Lubaba
15.07.10,21:44
Recenzie ohľadom pobytu v tomto hoteli na nete som prešla všetky, ale rada by som sa dozvedela info od poráďákov, ktorí tam boli, vďaka.
Mária27
16.07.10,12:59
Ja som tam nebola. Posúvam.
rickman
16.07.10,14:20
Recenzie ohľadom pobytu v tomto hoteli na nete som prešla všetky, ale rada by som sa dozvedela info od poráďákov, ktorí tam boli, vďaka.

mimotemy A prečo si myslíš, že v hoteli, ktorý si si vybrala, naozaj aj skončíš? :D
Lubaba
16.07.10,19:45
mimotemy A prečo si myslíš, že v hoteli, ktorý si si vybrala, naozaj aj skončíš? :D

neviem ako si to myslela, že či tam aj skončím:confused:
truch
16.07.10,19:55
neviem ako si to myslela, že či tam aj skončím:confused:
Asi že ťa šupnú do iného hotela ako si si zaplatila. To sa stalo v Tunise môjmu kamarátovi, dali ho do 2* a on si zaplatil 4*. Povedal,že nikdy viac,ešte aj hnačky chytili.
Lubaba
16.07.10,19:59
Asi že ťa šupnú do iného hotela ako si si zaplatila. To sa stalo v Tunise môjmu kamarátovi, dali ho do 2* a on si zaplatil 4*. Povedal,že nikdy viac,ešte aj hnačky chytili.

Uff dúfam že sa mi to nestane, v Tunise som bola dvakrát a celkom sa mi tam páčilo, viac ako v Egypte.
Lubaba
16.07.10,20:01
Asi že ťa šupnú do iného hotela ako si si zaplatila. To sa stalo v Tunise môjmu kamarátovi, dali ho do 2* a on si zaplatil 4*. Povedal,že nikdy viac,ešte aj hnačky chytili.

Ja mám len obavy že nás šupnú miesto do hotela do bungalovu.
arizona
16.07.10,21:42
Ja mám len obavy že nás šupnú miesto do hotela do bungalovu.
Lubka, tieto historky som počula o Turecku, či Egypta, ale o Tunisku zatiaľ nie..
Bola som v Hammamete minulý rok, síce v inom hoteli,ale boli sme veľmi spokojní.
Chodili sme dosť na výlety aj po okolí, ale všetko bolo krásne, čistučké, pláže udržiavané.Hotely? Jeden krajší ako druhý...Často chodili policajné hliadky po okolí hotelov aj po plážach , takže aj dotieraví domáci predajcovia si dosť držali odstup.
Zvolili sme ich "národný štandart" a občas sme nechali nejaký bakšiš chyžnej, či čašníkom, ale naozaj sa to vrátilo 100 násobne späť.Personál bol vždy úslužní, obetaví a ochotní...
Taktiež na výletoch po okolí sme sa cítili vždy bezpečne aj ked sme chodili po uliciach samí.
Tunis je pre turistov bezpečná krajina s krásnym a čistunkým morom, želám krásnu dovolenku :):):)
Danielle369
17.07.10,02:51
Asi že ťa šupnú do iného hotela ako si si zaplatila. To sa stalo v Tunise môjmu kamarátovi, dali ho do 2* a on si zaplatil 4*. Povedal,že nikdy viac,ešte aj hnačky chytili.
Baby ked sa to náhodou stane tak netreba sa báť a okamžite na recepcii dožadovať sa svojho ubytovania. Ked náhodou neviete anglicky tak vždy v skupine sa niekto nájde čo ovláda reč a bude tlmočiť. Treba to riešiť s pokojom ale dôrazme. Ja som sa raz na Djerbe sťahovala 3krát za sebou.Ale ten tretíkrát to bolo naozaj na ich pomery luxusné. Netreba sa báť. A ked si zo sebou zoberiete farbičky alebo perá alebo ceruzky pre ich deti, tak ste celú dovolenku ich človek. Zbožňujú darčeky.
truch
17.07.10,13:17
Uff dúfam že sa mi to nestane, v Tunise som bola dvakrát a celkom sa mi tam páčilo, viac ako v Egypte.
Ľubka, ja som ešte v Tunise nebola, tak nemôžem hodnotiť. Mňa také horúčavy nelákajú, ja radšej autom ako lietadlom.
100 ľudí 100 názorov, niekto chváli a niekto nadáva, keď si už bola
v Tunise, sama najlepšie vieš čo ťa čaká.
Prajem ti, aby ti tá dovolenka vyšla:):)
Lubaba
17.07.10,20:09
píše cestovka do zmluvy o zájazde že kde sme ubytovaní?, asi nie..to je myslím v kompetencii hotela, a teda ak to je v plnej sezóne, tak nemci majú určite navrch, počítam s tým, tie bungalovy nie sú zlé, ale záleží od miesta.
Lubaba
17.07.10,20:10
inak čo sa týka výhľadov na more predplatených pri objednávaní zájazdu, to by som neplatila, výhľad na more potom aj nemusí byť, alebo je taký kúštik..ale je.
Kidzero
19.07.10,06:48
Tunisko je najväčší hnoj medzi dovolenkovými destinaciami...... blee...
drobeceva
19.07.10,06:59
Recenzie ohľadom pobytu v tomto hoteli na nete som prešla všetky, ale rada by som sa dozvedela info od poráďákov, ktorí tam boli, vďaka.
Ľubka, práve v tejto chvíli tam syn letí. Kedy ideš Ty? Info Ti bude môcť podať aj on sám /tiež poraďák/, ale až po 29.7.-ak Ti to stačí.
Lubaba
20.07.10,20:54
Ľubka, práve v tejto chvíli tam syn letí. Kedy ideš Ty? Info Ti bude môcť podať aj on sám /tiež poraďák/, ale až po 29.7.-ak Ti to stačí.

