elizabet100
31.10.05,13:45
Ahojte.

Máme zamestnankyňu, ktorá je zamestnaná od roku 1997 a od r. 2000 až do súčastnosti je na reťazovej rodičovskej dovolenke, ktorá jej končí dnešným dňom. Zároveň sme sa dohodli na ukončení PP s odstupným. Ako mám vypísať ELDP?
Maňaska
31.10.05,18:29
Ahojte.

Máme zamestnankyňu, ktorá je zamestnaná od roku 1997 a od r. 2000 až do súčastnosti je na reťazovej rodičovskej dovolenke, ktorá jej končí dnešným dňom. Zároveň sme sa dohodli na ukončení PP s odstupným. Ako mám vypísať ELDP?
ELDP bude treba vypísať od obdobia 1.1.2004. V roku 2004 uvedieš znak poistenia RD a do "kal. dní vyl. dôb" zadáš 366 dní.
V roku 2005 uvedieš znak poistenia RD, ale len do 30.6.2005. Do stĺpca "kal. dni vylúčených dôb" uvedieš počet kalendárnych dní až do konca PPV - t.j. do dnes.
elizabet100
02.11.05,06:29
ďakujem, pekne za odpoved. Ešte mám otázku Evidenčný list po ukončení PP zasielam do Soc. poisťovne originál, kópia ostáva pre mňa a aj zamestnancovi dávam kópiu?
Kysel
02.11.05,06:59
Zamestnancovu sa kópia evidenč.listu nedáva. On len podpisuje tento EL.
alex1
02.11.05,08:35
ďakujem, pekne za odpoved. Ešte mám otázku Evidenčný list po ukončení PP zasielam do Soc. poisťovne originál, kópia ostáva pre mňa a aj zamestnancovi dávam kópiu?

