ivek201
16.07.10,06:33
Ahojte. Nakoľko mi vlani odišla zásuvka auto-zapalovača, z ktorého napájam GPS, bol som nahraný nakoľko baterka v ňom je slabá a meniť ju nechcem, pretože je po zisteniach na fórach obtiažna. Zvolil som alternatívu externého zdroja 4 tužkových dobíjateľných bateriek s prepojom na malý USB zapojených podľa schémy získanej z fóra. No po pripojení sa mi MIO C520 javí ako pripojené k zariadeniu, s ktorým chce komunikovať dáta a nie možnosť pracovať v ňom. Poraďte prosím.
Martin Mocko
16.07.10,05:21
Ja mám na MIO takúto nabíjačku..nie je to jednoduchšia varianta..kúpiť ju celú?

http://www.pricemania.sk/katalog/gps-kable/mio-mio-auto-nabijacka-mini-usb-545246/
ivek201
16.07.10,05:48
To nerieši problém. Dávaš mi typ na autonabíjačku, ale ja opisujem problém s autozapalovačom (zásuvka v aute), takže by som si ju nemal kde zapojiť
Martin Mocko
16.07.10,06:20
Tak skús pozrieť tieto dva články.

http://www.elektroworld.info/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=22119

http://www.mobilmania.sk/clanky/navod-ked-nechcete-aby-miniusb-kabel-nabijal/sc-3-a-110296/default.aspx

Inak ten konektor autozapaľovača sa dá normálne kúpiť a vymeniť. Neviem čo máš za auto..pobehaj vrakoviská, prípadne niekoho, kto rozpredáva autá tvojho typu a vymeň zapaľovač.
ivek201
16.07.10,06:35
OK mrknem sa cez víkend na to a dám vedieť. Zatiaľ, Veľmi pekne ďakujem
Excise Duty
16.07.10,06:36
Na zásuvke pre autozapalovač sa v podstate nemá čo pokaziť, treba však skontrolovať autopoistku, ktorá istí túto zásuvku, prípadne najustovať plusový kontakt v zásuvke. Ďalej treba skontrolovať poistku v samotnom napájacom kábli k navigátoru.
ivek201
16.07.10,06:40
Auto-zásuvka je už opravená, bol prepálený kábel, takže kým to servisák zistil zapotil sa. Mne išlo o pripravenie sa na stav, ktorý som už raz zažil. Ďakujem pekne za reakciu
Martin Mocko
16.07.10,06:41
Na zásuvke pre autozapalovač sa v podstate nemá čo pokaziť, treba však skontrolovať autopoistku, ktorá istí túto zásuvku, prípadne najustovať plusový kontakt v zásuvke. Ďalej treba skontrolovať poistku v samotnom napájacom kábli k navigátoru.

Jo..toto je taktiež pravda. Ešte som teda videl, že kontakty v zapaľovačovej zásuvke boli obhorené a nemalo to kontakt. Ale tam fakt nie je čo pokaziť. Ten napájací kábel do MIO má vlastnú poistku.
ivek201
20.07.10,04:27
Čaute. Takže mám problém. Ten konektor neviem rozobrať a teda ani prepojiť 4 a 5 a rozoberateľný sa mi kúpiť nepodarilo. -:(
Martin Mocko
20.07.10,08:55
Čaute. Takže mám problém. Ten konektor neviem rozobrať a teda ani prepojiť 4 a 5 a rozoberateľný sa mi kúpiť nepodarilo. -:(

V mojom 4. príspevku ten druhý odkaz...tam je to spracované aj s foto a schémou. A netreba ani rozoberací konektor.
ivek201
20.07.10,09:16
tým, ale zabezpečím odpojenie nabíjania, Dočítal som sa tam aj: "niektoré zariadenia majú neštandardne zapojený miniUSB port" a potom to nejde. To bude asi aj môj prípad.
Je to návod na: "Keď nechcete, aby MiniUSB kábel nabíjal", ale ja chcem, aby nabíjal, ale bez dát