stačí mi to, som rada že si sa ozvala a vďaka
Lubaba
20.07.10,21:02
Tunisko je najväčší hnoj medzi dovolenkovými destinaciami...... blee...

máš nejaké zlé skúsenosti s Tunisom? Prečo hnoj, veď je to Afrika a vieme, kto tam už bol čo môžeme očakávať, ak si vyberieš správny hotel aj cestovku, tak sa tam máš výborne...bola som dvakrát v Tunise, rok 2006, 2007 a na dovolenku spomínam dobre, neboli nejaké väčšie problémy, chodíme partia a zábava super. Záleží veľmi na tom, čo od dovolenky očakávaš..
Lubaba
20.07.10,21:04
Tunisko je najväčší hnoj medzi dovolenkovými destinaciami...... blee...

budem rada ak napíšeš aké máš poznatky z dovolenky z Tuniska, myslím že aj ďaľší poraďáci sa potešia a poučia čomu sa vyhnúť!
adely
26.07.10,16:55
mimotemy A prečo si myslíš, že v hoteli, ktorý si si vybrala, naozaj aj skončíš? :D

My sme v tomto hoteli boli pred 2 rokmi a bolo úžasne. Bungalovi boli vo výbornom stave a hotelové izbe taktiež. Po celý deň animácie. Kompex je dosť obrovský. Pri hotelovom bare na zálohu nám dávali osušky na lehátka. Jedna vec, ktorá nám vadila, bolo obdobie, kedy sa vraj čistilo more a pár dní sme tam mali riasy, ktoré potom nakladali na autá a odvážali, inak voda teplá a krásne priezračná. Pred 4 rokmi sme tento problém s riasami nemali a to sme boli asi 300 metrov od PARADISE Palace. Strava výborná. Ak by si chcela vedieť niečo bližšie, odpoviem na všetko
Alenkacs
26.07.10,17:24
Dobry vecer. A ako je to vlastne so stravou? Je lepsi all inclusive alebo polpenzia? Lebo sa rozhodujem a neviem si vybrat. Pomoze mi niekto. A co hovorite na Hotel Delphin HABIB Resort 4 hviezd.? Dakujem
arizona
26.07.10,17:27
Dobry vecer. A ako je to vlastne so stravou? Je lepsi all inclusive alebo polpenzia? Lebo sa rozhodujem a neviem si vybrat. Pomoze mi niekto. A co hovorite na Hotel Delphin HABIB Resort 4 hviezd.? Dakujem
Určite v Tunise je lepšie a výhodnejšie all inclusive.
Alenkacs
26.07.10,17:38
Dakujem za odpoved. Len sa mi tazko rozhoduje ja by som aj zobrala all inclusive len kamaratka by chcela polpenziu :o(. Pri all vychadza cena o 110 eur viac, ale ked pojdeme aj na nejaky vylet tak neviem ci to nie je aj zbytocne (tvrdi kamaratka). Tak uz zase mam problem, najprv hotel a teraz strava :( A co hovorite na ten Hotel?
adely
26.07.10,18:13
v Tunisku je výhoda ak máte all inclusive, pretože len tie nápoje denne kupovať sa neoplatí. Prvý krát ked sme boli , sme mali len polpenziu a nápoje sme kupovali, nie je to nič moc. S hotelom, teda my konkrétne sme bývali v bungalovoch sme boli maximálne spokojní. Všade čistučko a strava, ako som spomínala vynikajúca. Čašníkom sme na začiatku dali bakšiš a staral sa o nám počas celej dovolenky
Alenkacs
27.07.10,12:19
Dobry den, este by ma zaujimalo, ci je este vhodne ist do TUNISU len 2 kamaratky?! Same ist vecer do mesta atd.. Lebo co som si niektore recenzie a fora citala tak :o(. Viete mi poradit? Dakujem
adely
27.07.10,13:10
Čo sa týka večerného vyžitia, každý hotelový kompex má svoje programy. Nie je treba chodiť za brány hotela. V Hammamete , v starej časti určite by som neodporúčala chodiť večer do mesta. V novej časti Jasmin je super. Taxikom sme chodili od hotelovej brány do Jasminu - Kartago. Taxík nás vyšiel cca 70,- Sk a tam je nočný život v pohode aj dve kamarátky to zvládnete :-))
Lubaba
27.07.10,17:26
ďakujem za odpovede:)
Lubaba
27.07.10,17:29
My sme v tomto hoteli boli pred 2 rokmi a bolo úžasne. Bungalovi boli vo výbornom stave a hotelové izbe taktiež. Po celý deň animácie. Kompex je dosť obrovský. Pri hotelovom bare na zálohu nám dávali osušky na lehátka. Jedna vec, ktorá nám vadila, bolo obdobie, kedy sa vraj čistilo more a pár dní sme tam mali riasy, ktoré potom nakladali na autá a odvážali, inak voda teplá a krásne priezračná. Pred 4 rokmi sme tento problém s riasami nemali a to sme boli asi 300 metrov od PARADISE Palace. Strava výborná. Ak by si chcela vedieť niečo bližšie, odpoviem na všetko