Ja zasielam originál aj kópiu do SP spolu so sprievodným listom, v ktorom ich žiadam o potvrdenie kópie a zašlú mi ju potvrdenú naspäť. Mám istotu, že to tam dostali.
nikulik
29.03.06,08:18
Chcela by som sa opýtať, či sa posiela na konci roka Zoznam odoslaných ELDP socialnej poistovni, že vlastne koľko sme v danom roku poslali ELDP sociálnej poistovni.???
Tweety
29.03.06,08:19
Chcela by som sa opýtať, či sa posiela na konci roka Zoznam odoslaných ELDP socialnej poistovni, že vlastne koľko sme v danom roku poslali ELDP sociálnej poistovni.???
Nič neposielaš.
nikulik
29.03.06,09:33
No nebola som si ista, lebo ked mi predala stara mzdarka mzdy, tak tam bol zoznam odoslanych ELDP, pečiatka našej firmy, jej podpis a pečiatka SP.
Takže nič, ok, už som sa zľakla, že som niečo premeškala. Ďakujem pekne, pekny den
Tweety
29.03.06,09:38
No nebola som si ista, lebo ked mi predala stara mzdarka mzdy, tak tam bol zoznam odoslanych ELDP, pečiatka našej firmy, jej podpis a pečiatka SP.
Takže nič, ok, už som sa zľakla, že som niečo premeškala. Ďakujem pekne, pekny den
ELDZ do roku 2003 sa každý rok doplňovali o údaje,a ododvzdávali na SP. Od roku 2004 už sú v trezore:pvo firme, posielajú sa s doplnenými údajmi iba pri ukončení PP.
evae
09.05.06,11:29
chcela by som sa spytat, co sa dava do kal. dni vyluc. dob? myslela som, ze neplatene volno a absencie a pod. vratili mi formular, ze tam sa uvadzaju PN a absencie sa tam neuvadzaju. PN tam mam dat od prveho dna alebo az 11teho? :confused:
Zita4
09.05.06,11:55
chcela by som sa spytat, co sa dava do kal. dni vyluc. dob? myslela som, ze neplatene volno a absencie a pod. vratili mi formular, ze tam sa uvadzaju PN a absencie sa tam neuvadzaju. PN tam mam dat od prveho dna alebo az 11teho? :confused:
PN až od 11. dňa.
SilviaS
15.05.06,07:19
Dobrý den.
Chcem sa Vás opýtať ak zamestnanec bol zamestný u nás len 3 mesiace
tiež mu musím vystaviť Evidenčný list a poslať na SP????
Ďakujem veľmi pekne.
Pekný den.
Silvia:) :) :)
Paula
15.05.06,07:22
Dobrý den.
Chcem sa Vás opýtať ak zamestnanec bol zamestný u nás len 3 mesiace
tiež mu musím vystaviť Evidenčný list a poslať na SP????
Ďakujem veľmi pekne.
Pekný den.
Silvia:) :) :)
Áno........
Tweety
15.05.06,07:24
Áno........
Na ELDP uvedieš dobu poistenia, dobu trvania PP, jeho VZ a poprípade vylúčitelné doby.:cool:
nikulik
14.06.06,04:17
Ahojte, prosím Vás, ošetrovné-tzv. OČR-ka patrí medzi kalendárne dni vylúčených dôb??? Alebo tam patrí len ošetrovné od 11.dňa?
Zoltán Kovács
14.06.06,04:30
Ahojte, prosím Vás, ošetrovné-tzv. OČR-ka patrí medzi kalendárne dni vylúčených dôb??? Alebo tam patrí len ošetrovné od 11.dňa?
Myslím si, že je to ako u PN, od 11. dňa.
bezradná
14.06.06,05:28
Myslím si, že je to ako u PN, od 11. dňa.
Ja si myslím,že pri ošetrovnom od prvého dňa
Zita4
14.06.06,05:35
Ošetrovné až od 11. dňa potreby ošetrovania. Tak je to na tlačive ELDP.
Opravujem: aj ošetrovné prvých 10 dní.
Ingrid G.
14.06.06,06:10
Pozerala som na stránku SP - návod na vyplnenie ELDP http://www.socpoist.sk/ext_files/file_ext_document_199.pdf
kde je uvedené nasledovné:
Kalendárne dni vylúčiteľných dôb:
uvádza sa počet kal. dní obdobia
- po ktoré mal poistenec nárok na nemocenské, ošetrovné, ...
- ošetrenie člena rodiny od 11. dňa...
Z toho som pochopila, že na ELDP sa uvádza doba ošetrovania člena rodiny od 1. dňa (odo dňa kedy poberal ošetrovné + ďalšie dni po ktoré síce ošetrovné nepoberal, ale chorého člena rodiny ošetroval).
Zita4
14.06.06,06:14
Pozerala som na stránku SP - návod na vyplnenie ELDP http://www.socpoist.sk/ext_files/file_ext_document_199.pdf
kde je uvedené nasledovné:
Kalendárne dni vylúčiteľných dôb:
uvádza sa počet kal. dní obdobia
- po ktoré mal poistenec nárok na nemocenské, ošetrovné, ...
- ošetrenie člena rodiny od 11. dňa...
Z toho som pochopila, že na ELDP sa uvádza doba ošetrovania člena rodiny od 1. dňa (odo dňa kedy poberal ošetrovné + ďalšie dni po ktoré síce ošetrovné nepoberal, ale chorého člena rodiny ošetroval).
Ingrid, máš pravdu, opravím si predchádzajúci príspevok. Vďaka. ;)
bezradná
14.06.06,06:39
Aj ja som to opisovala z ELDP, tak som rada, že to bolo nakoniec predsa len dobre napísané
nikulik
14.06.06,12:31
Takže OČR-ka tak isto ako PN-ka, od 1. dňa. OPRAVA, nie ako PN-ka, lebo ta sa v ELDP uvádza až od 11. dňa.
To znamená, že do kolonky VZ davam vymeriavací základ, kde je zahrnutá aj OČR, a potom je zvlásť len OČR v kolonke VZ počas vylúč. dôb. Tak je to?
nikulik
14.06.06,12:50
Takže OČR-ka tak isto ako PN-ka, od 1. dňa.
To znamená, že do kolonky VZ davam vymeriavací základ, kde je zahrnutá aj OČR, a potom je zvlásť len OČR v kolonke VZ počas vylúč. dôb. Tak je to?

Takže si aj odpovedam:D : na zadnej strane ELDP je napísané, že VZ počas vylúč. dôb je zahrnutý aj v kolonke VZ.
antonia111
14.06.06,12:51
OČR-ka od 1.dňa. no PN od 11 .dňa. Prvých 10 dní PN sa neuvádza do KDVD.
nikulik
14.06.06,12:54
Na zadnej strane ELDP je ku "VZ počas vylúč. dôb" vysvetlené:uvedie sa VZ dosiahnutý počas poskytovania vyrovnávacej dávky a počas poskytovania náhrady mzdy z vážnych prevádzkov. dôvodov.
Tým sa myslí PN-ka, aj OČR-ka, ano?:confused:
A ešte niečo:myslí sa tam VZ dosiahnutý za tie dni ktoré bol zamestnanec na PN, alebo OČR-ke? Alebo za celý mesiac, v ktorom zamestnanec čerpal PN-ku alebo OČR-ku??:rolleyes:
nikulik
15.06.06,10:48
Nevie mi naozaj nikto poradiť??
Zita4
15.06.06,10:56
Na zadnej strane ELDP je ku "VZ počas vylúč. dôb" vysvetlené:uvedie sa VZ dosiahnutý počas poskytovania vyrovnávacej dávky a počas poskytovania náhrady mzdy z vážnych prevádzkov. dôvodov.
Tým sa myslí PN-ka, aj OČR-ka, ano?:confused:
A ešte niečo:myslí sa tam VZ dosiahnutý za tie dni ktoré bol zamestnanec na PN, alebo OČR-ke? Alebo za celý mesiac, v ktorom zamestnanec čerpal PN-ku alebo OČR-ku??:rolleyes:
Myslí sa tým počas vylúč. dôb. Ja som tam ešte nikdy nič neuviedla.
Toto som našla na stránke SP:
Vymeriavací základ počas vylúčených dôb

