Jane!
16.07.10,08:49
Dobrý deň,

v pracovnej zmluve, ktorú som uzatvárala s predchádzajúcim zamestnávateľom som mala stanovený plat xxxx Sk brutto a bude vyplatený 13 x ročne - nebolo to viazané na žiadne výkony na nič. V apríli tohto roka som dala výpoveď s 2 mesačnou výpovednou lehotou, takže som končila 30. 6. 2010. V minulom roku bol 13. plat vyplnácaný na 2 x, prvá polovica v mzdách za jún a druhá polovica v novembrových. Teraz som sa dozvedela, že tento rok dostali všetci zamestnaci polovicu 13. platu, okrem mňa. A teraz sa chcem spýtať, či som za tých 6 mesiacov nemala dostať 1/2 platu aj ja, keďže som ich tam odpracovala.
Tweety
16.07.10,07:01
Dobrý deň,

v pracovnej zmluve, ktorú som uzatvárala s predchádzajúcim zamestnávateľom som mala stanovený plat xxxx Sk brutto a bude vyplatený 13 x ročne - nebolo to viazané na žiadne výkony na nič. V apríli tohto roka som dala výpoveď s 2 mesačnou výpovednou lehotou, takže som končila 30. 6. 2010. V minulom roku bol 13. plat vyplnácaný na 2 x, prvá polovica v mzdách za jún a druhá polovica v novembrových. Teraz som sa dozvedela, že tento rok dostali všetci zamestnaci polovicu 13. platu, okrem mňa. A teraz sa chcem spýtať, či som za tých 6 mesiacov nemala dostať 1/2 platu aj ja, keďže som ich tam odpracovala.
Vo firmách, kde sa tento plat vypláca, je vo väčšine podmienený tým, že zamestnanec je v PP celý rok, podľa mňa nárok na neho nemáš. Ale všetko záleží od prémiového poriadu firmy- resp. IS.
zk24
16.07.10,07:15
Ak nemate v pracovnej zmluve napisane presne v ktorych mesiacoch su vyplacane odmeny, nemate na ne narok.

------

mimotemy
Len z vlastnej skusenosti viem, ked som bola zamestnancom - zaciatkom januara sme mali hodnotenie pracovnikov na zaklade vysledkov minuleho roka. Dostala som 1*. V januarovej vyplate mali byt premie vyplatene. K 31.1. som dala vypoved, do spracovania miezd to manazer stihol prepisat na 4- a nedostala som ani korunu z premii, na ktore som mala narok podla zmluvy, a ktore boli vpylacane rok pozadu, takze bez ohladu na vypoved som ich dostat mala. A nic som neporiesila :mee: Teda vlastne mi vyplatne boli, ale v nulovej vyske :D

Z toho viem, ze vypoved treba dat vzdy az PO vyplatenych premiach. Inak sa k nim nedopatras.
Jane!
16.07.10,08:38
No nepotešili ste ma, ale čo už :(