Ako ďaleko sú bungalovy od hotela? Niekde som čítala že asi okolo 150 m.
Ak máš all inclusive máš náramok na ruke alebo nejakú kartičku ktorou sa preukazuješ?
adely
28.07.10,06:43
Bungalovi sú rozmiestnené po celom komplexe, v krásnej záhrade. My sme bývali cca tých 100 - 150m od mora. Hneď pri hotelovej časti, ale sú aj také čo sú ďalej. Čo sa týka all inclusive mali sme náramky.
Alenkacs
28.07.10,07:38
Dobry den, dakujem za odpovede na moje predchadzajuce otazky. Chcela by som sa Vas este opytat, ci by ste mi neporadili z vlastnych skusenosti ohladom nasledujucich hotelov: Hotel Delphin Habib Resort-Monastir (verejna plaz, od centra 500m) alebo Marhaba-Sousse (sukromna plaz, do centra 3 km)? Neviem sa rozhodnut, viete mi poradit? Zaujimal by ma Vas nazor. Dakujem
adely
28.07.10,09:17
Určite ak si máte vybrať tak hotel s vlastnou plážou. Pretože na tých verejných býva hodne domácich a to by som Vám určite neodporúčala. My sme raz boli na prechádzke a tie verejné pláže ,,NIEČO HROZNÉ" V Monastire by som hodtel určite nehľadala, mne sa to mesto osobne nepáčilo, je tam aj letisko a dosť rušno. Ešte raz - HĽADAJTE HOTEL S VLASTNOU PLÁŽOU
Lubaba
28.07.10,09:26
Dobry den, dakujem za odpovede na moje predchadzajuce otazky. Chcela by som sa Vas este opytat, ci by ste mi neporadili z vlastnych skusenosti ohladom nasledujucich hotelov: Hotel Delphin Habib Resort-Monastir (verejna plaz, od centra 500m) alebo Marhaba-Sousse (sukromna plaz, do centra 3 km)? Neviem sa rozhodnut, viete mi poradit? Zaujimal by ma Vas nazor. Dakujem
Nepoznám ani jeden z týchto hotelov, ale čo sa týka pláže určite by som volila súkromnú hotelovú, nie verejnú. Hotelová pláž býva udržiavaná a aj strážená. Do centra mesta sa dá ľahko dostať taxíkom, alebo autobusom, 3 km nie je veľká vzdialenosť.
Alenkacs
29.07.10,10:31
Dakujem Vam vsetkym za odpovede. Nakoniec sme sa s kamaratkou dohodli na Hotely Marhaba-sukromna plaz. Dufam, ze sa nam tam bude pacit. Este raz DAKUJEM :)
skvrnka
30.07.10,03:20
Vybrali ste si dobre. V Marhabe som bola niekoľkokrát, vždy sa tam rada vraciam ak je volný hotel. V Tunise
treba hotel s vlastnou plážou, tie cez cestu a pod. sú vlastne
mestské kde môže ísť každý. A okrem toho v Sousse ste za cca
20-30 min., kým do Hammametu cestujete aj viac ako hodinu.
V Marhabe som bola naposledy predminulý rok (minulý v Marabout a Tour Khalef), preto ocením nejaké nové informácie resp. názor
po vašom návrate buď na porade alebo súkromnou správou.
BXLmiami
03.08.10,12:36
Vybrali ste dobre,je to celkom slušný hotel,doporučujem určite all inclusive,pretože pokiaľ budete kupovať sladkosti a nápoje,tak miniete viac ako zaplatíte za all inclusive.El Mouradi Palma Marina-doporučujem.Akurát sa treba usmievať na domácich,nemračiť sa a nešomrať a dotovať ich drobnými.Na ten účel som brala 50 centovky 1 a 2 eurovky a naraz všetko išlo ako po masle.
Lubaba
03.08.10,20:41
Vybrali ste dobre,je to celkom slušný hotel,doporučujem určite all inclusive,pretože pokiaľ budete kupovať sladkosti a nápoje,tak miniete viac ako zaplatíte za all inclusive.El Mouradi Palma Marina-doporučujem.Akurát sa treba usmievať na domácich,nemračiť sa a nešomrať a dotovať ich drobnými.Na ten účel som brala 50 centovky 1 a 2 eurovky a naraz všetko išlo ako po masle.