(Rubrika sa nevypĺňa zamestnancom narodeným po 31. decembri 1984)
(Údaje pre určenie sumy dôchodku podľa predpisov účinných do 31. decembra 2003)
Uvedie sa:

vymeriavací základ dosiahnutý počas poskytovania vyrovnávacej dávky (predtým vyrovnávací príspevok v tehotenstve a materstve) a
náhrada mzdy z vážnych prevádzkových dôvodov, pre ktoré zamestnávateľ nemôže prideľovať zamestnancovi prácu - § 142 ods. 4 Zákonníka práce v znení zákona č. 210/2003 Z. z. (predtým § 130 ods. 3 Zákonníka práce).Tieto sumy je potrebné v súlade s § 138 ods. 1 zákona č. 461/2003 Z. z. v znení zákon č. 721/2004 Z. z. započítať aj do vymeriavacieho základu uvedeného v rubrike „VZ” (na určenie sumy dôchodku podľa zákona č. 461/2003 Z. z.), rovnako ako aj sumu ostatných náhrad mzdy pri prekážkach v práci podľa osobitného predpisu (napr. § 136 až 144 Zákonníka práce v znení zákona č. 210/2003 Z. z.).
nikulik
16.06.06,04:23
Tak tomuto teraz už vôbec nerozumiem. Tak PN-ka a OČR-ka sa píše do "Kal. dni vylúč. dôb" ale nie do "VZ počas vylúč. dôb"????:eek:
Ingrid G.
16.06.06,08:34
Tak tomuto teraz už vôbec nerozumiem. Tak PN-ka a OČR-ka sa píše do "Kal. dni vylúč. dôb" ale nie do "VZ počas vylúč. dôb"????:eek:

OČR, PN (od 11. dňa) sa uvádza do kalendárnych dní vylúčiteľných dôb.

Opisujem z ELDP:
"VZ počas vylúčiteľných dôb:
uvedie sa VZ dosiahnutý počas poskytovania vyrovnávacej dávky (predtým vyrovnávací príspevok v tehotenstve a materstve) a počas poskytovania náhrady mzdy z vážnych prevádzkových dôvodov, pre ktoré zamestnávateľ nemôže prideľovať zamestnancovi prácu - §142 idst, 4 ZP, ich suma je uvedená aj vo VZ uvedenom v rubrike VZ."
Nemocenské a ošetrovné sa nepíšu do VZ počas vylúčiteľných dôb.
Netka
21.07.06,10:53
Poraďte mi prosím čo mám robiť, keď som pri odchode zamestnanca odovzdala ELDZ na SP a potom sme mu ešte dodatočne preplácali dovolenku.
Myslím, že sa na ELDZ nič nemení, keďže pri dodatočnom preplácení dovolenky po ukončení prac. pomeru sa z tejto sumy odvody neplatia.
Je to tak? Alebo je tam (na ELDZ) nejaká zmena?Ak ano, aká a ako ju napravím?
Ďakujem.
Martinella
21.07.06,11:08
Nie, nepatrí do VZ pre dôchodkové poistenie dodatočné preplatenie dovolenky po skončení PP. ELDP sa tým nezmení.
azuz
21.07.06,11:08
Keďže sa náhrada za nevyčerpanú dovolenku nezahrnula do vymeriavacieho základu, neopravuješ ELDP.
Maaaria
03.08.08,14:15
chcem vas poziadat o radu:
robim prvykrat ELDP pre zamestnankynu, ktora bola od 29.6.2006 na materskej dovolenke, a k 1.8.2008 dala vypoved.
tak do "kal.dni vylúč. dôb" dam aj dni ktore bola na materskej alebo len na rodičovskej dovolenke????
r.2006 .................."kal.dni vylúč. dôb" je 97 dni
r.2007............................................ ..365
r.2008............................................ ..213

je to takto správne??

dakujem