07.10,18:12
chcela by som sa este opytat ked mi prisla FA za mobilny telefon a potom na zaklade zmluvy mi dali zlavu ako mam zauctovat tu zlavu?
dakujem
KEJKA
15.07.10,18:15
mínusom na 518
zk24
15.07.10,18:17
mínusom na 518

Suhlasim. Pouzijes ten isty uctovny predpis len s minusovym znamienkom.
(-) 518 / (-) 321
inga29
15.07.10,18:22
abysom bola konkretna mne na fakture neprislo ze mam zlavu ale ako priloha k FA (informacie o stave uctu) FA som zautovala vsetky ako 518/321 a v tej prilohe mam uvedene co mam uz uhradene a kolko este mam uhradit a tam mi uplatnili tu zlavu nie je nikde na FA uvedena. V prilohe uvadzaju kolko teda po zlave mam uhradit a tak sa uhradilo a tak ostala mi ta zlava vysiet este na ucte 321 ako to mam zauctovat aby sa mi to vynulovalo.
dakujem
inga29
15.07.10,18:23
takze tu zvysnu sumu co mi vysi na 321 zauctujem minulovo na ucet 518/321
KEJKA
15.07.10,18:28
neviem, o akého operátora sa jedná, ORANGE má vždy zľavu na faktúre - ovplyvňuje aj výšku DPH.
Môže ísť aj o zápočet hodnoty neprevolaných minút pri zmene programu, s tým som sa už tiež stretla /dala som to na 648/

O2 má zasa špecialitu, že eviduje nejakú podľa mňa nevyšpecifikovanú zálohu 20€ na SIMkartu /držím to na 314-nemám doklad/
===================
záver: treba zistiť o akú zľavu sa jedná, ak to nejde, tak by som zaúčtovala na základe informácie o stave účtu odpis pohľadávky - pardon to nejde, lebo info o stave účtu práve vykazuje tvoj preplatok. tak nabudúce hradíš o to menej a rozdiel daj tiež na 648.
inga29
15.07.10,18:45
no ja to nemam na FA je to iba v tej prilohe a tam e to uvedene ako E-shop a ked volal majitel telefonu do orange tak mu povedali ze ide o nejaku zlavu, ale uz neviem o aku :( nemam to nijak inak podrobne a v tej prilohe polozky DPH k Fakturam nie su :(. Tak teraz neviem ako sa mam toho zbavit na ucte 321. Teraz som telefonovala s majitelom telefonu a povedal, ze je to zlava na pausal, ze za prvy mesiac ma taku zlavu ale na FA to nie je uvedene iba v tej prilohe :(
zk24
15.07.10,18:47
no ja to nemam na FA je to iba v tej prilohe a tam e to uvedene ako E-shop a ked volal majitel telefonu do orange tak mu povedali ze ide o nejaku zlavu, ale uz neviem o aku :( nemam to nijak inak podrobne a v tej prilohe polozky DPH k Fakturam nie su :(. Tak teraz neviem ako sa mam toho zbavit na ucte 321. Teraz som telefonovala s majitelom telefonu a povedal, ze je to zlava na pausal, ze za prvy mesiac ma taku zlavu ale na FA to nie je uvedene iba v tej prilohe :(

Je to v prilohe kde su rozpisane trebars jednotlive poplatky za sluzby? Celkova suma faktury uz zohladnuje tuto zlavu?
inga29
15.07.10,19:05
v prilohe k FA je stav na ucte a co vsetko sa na nom pohlo. teda su tam sumy faktur iba sumy, upomienka a ta zlava a potom zostatok na ucte a sumu ktoru treba este uhradit. no a ziadna FA nezohladnuje tu zlavu. Uvadza sa to iba v tej prilohe a vola sa to Informacie o stave uctu
zk24
15.07.10,19:13
v prilohe k FA je stav na ucte a co vsetko sa na nom pohlo. teda su tam sumy faktur iba sumy, upomienka a ta zlava a potom zostatok na ucte a sumu ktoru treba este uhradit. no a ziadna FA nezohladnuje tu zlavu. Uvadza sa to iba v tej prilohe a vola sa to Informacie o stave uctu

a teda stav uctu sa ti nerovna tvojmu uctovnemu zostatku?

Urcite to ziadna faktura nezohladnuje? Mozno to na nej neni vycislene, ale zahrna to nejaka...

Ty musis zauctovat a uhradit to co mas na fakture... ak tam v prilohe uviedli nejaku zlavu ty mozes teraz uhradit o tu sumu zlavy menej? Aky je to operator? Skusim pozriet faktury ako to vyzera. Mam dvoch z troch :D
inga29
15.07.10,19:35
nie ziadna to nezohladnuje mam tu vsetky pred sebou. je to orange
inga29
15.07.10,19:36
to uz je uhradene o tusumu menej ale neviem ako teraz co s tou zlavou teda tym zostatkom na ucte 321.
zk24
15.07.10,19:39
to uz je uhradene o tusumu menej ale neviem ako teraz co s tou zlavou teda tym zostatkom na ucte 321.

kazdopadne by som uctovala -518 / -321. A dala by som si poslat z Orange vysvetlenei kuktoremu mesiacu sa dana zlava vztahuje.

A pride mi to cele cudne, lebo ja prilohy k fakturam ani nepozeram, ked mam vsetko uhradene a podobne... riadim sa fakturou. Dokonca od konatela nemam ani ku vsetkym fakturam tie druhe strany - prilohy k FA.
inga29
15.07.10,19:45
a teraz to nebude mat nijaky vplyv na DPH kedze som platca DPH
inga29
15.07.10,19:50
asi by som mala odratat aj to DPH ja to v tej prilohe mam ze od coho tie zlavy odratalo od akych faktur a tak kde bude DPH tak tam to uplatnim napriklad ked to bola upomienka tak tam DPH nieje a kde je tak tam to dam minusove. mozem tak?a dam to ako interny doklad alebo mam vyziadat od operatora FA iba s tou zlavou ci ako neviem lebo uz som podala stvrtrocne DPH a tak by som musela teraz opravne podavat
VieraPopluharova
15.07.10,20:22
Suhlasim so zk24, kazdopadne si vyziadat od operatora danovy doklad, kde to bude vycislene, nemozes predsa uctovat nieco, bez riadneho danoveho dokladu.
KEJKA
17.07.10,13:42
samozrejme, že nemôžeš riešiť DPH, ak nemáš daňový doklad.
Je fakt, že si si zrejme odpočítala vyššiu DPH, ako by ti vyšla s uplatnením zľavy. Lenže máš iba doklad bez zľavy a k tomu informáciu o stave účtu.
Zaúčtované faktúry sú v plnej výške uhradené, nárok na odpočítanie je preukázaný faktúrou.
Zaplatíš menej, lebo orange vykazuje, že máš voči nemu pohľadávku. Aby si si saldo zosúladila, musíš zaplatiť menej, lebo inak zhodu nedosiahneš.
Odpísať momentálnu pohľadávku nepomôže - ORANGE bude naďalej vykazovať svoju evidenciu.
Napísať do ORANGE môžeš, či ti pošlú doklad, ťažko povedať.
Tá zľava by mala byť uvedená aj na faktúre a aj v zmluve - aspoň niečo z toho by mal konateľ mať.
promont maja
19.07.10,06:56
... aj ja som sa stretla s takýmto problémom ... po telefonáte s mobilným operátorom som dostala odpoveď, že o tejto zľave sa píše iba v zmluve.