myslím že si vybrali hotel Marhaba, A NIE El Mouradi Palm Marine...už sa teším ak sa vrátia čo nám o tom zreferujú, na domácich sa ani nemáš prečo mračiť, a určite all inclusive, dávala si všimné dolare alebo eura?
Lubaba
03.08.10,20:43
El Mouradi hotely, údajne sú nejak lepšie ako tie ostatné, teda podľa odporúčania v CK.
BXLmiami
04.08.10,07:12
myslím že si vybrali hotel Marhaba, A NIE El Mouradi Palm Marine...už sa teším ak sa vrátia čo nám o tom zreferujú, na domácich sa ani nemáš prečo mračiť, a určite all inclusive, dávala si všimné dolare alebo eura?
Ako nás rozvážali z letiska,šli sme okolo hotela Marhaba a ľudia čo tam bývali sa nesťažovali.Všimné som dávala ečka.A pozor,ja som bola veľmi prekvapená,ked naši priatelia /a to viaceré národnosti/po návšteve Slovenska vyhlásili,že sme smutná krajina a že Slováci sa vraj všade stále mračia a sú nahnevaní.Oni nerozumeju čo hovoríme a vnímaju výraz našej tváre a ver mi,že platíme v mnohých oblastiach za ľudí nepríjemne zamračených.
Lubaba
11.08.10,20:52
My sme v tomto hoteli boli pred 2 rokmi a bolo úžasne. Bungalovi boli vo výbornom stave a hotelové izbe taktiež. Po celý deň animácie. Kompex je dosť obrovský. Pri hotelovom bare na zálohu nám dávali osušky na lehátka. Jedna vec, ktorá nám vadila, bolo obdobie, kedy sa vraj čistilo more a pár dní sme tam mali riasy, ktoré potom nakladali na autá a odvážali, inak voda teplá a krásne priezračná. Pred 4 rokmi sme tento problém s riasami nemali a to sme boli asi 300 metrov od PARADISE Palace. Strava výborná. Ak by si chcela vedieť niečo bližšie, odpoviem na všetko
ako je to s výletmi s Hammammetu, bola si niekde a čo odporúčaš?
arizona
11.08.10,21:00
ako je to s výletmi s Hammammetu, bola si niekde a čo odporúčaš?
Určite navštív Kartágo, a urobte si výlet do púšte:)
Lubaba
11.08.10,21:01
to: Adely - konečne máme pokyny a odlietame večer okolo 20,30 a odlet z Monastiru je o 22,35, dokedy ste museli opustiť izby cestovka píše že o 10, 00 alebo 12,00 záleží od hotela, síce som to už prežila,
že sme museli opustiť izby o 10,00 a potom sme čakali do večera, ale kedže sme boli partia kámošov tak sme čas využili nie na kúpanie ešte ale "preberali " sme a hodnotili..:D
náramky sme mali a stihli sme aj večeru...
Lubaba
11.08.10,21:04
Určite navštív Kartágo, a urobte si výlet do púšte:)
bola si tam ? a výlet do púšte je na ako dlho? určite chceme niečo popozerať, na ťavách sme už boli ale hammamet nepoznám, bola som v Sousse a v Monastire
Lubaba
11.08.10,21:05
Určite navštív Kartágo, a urobte si výlet do púšte:)
ideme na 11 dní tak asi by sa dalo, kebyxže idem na sedem tak ležím pri mori
arizona
11.08.10,21:43
bola si tam ? a výlet do púšte je na ako dlho? určite chceme niečo popozerať, na ťavách sme už boli ale hammamet nepoznám, bola som v Sousse a v Monastire
Prikladám ti zopár fotiek, pre inšpiráciu. Zabudla som ešte napísať, že sa oplatí navštíviť mestečko Sidi Bou Said, krásne bielo modré mestečko,ä kde sa natáčala Angelika a sultán), alebo mozaikové múzeum Bardo
Lubaba
14.08.10,12:57
Ďakujem vám za odpovede, keď sa vrátim, napíšem ako bolo.
Kvaka
17.08.10,17:40
Manžel dnes kúpil pre nás dovolenku v Tunise, hotel El Mouradi Beach 4* v Hammamete, all inclusive 11 dní. Chcem sa opýtať tých, čo boli v Tunise v tomto roku, či sa tam dáva všimné v dolároch alebo v eurách, čo je lepšie a na čo si treba dávať pozor. Kúpil to v CK TERRATRAVEL, je to zájazd CK Azurreizen v SR. Máte s s týmto hotelom nejaké skúsenosti? Ďakujem za každú radu.
arizona
17.08.10,17:59
Doláre, či eurá...berú všetko ;):)

Chyžným som nechávala aj čokoládku, vedeli to oceniť ,bolo im to vzácne :)
Kvaka
24.08.10,13:12
Doláre, či eurá...berú všetko ;):)

Chyžným som nechávala aj čokoládku, vedeli to oceniť ,bolo im to vzácne :)
Potrebovala by som ešte informáciu, koľko približne stojí dvojdňový výlet z Hammametu na Saharu a koľko jednodňový? Budeme ten výlet platiť v dolároch alebo v eurách? Na pláži sú lehátka zdarma ale matrace sa prenajímajú za poplatok. Tiež zaujímavé, keď je všetkov cene, tak všetko, nie?
rickman
24.08.10,14:08
Doláre, či eurá...berú všetko ;):)

Chyžným som nechávala aj čokoládku, vedeli to oceniť ,bolo im to vzácne :)

