Linked
15.07.10,21:11
Bola by som vdacna ak by mi niekto vedel poradit v nasledovnej situacii: zalozila som si s.r.o. na Slovensku a poskytujem sluzby cez internet slovenskym klientom ako aj klientom v EU. Nie som platca DPH, nemam ziadnych zamestnancov a som len konatel firmy. Byvam momentalne ale v Holandsku kde platim verejne zdravotne poistenie.
- Musim sa registrovat ako platca DPH ak poskytujem sluzby klientom EU?
- Musim sa nejakym sposobom registrovat v Holandsku i ked poskytujem online sluzby, cize nemam ziadnu oficialnu kancelariu a robim v podstate z domu? Dane budem platit v SR a dovod preco sa nechcem registrovat v Holandsku je ze kvoli praci mojho partnera budeme byvat kazdych par rokov inde a nema zmysel si stale zakladat novu firmu v tej danej krajine kde sa prevazne zdrzujem pokial je to EU....
- mozem si dat do nakladov nakupy kancelarskej techniky atd ktore si kupujem v krajinach EU ci uz fyzicky alebo cez net?
- musia byt faktury v slovencine alebo ich akceptuje danovy urad aj v AJ?

Velmi pekne dakujem za pomoc
profesional
21.10.10,15:58
1. Ak dodavas sluzby platitelom DPH v ramci EU, tak podla zakona o DPH slovenskeho sa registrovat musis.

2. V Holandsku sa musis zaregistrovat ako FO k plateniu dane z prijmu ak sa tam zdrziavas viac ako 183 dni v roku. V takom pripade si Holandskym danovym rezidentom. A budes podavat priznanie k dani z prijmu aj na Slovensku nasledne, lebo mas Slovenske obcianstvo. S tym ze dan zaplatena v zahranici sa ti v DP podanom v SR zapocita (iba do vysky sadzby v SR).

3. Nakupy si do nakladov dat mozes.

4. Faktury sa vystavuju v jazyku krajiny kde je firma danovym rezidentom.