erikar14
15.07.10,21:03
Ahojte, nevie niekto poradiť, či sa dá niekde kúpiť pletivo alebo výplň do živého plota? Chcem si ním oplotiť pozemok, ale mám malého psíka a bojím sa, že sa prepchá aj cez živý plot. Neviete o niečom?
Oliwa
17.07.10,20:28
Skús v záhradkárskych potrebách /u nás som to videla/ alebo v predajniach, kde majú niečo so železom a plechmi. Také pletivo s malými očkami ako sa kedysi dávali na dedinách na zajačníky.
Ale neviem, či Ti to splní účel. Známy postavil dom, zasadil strom, urobil plot a kúpil malým deťom malého psíka. Aby mu neušiel cez tie kované 10 cm mriežky na plote /vzdialenosť medzi nimi/, celé to zvnútra "skrášlil" takýmto pletivom. Hoci bol havko malý a milý /volali sme ho Trhač :D:D:D /, bol véééééľmi vynaliezavý. Vyskočil na múrik, z múrika sa opieral o to pletivo tak dlho, až ho všade zdeformoval a vyskakoval do ulíc, kedy sa mu zachcelo.... Cestou do práce som ho pravidelne stretávala :)... Kamarát to bral s humorom, vraj aspoň veľa nezožerie, keď mu dajú inde - ale len do chvíle, kým sa havo z jednej takejto obchôdzky nevrátil... Asi bolo doma plaču... Pletivo z plota zmizlo, nový pes nepribudol - zatiaľ. Toľko zo života - len pre výstrahu, aby si sa vedela podľa toho zariadiť.

A ja som raz tiež kvôli psovi /susedovmu/ kúpila iný "plot" - tiež v záhradkárskych potrebách /možno to majú aj v Baumaxe alebo pod./. Bolo to vysoké 30 alebo 50 cm, fóliované zelenou farbou, kupovala som to na metráž a bol to vlastne drôt ohýbaný hore do oblúkov, ale spodná časť sa dala zapichnúť do zeme.
Pes mal predtým rešpekt /nepreskočil to/ a moje kvety boli uchránené - bývali sme v bytovke s predzáhradkou. Bolo to pred 10 rokmi, plôtik to bol nenápadný, ale účelný, nezhrdzavel a toho roku som ho využila ako podperu na hrach...:D
korela
17.07.10,22:22
Ten živý plot už máš, alebo si ho iba plánuješ? Ak ho iba navrhuješ, aké rastliny chceš použiť? Bude plot celý na rovine?
aviator
18.07.10,19:18
A ja som raz tiež kvôli psovi /susedovmu/ kúpila iný "plot" - tiež v záhradkárskych potrebách /možno to majú aj v Baumaxe alebo pod./. Bolo to vysoké 30 alebo 50 cm, fóliované zelenou farbou, kupovala som to na metráž a bol to vlastne drôt ohýbaný hore do oblúkov, ale spodná časť sa dala zapichnúť do zeme.
Pes mal predtým rešpekt /nepreskočil to/ a moje kvety boli uchránené - bývali sme v bytovke s predzáhradkou. Bolo to pred 10 rokmi, plôtik to bol nenápadný, ale účelný, nezhrdzavel a toho roku som ho využila ako podperu na hrach...:D

Toto sa mi tiež osvedčilo, odporúčam.