Ako si im nechavala cokoladku? :) S prilepenym papierikom a odkazom? Neviem si to predstavit :D.
arizona
24.08.10,15:00
Ako si im nechavala cokoladku? :) S prilepenym papierikom a odkazom? Neviem si to predstavit :D.
V kúpelke na umývadle :D:D:D
Vždy pochopili, že je to pre ne...ani raz tam nezostala ;)
arizona
24.08.10,15:10
Potrebovala by som ešte informáciu, koľko približne stojí dvojdňový výlet z Hammametu na Saharu a koľko jednodňový? Budeme ten výlet platiť v dolároch alebo v eurách? Na pláži sú lehátka zdarma ale matrace sa prenajímajú za poplatok. Tiež zaujímavé, keď je všetkov cene, tak všetko, nie?
Pozri si katalóg cestovky s ktorou ideš, tam máš presné informácie, aby som ťa omylom nezmiatla (2d.cca 2000sk)
Lehátka zdarma sú zväčša pre tých, čo majú AI-ale tiež to nemusí myť v každom hoteli rovnako.
Pod slovom "matrac" neviem, čo máš na mysli :confused:
Kvaka
24.08.10,15:42
Pozri si katalóg cestovky s ktorou ideš, tam máš presné informácie, aby som ťa omylom nezmiatla (2d.cca 2000sk)
Lehátka zdarma sú zväčša pre tých, čo majú AI-ale tiež to nemusí myť v každom hoteli rovnako.
Pod slovom "matrac" neviem, čo máš na mysli :confused:
Ďakujem pozrela som to, lehátka sú zdarma, máme AI, ale na lehátkach sú matrace, na obrázkoch z pláže nie je vidieť, či sú rovnaké, a v recenzii niekto písal, že sa prenajímajú za 2TD denne, teda tie matrace. Takže si chceme vziať karimatky, alebo to necháme tak, 20TD nie je až tak veľa za celý pobyt. Mňa skôr zaujímajú tie výlety, v akej mene sa platia, či je lepšie v eurách alebo v dolároch. Ale to tiež nemusí byť až tak veľký rozdiel. Poznám to z Egypta, tam to bolo takmer rovnaké.
arizona
24.08.10,17:29
Ďakujem pozrela som to, lehátka sú zdarma, máme AI, ale na lehátkach sú matrace, na obrázkoch z pláže nie je vidieť, či sú rovnaké, a v recenzii niekto písal, že sa prenajímajú za 2TD denne, teda tie matrace. Takže si chceme vziať karimatky, alebo to necháme tak, 20TD nie je až tak veľa za celý pobyt. Mňa skôr zaujímajú tie výlety, v akej mene sa platia, či je lepšie v eurách alebo v dolároch. Ale to tiež nemusí byť až tak veľký rozdiel. Poznám to z Egypta, tam to bolo takmer rovnaké.
Našla som ti toto, je to iba orientačné http://www.travel.sk/ck/kartago/dovolenka/tunisko/fakultativne-vylety-tunisko-pevnina.html
http://www.horizontravel.sk/?document=27&loc=1

Ak stíhaš, daj si poslať z cestovky katalóg, tam majú presné info, alebo si zavolaj,či napíš mail...

Niektoré cestovky ponúkajú možnosť objednať a vyplatiť fak. výlety ešte tu, na SK so zľavou. Možno aj tvoja CK :)
Lubaba
29.08.10,19:33
hotel Paradis palace výborný, skvelá dovolenka, boli sme spokojní aj známi, ktorí boli s nami.
Alenkacs
02.09.10,07:16
Vybrali ste si dobre. V Marhabe som bola niekoľkokrát, vždy sa tam rada vraciam ak je volný hotel. V Tunise
treba hotel s vlastnou plážou, tie cez cestu a pod. sú vlastne
mestské kde môže ísť každý. A okrem toho v Sousse ste za cca
20-30 min., kým do Hammametu cestujete aj viac ako hodinu.
V Marhabe som bola naposledy predminulý rok (minulý v Marabout a Tour Khalef), preto ocením nejaké nové informácie resp. názor
po vašom návrate buď na porade alebo súkromnou správou.

Dobry den, tak uz som tu. Hotel Marhaba super, plaz a more krasne (spina v piesku t.j.spaky a trava-ale to je tam asi vsade), personal OK, strava europska standard, vylet TUNIS-KARTAGO super, kolektiv co sa tam zisiel SUPEER :o)) Kto by chcel najst chyby by ich nasiel a nadaval. Mne tych 7 dni co som tam bola uplne stacilo, ale mozem uprimne povedat uz nikdy viac TUNISKO - stacilo!

PS: pre zaujimavost, plaz zatvarali o 18tej, kazdy den nas vyhadzovali uz o 17:15, animacny program nic moc - tiez nas vyhadzovali o 22:30, ale inak supeeer
Lubaba
02.09.10,18:05
Dobry den, tak uz som tu. Hotel Marhaba super, plaz a more krasne (spina v piesku t.j.spaky a trava-ale to je tam asi vsade), personal OK, strava europska standard, vylet TUNIS-KARTAGO super, kolektiv co sa tam zisiel SUPEER :o)) Kto by chcel najst chyby by ich nasiel a nadaval. Mne tych 7 dni co som tam bola uplne stacilo, ale mozem uprimne povedat uz nikdy viac TUNISKO - stacilo!

PS: pre zaujimavost, plaz zatvarali o 18tej, kazdy den nas vyhadzovali uz o 17:15, animacny program nic moc - tiez nas vyhadzovali o 22:30, ale inak supeeer

môžeš upresniť hotel Marhaba v ktorom si bola v Sousse, našla som ich viac, zaujíma ma kde si to vlastne bola, my sme boli so super sprievodkyňou Blankou /cz/ z Firotour na výlete v Tunise,Kartágo, Sidi Boud Said, trošku sme debatovali a poradila nám že komplexy hotelov Marhaba sú dobré, tak teda neviem že píšeš že Tunis viac nikdy, ja už pozerám hotely na budúci rok, mne Tunis vyhovuje, viem čo tam môžem očakávať.

napíš v ktorom hoteli si presne bola, vďaka. Marhaba, Marhaba Beach, Marhaba Club?
http://www.travel.sk/hotely/tunisko/sousse/marhaba.html?fref=htl10a-ads.google.com&gclid=CK-6lPm16aMCFQYeZwodeXMH4Q
http://www.travel.sk/dovolenka/tunisko/sousse/marhaba-club-42.html
Alenkacs
03.09.10,04:54
môžeš upresniť hotel Marhaba v ktorom si bola v Sousse, našla som ich viac, zaujíma ma kde si to vlastne bola, my sme boli so super sprievodkyňou Blankou /cz/ z Firotour na výlete v Tunise,Kartágo, Sidi Boud Said, trošku sme debatovali a poradila nám že komplexy hotelov Marhaba sú dobré, tak teda neviem že píšeš že Tunis viac nikdy, ja už pozerám hotely na budúci rok, mne Tunis vyhovuje, viem čo tam môžem očakávať.

napíš v ktorom hoteli si presne bola, vďaka. Marhaba, Marhaba Beach, Marhaba Club?
http://www.travel.sk/hotely/tunisko/sousse/marhaba.html?fref=htl10a-ads.google.com&gclid=CK-6lPm16aMCFQYeZwodeXMH4Q
http://www.travel.sk/dovolenka/tunisko/sousse/marhaba-club-42.html

Bola som v Marhaba 3*, inak ten hotelovy komplex je spojeny, cize vsetko je na jednej kope da sa tam volne pohybovat, Marhaba club, Marhaba a Marhaba beach. Inak Marhaba beach ma ovela lepsie upravenu plaz a aj animacne programy. Nas delegat nam povedal ze na animacny vecer mozme ist kludne aj do Marhaby beach ale opak bol pravdou, ked zbadali iny naramok tak vas poslali prec. To len pre zaujimavost. Inak keby som si mala vybrat znovu isla by som do Marhaba beach, ale neviem ake tam bolo ubytovanie a strava. My sme mali velmi slusne ubytovanie a aj strava bola super. Lenze sto ludi sto chuti. Inak odporucam tento hotelovy komplex do centra velmi blizko, cize ked mate chut na nakupy tak ste hned v nejakych obchodikoch :). Inak co sme sa tam spoznali mali sme pocit ako keby sme boli vo vazeni - 3-4 metrove mury aby sa tam domaci nedostali. Na plazi boli tkz. securitaci ktory davali lehatka a vyhanali domorodcov, cize po tejto stranke to bolo tiez super. Chodili tam len taki ktori predavali vylety: Karavana na tavach a piratska lod. Inak uplne klud a relax. Ja som bola cez Horizontravel, inak cesta do hotela to bol adrenalin! 15 min. som hladala nas autobus na letisku v Monastire:mad:. Potom nas vysadili a vybavte si vsetko sami :mad:. TUNIS uz nikdy viac znamenal ze ja tam uz urcite nepojdem! Mne sa tam moc nepacilo, to vykrikovanie po uliciach, vytrubovanie a celkova ta ich mentalita a spina. Inak personal v hotely bol vynikajuci, v baroch, na recepcii a aj v jedalni :) na nich sa nemozem stazovat. V pripade dalsich otazok rada odpoviem
Lubaba
03.09.10,19:07
ďakujem za odpoveď Alenka, tak do Marhaby ja dovolenku určite plánovať nebudem.
Lubaba
03.09.10,19:59
My sme do hotela dorazili v noci, na recepcii sme vypísali potrebné papiere, recepčný trošku doplnil a napísal na kus papiera, kedy sú raňajky, obed , večera, kedy je otvorená zmenáreň a kedy funguje snack. Vyžiadala som si aj dve izby vedľa seba, boli sme aj so známymi. Izby boli dokonca prepojené, otvárali sa na guľovú kľučku. Izba bola čistá, priestranná, to že je v izbe umývadlo a vaňa oddelená závesom vôbec nevadilo. Len sme nemali skriňu na ukladanie a žiadne zásuvky, ale aj to nevadilo. Izba bola klimatizovaná, mohli sme si ju sami nastavovať, TV, trezor za poplatok/15TD/chladnička na izbe doplňovaná denne dvomi fľašami minerálky, jedna perlivá a neperlivá, k tomu fľaša coly a fanty v rámci all inclusive.
Plážové osušky boli takisto na izbe, menili ich po týždni bez poplatku. Pekné sedenie na balkóne na prútenných kreslách, my sme mali aj lavičku. Každý deň upratované, umytá podlaha, čisté uteráky všetky aj keď sme ich nedali na výmenu, len malé mínus, že neskôr poobede ich priniesli. My sme cez obed neboli pri mori ale v izbe, tak keď si sa chcel pred obedom osprchovať, osuška nebola, ale na tretí deň sme to doriešili tak, že osuška visela na balkóne a priniesli nové tak sme mali aj štyri hneď.
Výhľad sme mali na jazierko, boli sme na prvom poschodí, lepšie ako na prízemí.
Hotel udržiavaný, čistý, stále upratovali. Čo sa týka all inclusive, tak to som ešte nevidela, jedla toľko, že keby chcel človek všetko ochutnať musel by tam byť riadne dlho, aj keď asi po 10 dňoch sa to už točilo dokola. Wifi na recepcii zadarmo, ale mohla si za poplatok aj k PC.
Ja keďže bez rannej kávy neviem fungovať, chodila som si do jedálne ráno pre kávu a popritom hodiť uterák na lehátka na pláž. Pri bázene bolo trochu plnšie.
Pláž čistá,všade nádoby na odpadky, na každom slnečníku zavesený kvetináč na ohorky, len keby všetci vedeli že na čo to tam je, jeden deň trošku spŕchlo, dážď sa to ani nazvať nedá, a vtedy bolo pár zelín pri brehu ale to bolo poobede preč, more krásne, teplé.
Po šiestej hodine upratovali pláž a tým, ktorí si tam nechali uteráky na druhý deň, ich zobrali. Ale na pláži sme mohli byť aj dlhšie. Priamo na pláži si si mohol načapovať nápoje, minerálku, veľmi chladená nebola a zarábané malinovky.
Od 10,00 fungoval bar, pri pláži stojíš v rade a pýtaš si pivo, víno, nealko, a pri hoteli obsluha aj tvrdý alkohol, obsluha taká tuniská, my sme si "chytili" čašníka a mali sme všetko ako patrí, no čo neurobí za 1TD.
Takisto sme mali svojho aj v jedálni, raz sa stalo že sme nemali hneď miesto, ale do pár minút nám miesto pripravil, obrusy menili aj za jazdy, v jedálni makali, bolo tam veľa hostí, najviac talianov, nemcov.
Animačné programy- dobré pre deti aj dospelých, každý večer zameranie na iný program. My sme to veľmi nevyužili, nakoľko naše mužské osadenstvo veľmi nechcelo sedieť ako v amfiku a pozerať na program.
Na druhý deň pobytu sme mali stretnutie z delegátkou, bola zastupujúca a to sme mali šťastie, povedala nám všetko možné aj nemožné, naša delegátka mala asi tiež ramadan, bola asi vydatá za tunisana, nasvedčovalo tomu jej priezvisko, ale veľmi sme ju nepotrebovali, akurát sme objednávali u nej zájazd do Tunisu, pri debate s nami si zapisovala a vypisovala...
Do Hammametu a Hammamet Yasmin sme išli taxíkom za 5 TD, cesta vláčikom stála 10TD na osobu, pri hoteli je len zopár obchodíkov, ale priamo v hoteli sa dá tiež nakúpiť.
Dovolenka bola vydarená, komu nevadí veľa ľudí naokolo, určite by si mohol dovolenku užiť. Ak budete chcieť vedieť niečo konkrétnejšieho, rada odpoviem.
Lubaba
03.10.10,19:35
rada by som vložila aj nejaké fotky ale z môjho PC sa mi nedarí...